کتاب

تور کوبا: روزشمار: 6 آبان؛ کشف سرزمین کوبا به وسیله کریستف کلمب دریانورد ایتالیایی

سرزمین کوبا در 27 اکتبر سال 1492 میلادی به وسیله کریستف کمب دریانورد ایتالیایی کشف شد.

16 دی 1400

تور ارزان ترکیه: انتشار دو کتاب از مصطفی رحماندوست در ترکیه

رئیس اداره مجامع و تشکل های وزارت ارشاد از تصویب حمایت 800 یورویی گرنت برای انتشار دو کتاب از رحماندوست در ترکیه اطلاع داد.

14 آذر 1400

افزایش 15 درصدی پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرایی سازی سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش استثنایی و همچنین استمرار فعالیت های 3 بسته تحولی سال گذشته و اجرای 2 بسته تحولی نو خبر داد.

12 آذر 1400

انتشار کتابی در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان

خبرنگاران/قزوین مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: برای رسیدن به ایده های معماری پایدار، گریزی نیست جز تدوین استاندارد و مشخص اندازه ثابتی برای حداکثر اندازه مصرف انرژی ساختمان ها که باعث کنترل مصرف انرژی در آن می گردد و کتاب انرژی و طراحی...

20 آبان 1400

مدل های کوچکی که یک هنرمند از سنگرهای جنگ جهانی اول ساخته و پیچیدگی و سختی تحمل آنها به وسیله سربازان را نشان می دهد

اندی بلسی وقت خود را صرف ساختن مدل های معماری می نماید. این مدل ها که ساختنشان وقت آزاد او را می گیرد، توجه جهانیان را به خود جلب نموده است.

10 آبان 1400

ایجاد پایگاه تخصصی مطالعات هنر و اصفهان پژوهی در اصفهان

مدیر کتابخانه تخصصی هنر و اصفهان شناسی از راه اندازی پایگاه تخصصی مطالعات هنر و اصفهان پژوهی در استان در آینده نزدیک اطلاع داد.

28 مهر 1400

بازگشت مژده لواسانی با بسته پیشنهادی

تهران (پانا) - مژده لواسانی که چند سالی است برنامه مستمری در تلویزیون نداشته است با اجرای برنامه شبانه بسته پیشنهادی به آنتن شبکه دو سیما بازمی شود.

24 مهر 1400

به اضطراب خودتان حمله کنید!

مطالعات علمی، بارها ارتباط بین ورزش و کاهش استرس را اثبات کرده اند. فعالیت بدنی باعث آزاد شدن اندورفین در مغز می شود و اندورفین ، احساس نگرانی و اضطراب را کم می کند. اما برای شروع، ورزش های سنگین مناسب نیستند؛ چون فشار بیش از حدی به بدن وارد می کنند...

28 شهریور 1400

معرفی نامزهای مرحله نخست جایزه گنکور 2021

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیورابدو-آکادمی گنکور روز سه شنبه(7 سپتامبر) به معرفی لیست نخست نامزدهای جایزه گنکور 2021 که شامل اسامی 16 رمان و نویسنده می شوند پرداخت.

18 شهریور 1400

تفلیس، یادگاری تاریخی در دامنه کوههای قفقاز

تفلیس شهری قدیمی است که در قرن پنجم میلادی شکل گرفته است. معماری تفلیس ترکیبی از الگوهای قدیمی و نو شهری است.

1 مرداد 1400

تعبیر خواب از زندان آزاد شدن

با تعبیر خواب آزاد شدن از نگاه دانیال نبی و تعبیر خواب از زندان آزاد شدن به روایت آنلی بیتون در این مقاله همراه ما باشید.

17 تیر 1400

کتاب تالیفی عمیق نداریم چون آدم های عمیق نداریم، وقتی هنوز مکتب خانه ای عمل می کنیم

خبرگزاری کتاب ایران خداداد خادم: چرا تالیفات در مقایسه با ترجمه در حوزه علوم انسانی کم فروغ تر است و کمتر به اقبال مخاطب دست می یابد؟ چرا صاحب نظران و متفکران علوم انسانی در آثار تالیفی خود هنوز زبان ارتباط با مخاطب ایرانی را نیافته اند؟ فرمالیسک دانشگاهی...

8 تیر 1400

گذری بر ادبیات کُردی کودک در استان های ایلام و کرمانشاه

خبرنگاران در ایلام - محمد مرادی نصاری: ادبیات کُردی ایلام و کرمانشاه در سه دهه گذشته همراه با دیگر گویش های زبان کُردی در ایران جهت تازه و پر فراز و نشیبی را طی کرده است. این ادبیات، فرآیند نوگرایی خود را از دهه شصت خورشیدی به شکل گسترده آغاز کرد و امروزه...

1 تیر 1400

هشدار اتاق اصناف به صاحبان مشاغل

تهران (پانا) - در پی تمدید محدودیت های کرونایی شهرهای قرمز و نارنجی، اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای هشدار داده که مشاغل در صورت تخلف از این محدودیت ها دو هفته پلمب می شوند.

26 خرداد 1400

کل استان قزوین فقط 6 کتابخانه روستایی دارد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در قزوین، بابک قرالی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین در ملاقات با فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تاکید بر لزوم توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: یکی از مهم ترین دغدغه ها در استان...

18 خرداد 1400

چگونه Amnesia یک تنه راستا بازی های ترسناک را تغییر داد؟

زمانی که بازی های ترسناک دیگر تمرکزی روی ترسناک بودن نداشتند و توسعه دهندگانشان کوشش می کردند تا المان های اکشن را در حد فیلم های هالیوودی به بازی های خود اضافه نمایند، امنیژا: تنزل تاریک (Amnseia: The Dark Descent) آمد و همه چیز را تغییر داد. این بازی کاری کرد که...

27 اردیبهشت 1400

انتشار فراخوان پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب

خبرگزاری خبرنگاران- پنجمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب برگزار می گردد.

23 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مسابقه عکسی با موضوع برج آزادی

تهران- خبرنگاران- مسابقه عکس قاب های آزادی با هدف به تصویر کشیدن عظمت و شکوه برج آزادی تا 15 اردیبهشت پذیرای آثار شرکت کنندگان است.

20 اردیبهشت 1400

گلچینی از فلسفه ایران تا شهر خدا

خبرنگاران -سید سلمان صفوی، رئیس آموزشگاه مطالعات ایرانی لندن: در ایام شیوع کرونا در لندن(1399)، کتاب­ های متعددی مطالعه کردم. با بیان اجمالی ویژگی و جذابیت های بعضی، خواندن آنها را توصیه می­ کنم.

3 اردیبهشت 1400

انتشار کتاب صوتی موهبت کامل نبودن

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی موسسه نوین کتاب گویا، کتاب صوتی موهبت کامل نبودن نوشته برنه براون با صدای ندا پوریان در موسسه نوین کتاب گویا منتشر شد. این اثر راهنمای خوبی است برای دست یابی به یک زندگی صمیمانه با خود و دیگران.

26 فروردین 1400
تعداد: (64)