فرهنگ و هنر

سه رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صدا و سیما راه اندازی می گردد

رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: برای نخستین بار در کشور سه رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد در شورای تحول علوم انسانی وزارت علوم تصویب شد که در صورت صدور مجوز توسط دفتر گسترش این وزارتخانه راه اندازی می گردد.

15 فروردین 1399

شروع ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه، دکتر مزدک راد­ملکشاهی گفت: پذیرش دوره های کارشناسی ناپیوسته حضوری نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه از روز شنبه 7 شهریور ماه شروع شده و تا 14 همین ماه...

13 فروردین 1399

اقدام خودسرانه برخی شهرها برای ثبت شهر خلاق

معاون کمیسیون ملی یونسکو گفت: 4 شهر ایران به عنوان شهر خلاق ثبت شده اند ولی 13 شهر مجزا درخواست داده اند درحالی که یونسکو آنها را نپذیرفته و اعلام کرده باید از طریق کمیسیون ملی اقدام کنند.

1 فروردین 1399

برگزاری چالش اجرای فعالیت های ورزشی در منزل برای دانش آموزان

باتوجه به شرایط کنونی و مشکلاتی که ویروس کرونا برای اکثریت افراد جامعه ایجاد نموده است و افراد باید زمان زیادی را در منزل سپری نمایند اجرای فعالیت های ورزشی در منزل برای دانش آموزان لازم می گردد.

28 اسفند 1398

کتاب تویه دروار تنگه پرستاره در دامغان رونمایی شد

زهرا خادمیان در مصاحبه با خبرنگاران ضمن اشاره به انتشار و رونمایی از کتاب تویه دروار تنگه پرستاره در دامغان گفت: در این کتاب به معرفی روستای تویه دروار، پیشینه، شاعران و عالمان مشهور، جاذبه های طبیعی، گیاهان دارویی، معادن، چشمه ساران، کلاته و دیگر...

26 اسفند 1398

بوکر باز هم به آمریکایی ها رسید

جایزه من بوکر 2017 به جوزج ساندرز نویسنده آمریکایی تعلق گرفت.

23 اسفند 1398

عجایب انتخابات در نقاط گوناگون دنیا

انتخابات رویدادی است که تقریبا در همه کشورهای جهان برگزار می گردد. البته انتخابات در نقاط گوناگون جهان با ویژگی هایی منحصر به فرد یا اتفاقات حاشیه ای عجیبی همراه است، از ارسال رأی از فضا گرفته تا شمارش آراء با تیله!

22 اسفند 1398

اعتبارات موجود برای بازسازی میراث تاریخی ساوه کافی نیست

رضا ایاز در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه در حال حاضر شهرستان ساوه 120 اثر تاریخی در لیست ثبت آثار ملی دارد، بیان داشت: هم اینک تامین اعتبار مهمترین احتیاج بری بازسازی و مرمت بناهای تاریخی این شهر است.

21 اسفند 1398

شرایط و هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در کانادا

اعتبار دانشگاه ها و سیستم آموزشی در کانادا، تحصیل در این کشور را به رویای بسیاری از ایرانیان تبدیل نموده است. در میان رشته های ارائه شده در مراکز آموزش عالی کانادا، زیرمجموعه رشته های پزشکی از دیگر رشته ها، برجسته تر و محبوب تر است؛ چراکه تحصیل در کانادا...

21 اسفند 1398

اعتراض اهل قلم به بازسازی موزه جلال، نگذارید ویرانه گردد این خانه!

به گزارش خبرنگاران، جمعی از نویسندگان، هنرمندان و استادان ادبیات کشور، طی یک نامه سرگشاده، اعتراض خود را نسبت به تأخیر در احداث خانه- موزه جلال آل احمد و سیمین دانشور که قرار بود با عنوان خانه ادبیات ایران ساخته گردد، اعلام کردند.

15 اسفند 1398

حفظ خانه های ارزشمند دارای معماری معاصر

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران از ارائه طرحی به هیات رئیسه اطلاع داد که براساس آن خانه های دارای معماری معاصر نیز حفظ خواهند شد.

12 اسفند 1398

حاتمی کیا؛ یکی از گزینه های اصلی دریافت سیمرغ کارگردانی فجر 38

بازیگر فیلم سینمایی خروج گفت: واقعیت به سیمرغ فکر کردن که از سن من گذشته است، من همین که نقشم را به درستی و مورد تایید کارگردان بازی کنم برایم ارزشمند است اما به احتمال فراوان ابراهیم حاتمی کیا سیمرغ کارگردانی جشنواره سال جاری را ببرد.

11 اسفند 1398

لیلاحاتمی و پیمان معادی در لیست بازیگران برتر

آن ها در این فهرست بالاتر از بازیگران سرشناسی مانند وایولا دیویس بازیگر فیلم حصارها، تیموتی شالامی بازیگر فیلم مرا به نام خودت صدا بزن، سالی هاوکینز برای فیلم شکل آب، رابرت پاتینسون برای فیلم زمان خوب و امانوئل ریوا برای فیلم عشق قرار گرفته اند. ...

6 اسفند 1398

نماهای معماری منتخب طراحان جهانی

نمای ساختمان ها یکی از المان های مهم در طراحی و ساخت بناها محسوب می شوند.

3 اسفند 1398

هافبک لیون برای عقد قرارداد با رم وارد ایتالیا شد

بازیکن فرانسوی تیم فوتبال لیون با تأیید سلامتش توسط پزشکان جالوروسی به این تیم خواهد پیوست.

2 اسفند 1398

افتتاح کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی

به گفته حمیدرضا حسنی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های شاهرود و میامی کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی آماده بهره برداری است.

25 بهمن 1398

تعطیلات کریسمس به کدام کشور ها سفر کنیم؟

کشورهایی که برای سفر در تعطیلات کریسمس مناسبند کم نیستند. اما بعضی از آن ها شروع سال نو میلادی را متفاوت تر با سایر کشور ها جشن می گیرند.

23 بهمن 1398

آزمون زبان تخصصی ترکی استانبولی ویژه راهنمایان گردشگری در زنجان برگزار گردید

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: آزمون زبان تخصصی ترکی استانبولی ویژه راهنمایان گردشگری استان زنجان برگزار گردید.

22 بهمن 1398

ضوابط جهانی در گردشگری

یکی از عناصر مهمی که در توسعه پایدار گردشگری اغلب نادیده گرفته شده، تعهدات اخلاقی است که رعایت آن می تواند در تحقق تعامل فرهنگی نقش مهمی را ایفا کند.

21 بهمن 1398

مهمترین ترندهای توئیتر در سال 2019

وب سایت فارنت - سینا حسن زاده: شبکه اجتماعی توئیتر مانند هر سال، سال جاری نیز خبرنگارانی این شبکه اجتماعی را در بخش های مختلف اعلام نمود.

13 بهمن 1398
تعداد: (125)