علم و تکنولوژی

سه رشته تحصیلی جدید در دانشگاه صدا و سیما راه اندازی می گردد

رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: برای نخستین بار در کشور سه رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد در شورای تحول علوم انسانی وزارت علوم تصویب شد که در صورت صدور مجوز توسط دفتر گسترش این وزارتخانه راه اندازی می گردد.

15 فروردین 1399

ماسکی که دم و بازدم فرد را می شمارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، ماسک های بهداشتی در برابر آلودگی های هوایی و همچنین ویروس ها از افراد محافظت می نمایند. با شیوع ویروس کرونا تقاضا برای ماسک در چین به شدت افزایش یافته است.

15 فروردین 1399

برگزاری همایش هزاره خیام در دانشکده کمپلوتنسه مادرید با حضور سفیر ایران در اسپانیا

دومین روز بزرگداشت حکیم عمر خیام در اسپانیا صبح امروز (سه شنبه) در دانشگاه کمپلوتنسه مادرید برگزار گردید.

14 فروردین 1399

شروع ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه، دکتر مزدک راد­ملکشاهی گفت: پذیرش دوره های کارشناسی ناپیوسته حضوری نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه از روز شنبه 7 شهریور ماه شروع شده و تا 14 همین ماه...

13 فروردین 1399

سبقت ایران از قطر در بزرگترین میدان گازی دنیا

اکنون ظرفیت برداشت گاز غنی ایران در پارس جنوبی به 630 میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته و با راه اندازی سکوهای باقی مانده فاز 13 این ظرفیت از مرز 700 میلیون مترمکعب در روز عبور می نماید.

12 فروردین 1399

خبر مهم برای خریداران مسکن، وام مسکن در تهران بالا رفت

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به 250 میلیون تومان در تهران اطلاع داد.

9 فروردین 1399

خبرنگاران بیش از سه هزار دانشجوی ترکیه از خارج به خانه برمی گردند

تهران-خبرنگاران-مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه شنبه شب بیان کرد که سه هزار و 358 دانشجوی این کشور از هفت کشور جهان به ترکیه منتقل خواهند شد.

5 فروردین 1399

باید سیستم آموزشی را به روز کنیم

خبرنگاران/خوزستان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید سیستم آموزشی خود را به روز و صنعت و دانشگاه را با هم مرتبط کنیم.

4 فروردین 1399

همایش ملی مهندسی سطح و کنفرانس بررسی تخریب و تخمین عمر در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می گردد

بیستمین همایش ملی مهندسی سطح و نخستین کنفرانس بررسی تخریب و تخمین عمر، 15 تا 17 بهمن ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می گردد.

28 اسفند 1398

صادرات خدمات به بازارهای منطقه، هدفگذاری جهاددانشگاهی

خبرنگاران/خوزستان رییس جهاد دانشگاهی گفت: علاقه مند هستیم تا پس از ایران به بازارهای منطقه نیز ورود و نسبت به صادرات خدمات به خارج از کشور اقدام کنیم.

24 اسفند 1398

شرایط و هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در کانادا

اعتبار دانشگاه ها و سیستم آموزشی در کانادا، تحصیل در این کشور را به رویای بسیاری از ایرانیان تبدیل نموده است. در میان رشته های ارائه شده در مراکز آموزش عالی کانادا، زیرمجموعه رشته های پزشکی از دیگر رشته ها، برجسته تر و محبوب تر است؛ چراکه تحصیل در کانادا...

21 اسفند 1398

تحریم کره شمالی، شرط آمریکا برای ادامه مذاکره هسته ای با چین

نمایندگان کنگره طبق طرحی خواهان تعلیق همکاری هسته ای با چین درصورت امتناع پکن از اجرای تحریم های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ شدند.

21 اسفند 1398

هشدار مدیرعامل گوگل: ما باید در خصوص چگونگی مخاطرات هوش مصنوعی هشیار باشیم

ساندار پیچای مدیر عامل گوگل خواهان تنظیم مقرراتی در حوزه دامنه عملکرد هوش مصنوعی است زیرا معتقد است شرکت وی و دیگر شرکت های فناوری برای توسعه فناوریهای جدید باید دقیق تر عمل نمایند.

17 اسفند 1398

دانشجویان غایب در مناطق سیل زده بدون اخذ شهریه آزمون مجدد می دهند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور گفت: آزمون مجدد دروس انتها ترم آن دسته از دانشجویانی که به دلیل حادثه سیل نتوانستند در جلسه امتحان حضور یابند، بدون اخذ شهریه در ترم آینده همزمان با برگزاری امتحانات انتها ترم برگزار می گردد....

17 اسفند 1398

کوشکی: مکانیسم ماشه در واقع بازگشت تحریم های شورای امنیت است ، برجام وقتی مرد که ما به همه تعهدات عمل کردیم

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مکانیسم ماشه در واقع بازگشت تحریم های شورای امنیت است که بار ها آقای روحانی و حامیان برجام گفتند که تحریم های لغو شده، ولی لغو نشده بود؛ اصطلاحا در حالت فریز واقع شده است و معلق نگه داشته شده است.

16 اسفند 1398

جذب دانشجوی خارجی جزء اولویت های دانشگاه ها نهاده شد

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: از دو سال گذشته برنامه های بین المللی شدن دانشگاه ها و جذب دانشجوی خارجی جزو اولویت های سند راهبردی دانشگاه ها قرار گرفته است.

16 اسفند 1398

عرضه سایبرپانک 2077 تا شهریور به عقب افتاد

شرکت بازی سازی سی دی پراجکت، تاریخ عرضه یکی از مورد انتظارترین بازی های سال آینده را چند ماهی به عقب انداخته است. طبق خبری که سی دی پراجکت پنج شنبه منتشر کرد، تاریخ عرضه بازی سایبرپانک 2077 (Cyberpunk 2077) به روز 17 سپتامبر سال 2020 موکول شده است.

15 اسفند 1398

ایران دارای رتبه سوم جهان در تدوین استاندارد های ملی فناوری نانو

در حال حاضر ایران در جایگاه سوم جهان در تدوین استاندارد های ملی فناوری نانو واقع شده است و در عرصه تدوین استاندارد های بین المللی 4 استاندارد تدوین شده و 5 استاندارد در دست تدوین دارد.

13 اسفند 1398

فناوری نسل پنجم فروش گوشی و رایانه را افزایش می دهد

تحلیل گران معتقدند با افزایش تعداد کاربران خدمات نسل پنجم تلفن همراه، تقاضا برای فروش گوشی های هوشمند جدید و رایانه های پیشرفته هم افزایش می یابد.

8 اسفند 1398

امیری: بستر های حقوقی حمایت از استارت آپ ها ایجاد می گردد

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بازدید از کارخانه نوآوری آزادی بدین خاطر است که بستر های حقوقی و قوانین حمایت از فعالیت استارت آپ ها را ایجاد کنیم.

29 بهمن 1398
تعداد: (151)