علم و تکنولوژی

گوگل و آمازون کنگره آمریکا را متهم کردند

در شرایطی که کنگره آمریکا در حال بررسی قوانین ضدانحصار تازه برای مقابله با غول های فناوری است، گوگل و آمازون نمایندگان را به آسیب زدن به کسب و کارهای کوچک متهم کردند.

12 مرداد 1400

افشای یک مدل ویژه از گوشی ریلمی GT

روز سه شنبه 22 ژوئن (1 تیرماه)، ژو چی چیس، معاون مدیرعامل شرکت چینی ریلمی Realme تصاویری از یک گوشی تازه را منتشر کرد که به گفته او به وسیله طراح نامدار ژاپنی، نائوتو فوکاساوا طراحی شده است. این مدیر ارشد ریلمی از ارائه هرگونه مشخصات دیگر درباره این گوشی تازه...

7 مرداد 1400

واشنگتن: شبکه انرژی آمریکا هدف حملات مداوم سایبری قرار گرفته است

وزیر انرژی آمریکا از حملات بسیار به شبکه انرژی از جمله شبکه توزیع برق این کشور از سوی دشمنان ایالات متحده خبر داد.

6 مرداد 1400

واردات خودرو آزاد و تعرفه آن معقول گردد

تهران (پانا) - عضو اتاق بازرگانی ایران پیشنهاد کرد تعرفه واردات خودرو معقول و واردات آن آزاد گردد تا قیمت ها در بازار خودرو خود به خود تعدیل شده و بازار به شرایط تعادل بازگردد.

5 مرداد 1400

تشخیص سرطان در چند دقیقه با یاری اشعه ایکس

این دستگاه با وضوع و دقت بی نظیری که دارد می تواند انقلابی در زمینه های گوناگون از جمله جراحی سرطان، آسیب شناسی، بازرسی دارو و زمین شناسی ایجاد کند.

4 مرداد 1400

نرخ تورم خرداد ماه به 43 درصد رسید

نرخ تورم سالانه خرداد ماه 1400 برای خانوار های کشور به 43,0 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 2.0 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

1 مرداد 1400

دومین دانشکده گردشگری کشور در اصفهان تاسیس می گردد

رئیس دانشگاه اصفهان با پیشنهاد راه اندازی دانشکده گردشگری در این دانشگاه موافقت کرد.

31 تیر 1400

سفر به آلماتی ، شهر باغها

آلماتی، بزرگترین شهر قزاقستان را شهر هزار رنگ می نامند. دنیس کین آمریکایی که برای تحصیل از کالیفرنیا به این شهر آمده بود، عاشق و شیفته این شهر شده و همینجا مانده است. او که فرهنگ و کوچه پس کوچه های شهر را بخوبی می شناسد، یک تور گردشگری به نام آلماتی با...

29 تیر 1400

43 هزار خودروی برقی پورشه به تعمیرگاه رفتند

به گفته پورشه خودروی برقی این شرکت تحت شرایط خاص در حین رانندگی با سرعت زیاد می تواند خاموش گردد، اما در حالت خاموشی به راه خود ادامه دهد. ترمز خودرو هم عمل می نماید.

27 تیر 1400

هیئت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای مستقل شد

اعضای تازه هیئت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای با حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری منصوب شدند و هیئت امنا و دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشگاه جامع علمی کاربردی مستقل شد.

25 تیر 1400

توسعه فناوری مکمل برای تشخیص بیماری ها، بازسازی بعضی از ماژول های بیورزونانس در دانشگاه امیرکبیر

بیورزونانس به اسم فناوری مکمل در کنار روش های تشخیصی و درمانی روشی است که به وسیله ارسال امواج بی خطر پزشکان را در تشخیص و درمان بیماری ها کمک می نماید و در حال حاضر محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توسعه این فناوری پیروز شدند بعضی از ماژول های دستگاه...

23 تیر 1400

حمله باج افزار Conti به مراکز درمانی آمریکا

اف بی آی بیان کرد گروه هکری باج گیری که هفته گذشته به سیستم درمانی ایرلند حمله کرد، عامل حمله به 16 شبکه پزشکی و اورژانسی آمریکا در یک سال گذشته بوده است.

21 تیر 1400

فراخوان پذیرش و حمایت از ایده های فناورانه از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شد

فراخوان پذیرش و حمایت از ایده های فناورانه مرتبط با شبیه ساز های آموزشی و کاربردی در حوزه سلامت و علوم پزشکی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شد.

18 تیر 1400

نحوه برگزاری آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان

تهران (پانا)- سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در خصوص آزمون های ورودی مدارس اطلاعیه ای صادر کرد.

13 تیر 1400

شیائومی Mi Wi-Fi Amplifier Pro: خیلی ارزان وای فای تان را دوپینگ کنیدیک اپلیکیشن و دیگر هیچ

شیائومی در سال 2015 اولین تقویت کننده خود را با نام Mi WiFi عرضه کرد. این تقویت کننده وای فای بسیار کوچک و مبتنی بر USB 2.0 بود.

11 تیر 1400

معرفی آثار رسانه ای در حوزه فناوری نانو، برترین ها در سه محور ویژه تقدیر می شوند

با هدف ترویج هر چه بیشتر فناوری نانو در کشور به ویژه در میان نسل جوان، جشنواره نانو و رسانه برگزار می گردد.

8 تیر 1400

کتاب تالیفی عمیق نداریم چون آدم های عمیق نداریم، وقتی هنوز مکتب خانه ای عمل می کنیم

خبرگزاری کتاب ایران خداداد خادم: چرا تالیفات در مقایسه با ترجمه در حوزه علوم انسانی کم فروغ تر است و کمتر به اقبال مخاطب دست می یابد؟ چرا صاحب نظران و متفکران علوم انسانی در آثار تالیفی خود هنوز زبان ارتباط با مخاطب ایرانی را نیافته اند؟ فرمالیسک دانشگاهی...

8 تیر 1400

برای بازاریابی اینترنتی به چه چیز احتیاج داریم؟

رپرتاژآگهی - اهمیت بازاریابی اینترنتی برای کسب کارهای B2B و B2C بر کسی پوشیده نیست. به همین جهت باید بدانیم برای داشتن دیجیتال مارکتینگ پیروز به چه مواردی باید توجه داشته باشیم . آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین مارکتینگ با سابقه دو دهه فعالیت در حوزه تبلیغات...

6 تیر 1400

مشترکان پایتخت با صرفه جویی در مصرف برق به صنعت برق کمک کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مشترکان پایتخت خواست تا با صرفه جویی در مصرف برق، کمک کنند تا تابستان گرم امسال با حداقل مشکل، سپری شود.

4 تیر 1400

چرا اپل چیزی از بازی نمی داند؟

کامپیوترهای جدید مک اپل، چه لپ تاپ های این شرکت و چه کامپیوترهای رومیزی، در آینده نزدیک همگی به استفاده از چیپ ست های ساخته خود این شرکت روی خواهند آورد. اپل اطمینان خاطر داده است که نرم افزارهای عظیم و مهم نه تنها مسئله ای روی سری پردازنده های ام وان...

29 خرداد 1400
تعداد: (370)