مقالات گردشگری

گنبد برج قابوس بازسازی می گردد

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فرهاد عزیزی مدیر کل دفتر امور پایگاه های جهانی با اعلام این خبر گفت: بازسازی این گنبد در جلسه راهبردی پایگاه میراث جهانی گنبد قابوس با آنالیز پروپوزال طرح بازسازی با حضور...

19 تیر 1399

اختصاص یاری بلاعوض به مالکان حمام های تاریخی سنندج و بانه

معاون میراث فرهنگی کردستان از اختصاص یاری های فنی و بلاعوض به مالکان حمام های تاریخی صلاحی و پاشاخانی سنندج و حمام مرزبانی شهرستان بانه در سال 99 اطلاع داد.

16 تیر 1399

خبرنگاران مشاغل آسیب دیده از کرونا در مازندران در انتظار دریافت بسته های حمایتی

ساری - خبرنگاران - بخش های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و مشاغل مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر در مازندران با خسارت های جدی ناشی از شیوع کرونا روبرو شدند و در انتظار تصمیم دولت برای دریافت بسته حمایتی هستند.

12 تیر 1399

ارگ نادری شیروان به خاطر بارندگی آسیب دید

علی مستوفیان، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اظهار کرد: این آثار شامل تپه ارگ نادری، حمام پیرشهید و چهار تاقی تیموری بوده است که آسیب های جزئی داشته و هم اکنون کارشناسان در حال بازدید و پایش هستند تا گزارش...

11 تیر 1399

ازبحران بهداشتی تا بحران اقتصادی اسپانیا با شیوع کرونا

شیوع گسترده ویروس کرونا که در هفته های اخیر اسپانیا را با بحران بهداشتی روبرو کرده، با سقوط بی سابقه 5.2 درصدی در سه ماهه ابتدایی 2020 بر اقتصاد این کشور نیز سایه افکنده است.

9 تیر 1399

شروع فعالیت بخش اقامتی هتل ها در اردیبهشت ماه

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به آن که بر اساس مصوبات گذشته هتل هایی که تمایل به شروع فعالیت داشته باشند، از اول اردیبهشت بازگشایی خواهند شد، گفت: شرایط استان ها در این خصوص متفاوت است و هر استان باتوجه به شرایط موجود خود تصمیماتی...

1 تیر 1399

شروع عملیات بازسازی کاروانسرای ورده در زرندیه

عملیات بازسازی کاروانسرای ورده توسط بخش خصوصی با کاربری جدید شروع شد.

31 خرداد 1399

الوطن سوریه: سفر ظریف به دمشق برای بررسی نشست آینده آستانه است

یک روزنامه سوری خبر داد که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار است در جریان سفر به دمشق، پس از دیدار با مسئولان سوری، مسائل مربوط به نشست آینده آستانه را بررسی کند.

26 خرداد 1399

توگرا، رستورانی مجلل در کاخی عثمانی

معرفی رستوران توگرا در استانبولیکی از محبوب ترین شهرهای توریستی آسیا به خصوص برای ایرانی ها قطعا استانبول است. این شهر در سال های اخیر توانسته در صنعت توریسم و گردشگری خود گام های مثبتی بردارد و بسیار پیروز هم بوده است. نکته جالبی که در مورد شهر استانبول...

25 خرداد 1399

سقوط هواپیمای نظامی در قزاقستان

شب گذشته در 10 کیلومتری فرودگاه ساری آریق شهر قراغندی یک هواپیمای نظامی سقوط کرد.

22 خرداد 1399

ابتکارات وزارت امورخارجه در مقابله با ویروس کرونا

همزمان با شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار دریافت جامعه ایران از این بیماری فراگیر، وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو در ژستی بشر محبت آمیز مدعی حمایت ایالات متحده آمریکا از مردم ایران برای مقابله با این ویروس شد.

20 خرداد 1399

بازار محلی آنتالیا ترکیه

انتالیا شهر گردشگران اروپایی و بلا روس و حتی خاورمیانه است.

19 خرداد 1399

قدیمی ترین برج های مسکونی تهران را بشناسید؟

تهران با جمعیت 12 میلیون نفری امروز، پر شده از مجتمع ها و برج های مسکونی. ولی درفاصله کمتر از یک صد سال پیش دروازه های شهر خیلی دور نبود و همه جای شهر می شد کوههای شمیران را تماشا کرد ولی از زمانی که تهران به عنوان قطب مالی موردتوجه نهاده شد جمعیت زیادی...

16 خرداد 1399

جزئیات فعالیت صنفی در فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره دو طرح فاصله گذاری هوشمند جزئیات جدید فعالیت های صنفی را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.

12 خرداد 1399

خبرنگاران پایش مستمر آثار تاریخی آذربایجان شرقی با شروع بارش های فصلی

تبریز- خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پایش و بررسی مستمر آثار تاریخی استان به با شروع بارش های فصلی خبر داد.

9 خرداد 1399

افزایش تعداد رشته های آموزش صنایع دستی در نظرآباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نظرآباد از افزایش تعداد رشته های آموزش صنایع دستی در این شهرستان اطلاع داد.

7 خرداد 1399

تقلید اشتباه از انگلیس مهار کرونا را به تأخیر انداخت

آقای روحانی زمان طلایی یک ماهه برای مهار هر چه سریع تر ویروس کرونا را از دست داد.

5 خرداد 1399

5 سوداگر اشیای تاریخی در باغ ملک دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان از انهدام یک باند حفاری غیرمجاز در شهرستان باغ ملک و دستگیری پنج نفر اطلاع داد.

3 خرداد 1399

خبرنگاران مسجد تاریخی نظرآباد به زودی مرمت می گردد

کرج - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با اشاره به تخریب بخشی از سقف مسجد تاریخی نجم آباد شهرستان نظرآباد بر اثر بارندگی های سال گذشته و فروردین ماه جاری، گفت: این بنای تاریخی به زودی مرمت و مقاوم سازی می گردد.

28 اردیبهشت 1399

برگزاری ملاقات آتالانتا و والنسیا به شیوع کرونا در 2 کشور سرعت داد

افراد زیادی معتقد هستند که ملاقات آتالانتا و والنسیا در میلان از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا موجب تسریع شیوع ویروس کرونا در ایتالیا و اسپانیا شد تا جایی که سازمان بهداشت جهانی نیز به برگزاری این بازی اعتراض کرد.

25 اردیبهشت 1399
تعداد: (281)