تاثیر دکوراسیون اداری بر روی مشتری

به گزارش بیباپ، طراحی دکوراسیون اداری تاثیر ویژه ای بر فکر بازدیدکنندگان از یک برند و بیزینس می گذارد. یک شرکت و سازمان با دکوراسیون و طراحی بصری مجذوب کننده و کارآمد، تصویر مثبتی را به همراه اعتماد در مشتریان ایجاد می نماید. چنانچه نکات کلیدی را در دکوراسیون دفتر کار خود رعایت کنید، کارایی و سوددهی کار خود را نیز بالا خواهید برد.

تاثیر دکوراسیون اداری بر روی مشتری

دکوراسیون محیط اداری

زمانی که مشتریان وارد دفتر کاری شما می شوند، بلافاصله درباره شما فکریتی در فکرشان شکل می گیرد. چیدمان، رنگ آمیزی، مبلمان و فضا عواملی هستند که به شناخت آنها از شما یاری خواهند کرد. یک سازمان حرفه ای و منظم می تواند با دکوراسیون هدفمند، این ویژگی ها را به بازدیدنمایندگان نمایش دهد.

یک مطالعه نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق کارمندان (96٪) معتقد هستند طراحی اداری مناسب منجر به عملکرد بهتر آنان می گردد. بر اساس نتایج، 44 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند در صورت برطرف مسائل مربوط به طراحی فضای اداری، بهره وری کلی آنها بیش از 50 درصد افزایش می یابد. با این حال، تنها 4 درصد از کارکنان معتقد بودند طراحی محل کار تاثیری بر عملکرد آنها ندارد. این امر نشان می دهد طراحی خوب محل کار می تواند تفاوت اساسی در عملکرد کارکنان ایجاد کند و در نتیجه، بر بهره وری شرکت ها نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

نکات طلایی و تاثیرگذار در دکوراسیون اداری

عوامل بسیاری در طراحی دکوراسیون اداری مجذوب نماینده و کارآمد نقش دارند. برای مثال، فضای انتظار و نشیمن راحت، بخش های پذیرایی و اتاق جلسه به مشتریان، شرکا و حتی کارکنان احساس خوبی را القا می نمایند. این عوامل مثبت می توانند تاثیری ماندگار بر جای بگذارند و احتمال تکرار تجارت یا شراکت را افزایش دهند. علاوه بر این، دکوراسیون اداری می تواند با هویت برند شرکت ارتباط مستقیم داشته باشد. با گنجاندن عناصری مانند رنگ برند یا لوگو در طراحی، کسب وکارها می توانند تصویر برند خود را در فکر مشتریان تقویت نمایند. عوامل تاثیرگذار دیگر بر دکوراسیون اداری شامل موارد زیر است:

  • سازگاری با برند
  • رنگ سازمانی
  • چیدمان
  • هماهنگی عناصر مختلف سازمان
  • نورپردازی

سازگاری با برند

دکوراسیون اداری سازگار با برند شخصی، به کسب و کار شما اصالت می دهد. اگر لحن برند شما صمیمانه و محبت آمیز است، می توانید طرحی را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید که راحتی و محبت آمیز بودن را تداعی کند. در عین حال، اگر دارای برند رسمی و کلاسیکی هستید، عواملی را انتخاب کنید که گویای لحن کلاسیک برند شما باشند. طراحی دکوراسیون داخلی دفاتر کار، موضوعی تخصصی است و احتیاج به شناخت هویت بصری برند دارد. سعی کنید این موضوع را به کارشناسان و مهندسان متخصص بسپارید.

رنگ سازمانی

موضوع مهم دیگر در طراحی دکوراسیون اداری استفاده از رنگ سازمانی شما در فضای داخلی دفتر کار خواهد بود. این موضوع می تواند باعث اعتماد و شگفتی کارمندان، مشتریان و شرکای شما گردد و حس پایداری به تصمیمات و نظرات را القا کند. رنگ سازمانی به بهره وری بیشتر کارکنان سازمان نیز یاری می نماید. استفاده از این عنصر، روحیه گروهی را نیز در بین کارکنان افزایش می دهد.

چیدمان

عوامل بسیاری در طراحی دکوراسیون اداری تاثیرگذار هستند. یکی از این عوامل، چیدمان است. چیدمان فضای سازمانی اگر شلوغ باشد، فضا شلخته به نظر خواهد رسید. این کار بیش از هر چیز عملکرد کارکنان را تحت تاثیر قرار می دهد و کارایی آنها را از بین خواهد برد. علاوه بر این، افراد با ورود به این دفاتر احساس عدم اطمینان می نمایند و مایل به ماندن در این مکان ها نیستند.

هماهنگی عناصر مختلف سازمان

در طراحی دکوراسیون اداری باید تمامی بخش های مختلف سازمان خود را با هم هماهنگ کنید. برای مثال، اگر اتاق جلسه خود را با سبک کلاسیک طراحی نموده اید، در قسمت های دیگر سازمان هم سعی کنید همان سبک را پیش بگیرید. هماهنگی و یکپارچگی در دکوراسیون اداری می تواند ثبات فکری شما را نمایش دهد. رعایت این نکته، بر تمامی افرادی که با سازمان شما ارتباط دارند، تاثیر خواهد گذاشت.

نورپردازی

از مهم ترین عوامل کارآمد در طراحی دکوراسیون اداری می توان به نورپردازی اشاره نمود. عامل نور به تنهایی می تواند بیانگر هویت بصری شما باشد. نورپردازی اشتباه می تواند فضا را برای کارمندان خسته نماینده کند و کارایی آنها را کاهش دهد. به کارگیری نور نامناسب در محیط، برای مشتریان و بازدیدنمایندگان نیز آزاردهنده خواهد بود.

نورپردازی موثر باید برای تمامی بخش های یک سازمان به شکل منحصربه فردی اجرا گردد. در بخش های پذیرایی و سالن انتظار، دست شما در استفاده از نور بازتر خواهد بود. استفاده از نورپردازی هدفمند در این فضاها، حس بهتری را در مراجعین ایجاد خواهد نمود.

ایده های مجذوب نماینده در طراحی دکوراسیون اداری

در دکوراسیون اداری می توانید بسیاری از ایده های موجود را ارزیابی و برترین گزینه را انتخاب کنید. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند نقش موثری در معین هویت بصری یک برند داشته باشند. در این بخش، بعضی از ایده های مجذوب نماینده در طراحی دکوراسیون اداری را با هم مرور می کنیم.

استفاده از گیاهان

برای ایجاد تجربه کاربری بهتر و تاثیرگذاری بیشتر، نقش گیاهان را در دکوراسیون اداری جدی بگیرید. شما می توانید گیاهان را با فضای معماری ساختمان خود مثل دیوارهای سالن انتظار، سالن های کارمندان و … ادغام کنید. علاوه بر این، می توانید از گلدان های زیبا در سالن انتظار برای استقبال از مشتریان و شرکا استفاده کنید.

استفاده از گیاهان در طراحی دکوراسیون اداری به سبک طراحی شما بستگی دارد. در سبک های کلاسیک می توانید گلدان های بزرگ و گل های براق و درخشان را به کار بگیرید. در سبک امروزی(معاصر)، بهتر است گیاهان را با معماری ساختمان خود ادغام کنید و در پیشخوان ها، دیوارها و میزها آنها را تعبیه کنید. توجه داشته باشید که استفاده از گیاهان در الهام بخشیدن به خلاقیت و افزایش بهره وری کارکنان و بعلاوه تاثیر مثبت بر فکر مشتریان، موثر است.

استفاده از تقسیم نماینده ها (پارتیشن ها)

با استفاده از تقسیم نماینده ها در بخش کارکنان، ارتباط بین گروه همکاران افزایش پیدا می نماید. تقویت روحیه افراد در اثر ارتباط بیشتر، موجب افزایش خلاقیت و کارایی خواهد شد. علاوه بر این، اعضای تیم تمایل بیشتری به شرکت در بحث خواهند داشت و نقش موثرتری در پیش برد پروژه های شرکت ایفا خواهند کرد.

ایجاد فضای شخصی و خلاقانه

فضایی را برای کارمندان خود طراحی کنید که بتوانند در آنجا به کارهای شخصی خود رسیدگی نمایند. طراحی خلاقانه این فضا به کارکنان ایده و انگیزه می دهد. در این محیط می توانید از طیف رنگی بیشتری استفاده کنید. در طراحی فضاهای خلاقانه نورپردازی نیز اهمیت زیادی دارد.

استفاده از آینه ها

آینه ها می توانند ظاهر کل فضای کار شما را تغییر دهند. آنها دفتر شما را ظریف تر و حرفه ای تر می نمایند و می توانند هر نوع فضایی را بزرگ تر نشان دهند. به کارگیری آینه در دکوراسیون اداری باعث می گردد فضای کاری شما دلبازتر، مجذوب نماینده تر و بزرگ تر به نظر برسد.

استفاده از کتابخانه

کتابخانه ها و ایجاد فضایی برای کتاب خواندن باعث افزایش بهره وری کارکنان می شوند. علاوه بر این، به بهبود تصویر برند شما در فکر مشتریان و شرکا نیز یاری می نماید. استفاده از کتابخانه در فضای کاری، برند شما را امروزی تر نشان می دهد و افراد را ترغیب می نماید با برند مدرن شما همکاری داشته باشد.

جمع بندی

طراحی دکوراسیون اداری یکی از عواملی است که می تواند به طور قابل توجهی بر بهره وری و عملکرد کارکنان تاثیر بگذارد. باید تا آنجا که ممکن است به وسیله طراحی هدفمند دکوراسیون اداری روی اعتماد مشتریان اثر گذاشت. در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون و بازسازی فضای اداری خود را دارید، می توانید از مهندسان مجرب و متخصصان حرفه ای شرکت آرل مشاوره دریافت کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 29 تیر 1402 بروزرسانی: 29 تیر 1402 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2571

به "تاثیر دکوراسیون اداری بر روی مشتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر دکوراسیون اداری بر روی مشتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید