12 زوج فیلم های سینمایی که رابطشان در دنیای واقعی هرگز دوام نمی آورد

به گزارش بیباپ، مطمئناً جذابیت، شیمی و در برخی موارد پایکوبی های برنامه ریزی شده زوج اصلی فیلم های سینمایی عاشقانه، زیبا و حتی بعضا حسرت برانگیز است، اما برخی از این مرغ عشق ها خارج از فیلم و در دنیای واقعی حتی دو ساعت هم در کنار یکدیگر دوام نخواهند آورد.

12 زوج فیلم های سینمایی که رابطشان در دنیای واقعی هرگز دوام نمی آورد

1.آنا اسکات و ویلیام تاکر در ناتینگ هیل (Notting Hill)

در دنیای فیلم های کمدی-عاشقانه، داستان جولیا رابرتز و هیو گرانت که در محله مجذوب نماینده ناتینگ هیل باهم آشنا می شوند، حکم داستان پریان را دارد. با این حال، اجازه دهید دوز تند واقعیت را در این داستان اعمال کنیم. آنا اسکات، بازیگر مشهور جهانی، عاشق ویلیام تاکر، صاحب کتاب فروشی ای ناشناخته می گردد. این فیلم به طرزی شگفت انگیز و با استفاده از عناصر کمدی تفاوت سبک زندگی آنها را نشان می دهد. با این حال، در دنیای واقعی، نظارت عمومی مداوم هواداران و یورش اجتناب ناپذیر پاپاراتزی ها حریم خصوصی آنها را از بین خواهد برد و منجر به فشارهای شدید بر روابط آنها گردد. اگرچه داستان عشق آنها روی پرده خالصانه و عمیق بود، اما در واقعیت سبک زندگی متفاوت آنها احتمالاً به خاتمهی متفاوت منجر خواهد شد.

2. لوید دوبلر و دایان کورت در هرچی خواستی بگو… (Say Anything)

فیلم عاشقانه دهه 80! لوید، جوان رمانتیک ناامید، عاشق دایان، معلم دبیرستان می گردد. اجرای نمادین بوم باکس لوید به تنهایی می تواند هر دختری را در دنیای سینمایی مجذوب کند. اما اگر واقع بین باشیم، نگرش من نمی خواهم چیزی بفروشم، چیزی بخرم، یا چیزی به عنوان شغل داشته باشم لوید برای آینده آن ها امیدوار نماینده نیست. دایان به سمت آینده ای روشن می رود، در حالی که بزرگترین دارایی لوید تنها مجذوب نمایندهیت او است. در نهایت، دایان ممکن است از بی ثباتی مالی این رابطه خسته گردد و همین منجر به از بین رفتن رابطه آنها گردد.

3. الکس فلچر و سوفی فیشر در موسیقی و ترانه (Music and Lyrics)

درو بریمور و هیو گرانت به ترتیب در نقش سوفی، نویسنده ای مشتاق، و الکس، ستاره پاپ دهه 80، اجراهای دلچسبی را در این فیلم ارائه می دهند. عشق آنها بر سر ترانه سرایی و تجربیات مشترک شکوفا می گردد. با این حال، الکس به زندگی در کانون توجه عادت نموده است، در حالی که سوفی تنهایی و خلوت را ترجیح می دهد. فراتر از سکانس های مونتاژی که احساس خوبی دارند و شوخی های شیطنت آمیز، نمی توان امیدوار بود که اضطراب سوفی در مواجهه با معروفیت و کوشش های ناامیدانه الکس برای بازیابی محبوبیت اش باعث شکافی در رابطه آن ها در زندگی واقعی نگردد.

4. سم گندم و مولی جنسن در روح (Ghost)

در این فیلم غمگین، پاتریک سوویزی و دمی مور در نقش سم و مولی، زوجی که به طور غم انگیزی بر اثر مرگ از هم جدا شده اند، تماشاگران را مجذوب خود کردند. در حالی که صحنه نمادین سفالگری به طور غیرقابل انکاری رمانتیک است اما واقعیت این است که سم یک روح است و مولی یک زن زنده است. مهم نیست که چقدر از نظر معنوی به هم مرتبط هستند، ساختن آینده با کسی که شکل فیزیکی ندارد، کمی چالش برانگیز است. در حالی که در تمام طول مدت فیلم همه چیز کاملا درست به نظر می رسید ولی مولی در زندگی واقعی احتمالاً باید عشق را با کسی که کمی ملموس تر باشد تجربه کند.

5. دیوید شین و هلن سینکلر در گلوله ها بر فراز برادوی (Bullets Over Broadway)

دیوید شین، نمایشنامه نویس جوان مشتاق، در نمایش کمدی وودی آلن در صحنه برادوی دهه 1920، در حین اجرای نمایشنامه اش عاشق هلن سینکلر، یک خواننده اپرای مسن، می گردد. درست است که رابطه عاشقانه آن ها روی پرده لحظات کمدی زیادی دارد، ولی یک نسخه واقعی از رابطه آنها احتمالاً دوام نخواهد آورد. شخصیت دستکاری شده هلن و احتیاج مداوم او به توجه احتمالاً دیوید را خسته خواهد نمود. به علاوه، نقطه مشترک آنها - نمایشنامه - موقعیتی موقتی است. هنگامی که پرده ها پایین بیایند، رابطه آنها ممکن است همین روند را دنبال نکند.

6. جورج وید و لوسی کلسون در مهلت دو هفته ای (Two Weeks Notice)

جورج میلیونر، لوسی، وکیلی باهوش و ایده آل گرا را در این فیلم کمدی رمانتیک استخدام می نماید. در حالی که شخصیت های متضاد این دو فیلمی فوق العاده ساخته است، اما در واقعیت این که لوسی مدام از رفتار غیرمسئولانه جورج ناامید می گردد، می تواند به مسئله ای اساسی در رابطه آن ها تبدیل گردد. علی رغم مجذوب نمایندهیتی که هیو گرانت در شخصیت جورج دارد، ناتوانی او در اداره امور خود بدون لوسی ممکن است در درازمدت به باری تبدیل گردد که لوسی تمایلی به تحمل آن نداشته باشد.

  • 7 زوج سینمایی با بدترین روابط عاشقانه

7. آماندا وودز و گراهام سیمپکینز در تعطیلات (The Holiday)

آماندای معتاد به کار ساکن لس آنجلس و گراهام، یک انگلیسی مجذوب نماینده، بینندگان فیلم تعطیلات را وادار کردند که از عشق آرام و پوشیده از برف آن ها آهی غم انگیز بکشند. با این حال، رابطه از راه دور آنها می تواند چالش های جدی ایجاد کند. سبک زندگی شلوغ آماندا و کسب و کار پیروز او در لس آنجلس با زندگی آرام، روستایی و مسئولیت های گراهام به عنوان یک پدر مجرد همخوانی ندارد. احتمال اینکه یکی از آنها زندگی خود را برای دیگری فدا کند بسیار کم به نظر می رسد. همین باعث می گردد داستان عشق آنها در یک محیط غیر سینمایی غیرواقعی باشد.

8. جوزی گلر و سم کولسون در هرگز بوسیده نشده (Never Been Kissed)

در هرگز بوسیده نشده، جوزی، مخفیانه به عنوان یک دانش آموز به دبیرستانی می رود و در نهایت عاشق معلم انگلیسی خود، سم می گردد. در حالی که رابطه عاشقانه آنها روی پرده نمایش شیرین و خالصانه است اما در واقعیت، مملو از مسائل جدی و اخلاقی است. با وجود اینکه جوزی در واقع یک دانش آموز نیست، اما سم وقتی عاشق او می گردد این مساله را نمی داند. پیامدهای چنین عشقی در زندگی واقعی می تواند به معنی خاتمه زندگی حرفه ای سم و برای هر دو طرف کاملاً رسوانماینده باشد.

9. نیکلاس دورو و میا ترموپولیس در دفتر خاطرات شاهدخت2: نامزدی سلطنتی (Princess Diaries 2: Royal Engagement)

شاهزاده نیکلاس در ابتدا سعی می نماید تاج و تخت را از میا بدزدد، اما در ادامه عاشق او می گردد. عاشقانه به نظر می رسد؟ نه در واقعیت. نقشه ها و تاکتیک های فریبنده که او در ابتدا برای گول زدن میا انجام داد ممکن است باعث مسائل اعتماد در یک رابطه واقعی گردد. با وجود رابطه و نامزدی نهایی آنها، رفتار حیله گرانه قبلی نیکلاس می تواند منجر به شک و بی اعتمادی در آینده مشترک آنها گردد و این رابطه عاشقانه سلطنتی را تبدیل به یک جهنم کند.

10. آدام فرانکلین و اما کورتزمن در بدون تعهد (No Strings Attached)

دوستان صمیمی؟ تا زمانی که احساسات وارد عمل شوند، ایده جالبی به نظر می رسد، درست همان رابطه ای که آدام و اما داشتند. اما این دوستی وقتی آدام احساستش را وارد میکند به رابطه ای عاشقانه تبدیل می گردد. در زندگی واقعی کم پیش می آید که چنین روابطی به آرامی به یک رابطه عاشقانه متعهد تبدیل گردد. این احتمال بیشتر است که احساسات مختلط و انتظارات برآورده نشده دو طرف منجر به خاتمه ناخوشایند دوستی و رابطه عاشقانه آنها گردد.

11. پل وارجاک و هالی گولایتلی در صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffanys)

در حالی که آدری هپبورن و جورج پپارد روی صحنه زوج زیبایی را می سازند، شخصیت هایی که آن ها نقششان را بازی می نمایند، هالی، فردی اجتماعی و پرخاشگر و پل نویسنده در دنیای واقعی کمتر سازگاری دارند. نگرش بی خیال هالی و عدم تمایل او به آرام شدن در تضاد شدید با تمایل پل برای داشتن یک رابطه پایدار است. سبک زندگی وحشی هالی و احتیاج پل به اعتماد کردن ممکن است به زودی مشکل ساز گردد و پایه ای متزلزل برای یک رابطه طولانی مدت ایجاد نمایند.

12. جسی و سلین در فیلم پیش از طلوع (Before Sunrise)

جسی آمریکایی، و سلین، یک زن فرانسوی، در قطار با هم آشنا می شوند و یک شب به یادماندنی را با هم در وین سپری می نمایند. هر چقدر هم که ارتباط تصادفی آنها عاشقانه باشد، تصور اینکه تبدیل به یک رابطه پایدار در دنیای واقعی گردد سخت است. با توجه به این که هیچ اطلاعات تماسی بین این دو رد و بدل نشده و اقیانوسی بین آنها فاصله وجود دارد، احتمال اینکه آنها بتوانند رابطه عاشقانه خود را ادامه دهند، بسیار اندک است. محتمل تر است که آنها دیدار خود را به عنوان یک خاطره دوست داشتنی و زودگذر به یاد داشته باشند تا آغاز یک رابطه طولانی مدت.

منبع: startefacts

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 شهریور 1402 بروزرسانی: 18 شهریور 1402 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2588

به "12 زوج فیلم های سینمایی که رابطشان در دنیای واقعی هرگز دوام نمی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 زوج فیلم های سینمایی که رابطشان در دنیای واقعی هرگز دوام نمی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید