بارنی، جغد انباری؛ داستانی برای چالش های روزانه زندگی بچه ها

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران (ایبنا)، معصومه نوازنی درباره ترجمه تازه خود از این اثرِ آن یونگمان با تصویرگری ماریون لیندزی گفت: بارنی بچه جغدی است که همراه خانواده در انبار قدیمی یک مزرعه زندگی می نماید. صاحب مزرعه به علت تنگدستی مجبور است انبار را بفروشد و بارنی برعکس خواهر و برادرش که فقط به فکر غذا هستند، درصدد حل مشکل خانواده است. او تصمیم می گیرد زبان آدم ها را به وسیله تماشای تلویزیون یاد بگیرد تا از آنها یاری بخواهد.

بارنی، جغد انباری؛ داستانی برای چالش های روزانه زندگی بچه ها

این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان با اشاره به این موضوع که ماجرای بارنی، سبب آگاهی بخشی، پرورش سواد و رشد فکری و فردیِ بچه ها شده و چالش های زندگی روزانه آنان را پوشش می دهد، اضافه نمود: نشر کتاب های کیوی (واحد کودک و نوجوان انتشارات کاگو) این کتاب را با شمارگان 1500 نسخه در 50 صفحه به بهای 35 هزار تومان برای گروه سنی بالای 7 سال منتشر نموده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

وقتی سالی دید که بارنی، چهارشب پشت سر هم روی لبه پنجره می نشیند و تلویزیون دیدن می نماید، بیرون رفت و کمی گوشت به او داد. سالی صدایش کرد: بفرما جغد کوچولوی انباری. کمی گوشت بخور. بارنی فکر کرد: چه دختر مهربانی! کاش می دانستم آدم ها چطوری تشکر می نمایند....

معصومه نوازنی پیش از این، تألیف آثاری چون آدم برفی و مترسک و غول اسباب بازی خوار و ترجمه کتاب هایی از جمله سلام کسی آنجا نیست؟، ادی پایپر، دردسرهای پرستار اژدها و هر چه می خواهی از من بپرس را در کارنامه ادبی خود داشته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2570

به "بارنی، جغد انباری؛ داستانی برای چالش های روزانه زندگی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارنی، جغد انباری؛ داستانی برای چالش های روزانه زندگی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید