راز های گفته نشده از کارتون پسر شجاع؛ نام واقعی پدر پسر شجاع چه بود؟

به گزارش بیباپ، کارتون های بسیاری در دهه شصت از تلویزیون پخش می شدند که یکی از آن ها پسر شجاع نام داشت.

راز های گفته نشده از کارتون پسر شجاع؛ نام واقعی پدر پسر شجاع چه بود؟

به گزارش ایرنا، دهه شصت دوران بی تکراری است. پای جعبه جادو تازه به خانه ها باز شده بود و پخش برنامه های کودک برای بچه ها جایگاه ویژه ای داشت. هرچند که تلویزیون ها اغلب سیاه و سفید بودند و زمان برنامه های کودک کم. اما هنوز طعم و مزه لذت بخش این کارتون ها زیر دندان بچه ها دهه شصتی هست.

از جمله این کارتون ها که هنوز هم گاهی اوقات از تلویزیون پخش می شود، پسر شجاع است. داستان یک سگ آبی که با دوستان خود در یک دهکده زندگی می کند.

باز هم پای چشم بادامی ها درمیان است

این انیمیشن دو بعدی در سال 1973 میلادی اواخر دهه چهل شمسی در استودیو Knack ساخته شد و تا پایش به ایران باز شود، چند سالی طول کشید. جالب اینجاست که این کارتون نام اصلی اش دون چوک مونوگاتاری است و اولین بار در سال 1975 از کانال 12توکیو پخش شد و تا پایش به ایران برسد چند سالی از تولدش گذشته بود و اوایل دهه60 بالاخره روی آنتن رفت. این کارتون 26 قسمت داشت که هرکدام 40 دقیقه زمان داشت، اما از آنجایی که تلویزیون ما هیچ وقت قسمت های 40 دقیقه ای پخش نمی کرد تقریبا هر اپیزود آن با ممیزی در دو قسمت به مدت یک ربع از تلویزیون پخش می شد.

بالاخره نام پدر پسر شجاع چه بود؟

طراحی اولیه شخصیت های کارتون پسر شجاع در بهار 1973 شکل گرفت و در نهایت پدر و پسر که شخصیت های اصلی کار بودند، طراحی شدند. پسر دان چاک و پدر چاک دون ارسطو نام گذاری شدند. برای کارتون هم نام دوستان جنگلی زاوازاوا انتخاب شد. در جنگل زواواوا که همان صحنه است، اتفاقات و حوادث مختلفی رخ می دهد و داستان های زیادی وجود دارد که چاک و دوستانش آن ها را حل می کنند.

پسر شجاع و پدرش در کنار رودخانه جابجاب در مرکز جنگل زاواوا زندگی می کنند. در نسخه ژاپنی خرس مهربون دایگو نام دارد. خانم کوچولو نامش لارا است. یک خرگوش هم بود که نامش میمی است. نام شیپورچی هم ترومپت نام دارد که احتمالا نام فارسی او هم برگرفته از همین موضوع است. روباه نامش کانتور است و خرس قهوه ای هم clapperboard نام دارد.

نام فرانسوی پسر شجاع و خانم کوچولو

پسر شجاع حتی در کانادا هم معروفیت دارد و به زبان فرانسوی و با نام بیور کوچولو روانه آنتن شده است. این نمایش همچنین به زبان فرانسوی در کبک کانادا از طریق Radio-Canada در دهه 1970 پخش شد.

از نکات قابل توجه این است که همان طور که در ایران نام پسر شجاع برای این سگ آبی انتخاب شده، در فرانسه هم نام های متفاوتی برای شخصیت های این انیمیشن انتخاب شده است.

به عنوان مثال نام جنگلی که آن ها در آن زندگی می کنند، کلرفونتین نام دارد و به پسر شجاع، بیور کوچولو می گویند. نام خرس مهربون که دوست صمیمی پسر شجاع بود نیز، نانورس است. خانم کوچولو همبازی پسر شجاع و خرس مهربون نیز لی لی نام دارد.

همه کسانی که این کارتون را دیده اند می دانند که پسر شجاع یک پدر داشت که بیشتر اوقات خود را در خانه سپری می کرد. او اغلب پیپ می کشید، کتاب می خواند و به علوم طبیعی و نقاشی روی بوم علاقه مند بود. پدر پسر شجاع همسر خود را سال ها قبل از دست داده بود و به تنهایی فرزندش را بزرگ می کرد.

جالب اینجاست که در دوبله فرانسوی هم این شخصیت که در نسخه ژاپنی دون ارسطو نام دارد، نام خاصی ندارد و به نام آقای بیور شناخته می شود. البته مادر خرس مهربون هم با نام مادر نانورس و مادر خانم کوچولو هم با نام مادر لی لی شناخته می شوند. دکتر بز هم پزشک دهکده بود که در نسخه غیرفارسی با نام دکتر بوک شناخته می شود و 70 سال سن دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2399

به "راز های گفته نشده از کارتون پسر شجاع؛ نام واقعی پدر پسر شجاع چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز های گفته نشده از کارتون پسر شجاع؛ نام واقعی پدر پسر شجاع چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید