سلامتی و پزشکی

استرس مزمن باعث ریزش مو می گردد

قرار دریافت مدام در معرض عوامل استرس زا می تواند عمیقاً بر هم ایستایی بافت ها تأثیر بگذارد اگرچه مکانیسم های ایجاد این تغییرات عمدتا ناشناخته است. در یک مطالعه جدید دانشمندان اظهار کردند استرس مزمن سلول های بنیادی فولیکول مو را تخریب می نمایند.

29 فروردین 1400

خبرنگاران مرزبانی کردستان بیش از یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف کرد

سنندج - خبرنگاران - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: مرزبانان این استان در امسال یک هزار و 400 میلیارد ریال کالای قاچاق را در مرزها کشف و ضبط کردند.

27 فروردین 1400

خبرنگاران نخست وزیر عراق به عربستان می رود

بغداد - خبرنگاران - پس از دعوت شب گذشته پادشاه سعودی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای سفر به ریاض در اولین فرصت ممکن، رسانه های عراقی از سفر قریب الوقوع او به عربستان خبر دادند.

27 فروردین 1400

نوروزی: با توان مضاعف در جهت ارائه بهترین خدمات آموزشی حرکت می کنیم

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت که در سال گذشته، بیش از 13 هزار نفر خدمات آموزشی فدراسیون را در هیئت های تابعه در سراسر کشور فرا گرفتند.

25 فروردین 1400

صالحی: پنجه در پنجه قدرت های صنعتی و علمی انداخته ایم

تهران (پانا) - علی اکبر صالحی عصر روز سه شنبه 19 اسفند ماه با همراهی جمعی از معاونین، مدیران ارشد و متخصصان این سازمان از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای در سال 99-98 در ساختمان کتابخانه سازمان بازدید کرد.

23 فروردین 1400

امکان لغو بیشتر محدودیت های کرونایی در روسیه در بهار

شهردار پایتخت روسیه با اشاره به بهبود کلی شرایط اپیدمیک در سراسر کشور، گفت: در صورت ادامه شرایط پایدار فرایند شیوع کرونا، لغو بخش اعظم محدودیت های در حال انجام در اواسط فصل بهار در شهر مسکو ممکن خواهد بود.

16 فروردین 1400

125 میلیون مبتلا در دنیا، شرایط حاد کرونایی در پاریس ، چهار مورد مرگ بعد از تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان

خبرگزاری خبرنگاران-طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته به ترتیب در کشورهای آمریکا، برزیل و هند 66 هزار، 90 هزار و 53 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

6 فروردین 1400

با سه کلیک ویزای امارات بگیر ویزای امارات مجدداً برای ایرانیان صادر می گردد.

ویزای امارات مجدداً برای ایرانیان صادر می گردد.با وجودی که بیش از یک سال است امارات مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی بسته است، به دلیل کوشش مسئولان ایرانی، مجددا مرزهای این کشور به روی گردشگران ایرانی گگردده خواهد شد.

5 فروردین 1400

فعالیت 363 آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور

تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت از یک آزمایشگاه تشخیص کرونا که در انستیتو پاستور راه اندازی شد، اکنون 363 آزمایشگاه در سطح کشور فعال است که 221 آزمایشگاه مربوط به بخش خصوصی و 109 آزمایشگاه هم مربوط به بخش دولتی وابسته به وزارت بهداشت و 33 آزمایشگاه...

3 فروردین 1400

بهترین تمرین های ورزشی برای افرادی که کلسترول بالا دارند

اضافه وزن موجب تمایل بدن به افزایش ال دی ال در خون می گردد. این نوع از کلسترول با بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد. دقیقا این که چه مقدار ورزش برای کاهش کلسترول خون مورد احتیاج است، هنوز مورد بحث است.

1 فروردین 1400

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شیوع همه گیری می گردد

خبرگزاری اریا- احمد حسین زادگان، خوشبختانه پیک بیماری در مازندران کنترل شده و تعداد شهرهای نارنجی از 15 به 7 شهر کاهش یافت، اما این شرایط نباید موجب عادی انگاری و عدم رعایت الزمات بهداشتی گردد.

30 اسفند 1399

مدافعان سلامت، ایثارگران مجاهد و مبارز ِ نبرد با کووید19

یکسال از شیوع بیماری منحوس کرونا در کشور ما ایران می گذرد و این مدافعان سلامت هستند که با وجود شهادت بسیاری از همکاران خود همچنان پای کار ایستاده اند.

28 اسفند 1399

منتقدان ادبیات عامه پسند نگاه کهنه ای دارند

به گزارش خبرنگاران ، نویسندگان آثار عامه پسند همیشه با برچسب های سطحی نویس و زردنویس مورد نامهربانی قرار گرفته اند؛ اما از سال پیش با تلاش های لاله زارع و تکین حمزه لو جایزه ای به نام لیلی پایه گذاری شد تا صدای این گونه نویسندگان باشد و هویت گم شده این...

27 اسفند 1399

توزیع 23 میلیون دوز واکسن کرونا در بین مردم چین

در ادامه فرایند واکسیناسیون در چین نزدیک به 23 میلیون دوز واکسن در بین مردم این کشور توزیع شد.

26 اسفند 1399

حریرچی: تبلیغ برای سفر ممنوع است

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تبلیغ سفر های نوروزی توسط تور های مسافرتی گفت: بر اساس مصوبه ستاد کمیته امنیتی اجتماعی و کمیته تبلیغات ستاد ملی کرونا تبلیغ برای سفر ممنوع است.

25 اسفند 1399

خبرنگاران جعل خبر واردات و توزیع واکسن فایزر مضحک است

تهران - خبرنگاران - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: جعل خبر درباره واردات و توزیع واکسن فایزر مضحک است، دشمنان نظام مدام به دنبال نشر خبرهای جعلی هستند.

23 اسفند 1399

چگونه می توان به کاهش اضطراب امتحان یاری کرد؟

تقریبا همه افراد اضطراب امتحان را تجربه نموده اند. برای کاهش اضطراب امتحان استراتژی هایی وجود دارد که به تغییر فکر، برنامه ریزی درسی اصولی و رعایت اصول بهداشت روانی و سلامت جسمانی چون خواب و تغذیه مناسب مرتبط می شوند.

21 اسفند 1399

خبرنگاران جوی پایدار و آسمانی صاف در استان تهران پیش بینی می شود

تهران- خبرنگاران- اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز /چهارشنبه/ تا ظهر فردا آسمان این استان صاف تا نیمه ابری و در بعضی از ساعات در مناطق شهری و پرتردد افزایش آلاینده ها و غبار محلی پیش بینی می شود.

19 اسفند 1399

راه های درمان نیش حشرات در بچه ها

حشرات تقریبا همه جا حضور دارند و بچه ها همواره در خطر گزش و نیش حشرات مختلف قرار دارند. بنابراین داشتن دانش کافی در رابطه با شناسایی عامل گزش و راه های درمان نیش حشرات در بچه ها و هم چنین تشخیص موارد اورژانسی جهت مراجعه به پزشک برای والدین امری...

18 اسفند 1399

گزاره برگ وزارت خارجه درمورد رأی صلاحیتی دیوان بین المللی دادگستری

تهران (پانا) - وزارت امور خارجه ایران با انتشار گزاره برگی به تشریح موضوع حکم دیوان بین المللی دادگستری در مورد رای صلاحیتی در پرونده شکایت جمهوری اسلامی ایران از ایالات متحده آمریکا بابت نقض عهدنامه 1955 مودّت پرداخت.

16 اسفند 1399
تعداد: (382)