ملکه ای که می خواست نسل مردان را از روی زمین بردارد

به گزارش بیباپ، امپراتریس لو، سفاک ترین، پر قدرت ترین، بی رحم ترین و بزرگترین ملکه تاریخ در نیمه دوم قرن ششم بعد از میلاد در چین تولد یافت.

ملکه ای که می خواست نسل مردان را از روی زمین بردارد

پدرش یکی از افسران ارشد دربار چین بود. او در کودکی بسیار زیبا بود و هنگامیکه به سن 14 سالگی رسید، زیبایی اش به حدی رسید که دیگر نمی توانست آزادانه به میان مردم رفت و آمد کند و بخاطر همین بیشتر وقتها در خانه می ماند. روزی به همراه پدرش در یک جشن درباری شرکت کرد و امپراتور چین همینکه چشمش به او افتاد،از پدر لو خواست تا او را به کاخ آورد.پدر لو دستور امپراتور را اجرا کرد و از فردا لو جزو زنان امپراتور در آمد. اختلاف سنی بین لو و امپراتور باعث شد تا لوی زیبا و جوان به یک افسر جوان و زیبا دل ببندد ولی این افسر به او خیانت کرد و همین امر باعث شد که لو بیمار گردد.

همینکه لو از بستر بیماری برخاست، قسم خورد که نسل مردان را از روی زمین بردارد و در پی این تصمیم افراد خانواده امپراتوری تانگ یکی پس از دیگری به طرز مرموزی کشته شدند و انتها در 25 سالگی قدرت را در دست گرفت و ده هزار نفر از ایل و تبار تانگ را در سرتاسر خاک چین به هلاکت رسانید و خود سر سلسله خاندان سلطنتی لو شد.

او دستور داد تا شکنجه خانه های مخصوصی بسازند که در آنها پر زجرترین شکنجه های تاریخ را در خصوص مردم بی گناه به اجرا می گذاردند.لو تا 80 سالگی از اقدام به هر جنایت و عمل خطایی، اجتناب نکرد و در این زمان بود که از اعمال خود پشیمان شد و تمام زندانیان را آزاد کرد و از بینوایان دستگیری کرد و پس از دو سال یعنی در سن 82 سالگی در حالیکه تنها آرزویش این بود که مردم از گناهانش بگذرند، درگذشت.

منبع : ایران ویج

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2040

به "ملکه ای که می خواست نسل مردان را از روی زمین بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه ای که می خواست نسل مردان را از روی زمین بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید