حسین شریعتمداری: حالا که امریکا محموله دو کشتی ایرانی را مصادره نموده تنگه هرمز را ببندید

به گزارش بیباپ، حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:دیروز، در آستانه از سرگیری مذاکرات وین، وزارت دادگستری آمریکا با صدور اطلاعیه ای گفت حکم مصادره محموله دو کشتی (نفت برای ونزوئلا و تسلیحات برای یمن) متعلق به ایران را صادر نموده است!

حسین شریعتمداری: حالا که امریکا محموله دو کشتی ایرانی را مصادره نموده تنگه هرمز را ببندید

اگرچه چند و چون ماجرای مصادره محموله دو کشتی مورد ادعای آمریکا تعیین نیست ولی اکنون که آمریکا با صراحت به دزدی دریایی خود اعتراف می نماید باید مانند بسیاری از موارد دیگر، پاسخی درخور و پشیمان کننده نیز دریافت کند. چگونه؟

تنگه هرمز، دومین تنگه پرترافیک دنیاست که روزانه نزدیک به 18 میلیون بشکه نفت که معادل 42 درصد نفت خام حمل شده دنیا به وسیله نفتکش هاست از آن عبور می نماید. جمهوری اسلامی ایران با استناد به کنوانسیون های 1958 ژنو و 1982 جامائیکا که موضوع آن نظام حقوقی آبراه های بین المللی و حق عبور کشتی هاست حق دارد و می تواند در صورتی که منافع ملی خود را در مخاطره ببیند، تنگه هرمز را به روی تمامی کشتی های نفتکش و حتی کشتی های حامل کالای تجاری و تسلیحاتی ببندد و دلیلی ندارد که کشورهای متخاصم از تنگه ای که در آب های سرزمینی کشورمان قرار گرفته است اجازه عبور داشته باشند.

بستن تنگه هرمز به روی کشورهایی نظیر آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی حق مسلم و قانونی جمهوری اسلامی ایران است و نباید در استفاده از این حق قانونی کشورمان کمترین تردیدی به خود راه بدهیم و مطمئن باشیم که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند... مسئولان محترم باید اطمینان داشته باشند که در مقابله با غارتگری ها و جنایات آمریکا همه ملت را به پشتیبانی در صحنه حاضر خواهند دید و در حالی که دشمن قلاده سگ های هار را گشاده است نباید سنگ ها بسته باشند!

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2247

به "حسین شریعتمداری: حالا که امریکا محموله دو کشتی ایرانی را مصادره نموده تنگه هرمز را ببندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین شریعتمداری: حالا که امریکا محموله دو کشتی ایرانی را مصادره نموده تنگه هرمز را ببندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید