انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه اکونومیست

به گزارش بیباپ، خبرنگاران : نشریه خبری تحلیلی اکونومیست در آستانه انتخابات آمریکا با انتشار تصویر پاره پاره از پرچم این کشور بر فراز کاخ سفید، تاکید نموده است که دونالد ترامپ، همه ارزش هایی را که آمریکا با آن شناخته می شد، پایمال نموده است.

انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه اکونومیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شرایط شیوع ویروس کرونا و کنترل آن در جهان، به موضوعات دیگری همچون زلزله یونان و ترکیه اختصاص داشته است.

روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز شنبه (10 آبان ماه) به توضیح زیر است:

نگاه روزنامه های انگلیس به انتخابات آمریکا

اکونومیست، نشریه انگلیسی در نگاه به انتخابات آمریکا این پرسش را مطرح می نماید چرا پیروز انتخابات آمریکا باید بایدن باشد؟ و تحلیل گر سیاسی آن پاسخ می دهد زیرا دونالد ترامپ، همه ارزش هایی را که آمریکا با آن شناخته می شد، پایمال نموده است.

کشوری که در سال 2016 ترامپ را انتخاب کرد، دو پاره و ناشاد بود و کشوری که باید امروز او را انتخاب کند ناشادتر و چندپاره است. این ثمره پادشاهی ترامپ است. سلطان ترامپ!

همچنین طرحی از پرچم پاره پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید، در اکونومیست آمده است.

یکی دیگر از نشریه های انگلیسی در گزارشی به موضوع تساوی حقوق زنان و مردان در اروپا پرداخته است. این گزارش می گوید در کشورهای اتحادیه اروپا، زنان بخت بهتری دارند، اما این بخت آرام آرام به دست می آید و شاید هم به عکس گردد. برای تساوی در زمینه های سیاسی، مالی و اجتماعی، راهی دراز در پیش است.

روزنامه ایندیپندنت نوشته است: بار دیگر لحظه سرنوشت ساز آمریکا. همانند جنگ داخلی سرنوشت ساز گینزبرگ در پنسیلوانیا. با شکست ترامپ، ترامپیسم، سرانجام نمی گیرد.

اما نشریه تلگراف از کرونا و روش های جدید جلوگیری از آن نوشته است؛ پروفسور مارتین ادی از دانشگاه بریستول می گوید: در خمیر دندان ها و همچنین دهان شویه ها، موادی است که در ژله های ضدعفونی شستشوی دست ها دیده می گردد. از این رو، مسواک زدن پیش از خروج از خانه می تواند مانع نفوذ ویروس کرونا و از بین بردن آن بگردد. ماندن اثرهای خمیر دندان و دهان شویه ها، به مدت سه تا چهار ساعت، دهان را در برابر ذره های ویروس کرونا مصون نگاه می دارد. دندانپزشکان دیگر البته بر این باور نیستند.

نگاه روزنامه های فرانسه به ترور در فرانسه است

لوفیگارو ، روزنامه فرانسوی در این زمینه نوشته است: پاییز سیاه در نیس. فقط 26 درصد از فرانسویان، اعلام دولت فرانسه درباره قتل های فرانسه را به عنوان تروریسم، باور دارند.

نگاه دیگر روزنامه های فرانسه به موج تازه ویروس کرونا و تظاهرات در فرانسه در پشتیبانی از آذربایجان در جنگ با ارمنستان است.

نگاهی به تیترهای روزنامه های آمریکا قبل از انتخابات:

وال استریت جورنال : در اندیشه رای دهندگان چه می گذرد؟

واشنگتن تایمز : ظهور سوسیالیسم، در برگه های رای

نیویورک تایمز : مقام های کاخ سفید نگران فردای انتخابات آمریکایند.

لس آنجلس تایمز : رای دهندگان سیاه در اندیشه تبعیض های نژادی، اقتصاد، بهداشت و خشونت پلیس هستند.

یو اس ای تودی : اسلحه، دروغ ها و آتش ها.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1430

به "انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه اکونومیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه اکونومیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید