کارگروه ویژه مجلس قرار است چه کار کند؟، انتقادهای یک نماینده؛از 3ماه تاخیر در پیگیری مسمومیت ها تا ناکارآمدی بعضی مسئولان ، اشتباهی که نباید تکرار گردد

به گزارش بیباپ، دبیر کمسیون آموزش و تحقیقات گفت: کارگروه مشترک ویژه مجلس برای آنالیز موضوع مسمومیت دانش آموزان جمع بندی مدارک و مستندات جلساتی است که 4 کمیسیون در روزهای گذشته روی آن کار نموده اند.

کارگروه ویژه مجلس قرار است چه کار کند؟، انتقادهای یک نماینده؛از 3ماه تاخیر در پیگیری مسمومیت ها تا ناکارآمدی بعضی مسئولان ، اشتباهی که نباید تکرار گردد

خبرنگاران- فتانه احدی: کارگروه مشترک ویژه مجلس برای آنالیز موضوع مسمومیت دانش آموزان بین کمیسیون ها امور داخلی کشور و شوراها، امنیت ملی و سیاست خارجی، آموزش تحقیقات و فنانوری و بهداشت و درمان تشکیل خواهد شد.

شیوا قاسمی پور درباره این کارگروه گفت: در واقع در روزهای گذشته کمیسیون های امور داخلی کشور و شوراها، امنیت ملی و سیاست خارجی، آموزش و تحقیقات و کمیسیون بهداشت و درمان به دستور رئیس مجلس به طور جداگانه جلساتی را برای آنالیز مسمومیت دانش آموزان تشکیل دادند.

وی گفت: در ابتدا نیز کمیسیون آموزش و بهداشت به این موضوع ورود کردند و بعد از آن کمیسیون های امنیت و شوراها وارد شدند.

این نماینده اضافه نمود: قرار است در این کارگروه مدارک و مستندات آنالیز گردد، اما تا به امروز نتیجه ای اعلام نشده است که من بتوانم آن را اعلام کنم. بعد از تشکیل جلسات هر کمیسیون مستندات، اقدامات و برنامه ها خود را برای جمع بندی ارائه خواهد داد و بعد از جمع بندی تصمیم نهایی را به صورت علنی اعلام خواهند کرد.

قاسمی پور با اشاره به اقداماتی که قرار است مجلس انجام دهد، ادامه داد: باید یکی، دو جلسه تشکیل گردد تا ببینیم مسیر تصمیم گیری به سویی خواهد رفت.

وی به تاخیر 3 ماهه در پیگیری مسمومیت های دانش آموزان اشاره نمود و گفت: چرا باید بعد از 3 ماه هنوز به نتیجه ای در این باره نرسیده باشیم. ناکارآمدی بعضی از مسئولان باعث شده که تا الان این مساله ادامه پیدا کند، گویی تا صدای این جریان در شهرهای مختلف بالا نگرفت آن را جدی و مهم جلوه ندادند.

جزئیات مهم از کارگروه ویژه مجلس درباره مسمومیت دانش آموزان | این کارگروه از چه افرادی تشکیل می گردد؟ | اما و اگر برای زمان تشکیل جلسه کارگروه

قاسمی پور اضافه نمود: اما اقداماتی اجرا شده است که می خواهند محتاطانه عمل نمایند. وی در واکنش به اینکه بعضی نمایندگان معتقدند مسمومیت وجود نداشته است،گفت: اتفاقا مسمومیت وجود دارد و وزارت بهداشت وجود این گازها را نیز تایید نموده است و به کمیسیون ارجاع داده است.

وی گفت: من به عنوان یک مادر و نماینده مجلس بیش از سایر مادران نگران هستم. چرا که من به فکر دانش آموزان هستم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید نمود: نهادهای امنیتی و وزات بهداشت باید پیگیر این قضیه باشند که ریشه آن از کجاست و از کجا آمده است. وزارت بهداشت نیز باید وجود چنین گازی را تایید کند، که ظاهرا تایید شده نموده اند.

این نماینده با اشاره به اینکه بعضی معتقدند که مدارس باید آنلاین گردد، گفت: اکنون دیگر به علت اینکه کلاس های آنلاین نتیجه دلخواه آموزشی را نداشته است، نباید این اقدام اشتباه را تکرار کنیم، شاید آنلاین خوب باشد نه برای هر اتفاقی؛ اما اکنون به علت شرایطی که وجود دارد و خانواده ها نگران بچه ها هستند و آخر سال است من به عنوان یک معلم می دانم که در اسفند ماه از کلاس ها کامل تشکیل نمی گردد، شاید مسئله ای برای دانش آموزان پیش نیاورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1401 بروزرسانی: 15 اسفند 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2517

به "کارگروه ویژه مجلس قرار است چه کار کند؟، انتقادهای یک نماینده؛از 3ماه تاخیر در پیگیری مسمومیت ها تا ناکارآمدی بعضی مسئولان ، اشتباهی که نباید تکرار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه ویژه مجلس قرار است چه کار کند؟، انتقادهای یک نماینده؛از 3ماه تاخیر در پیگیری مسمومیت ها تا ناکارآمدی بعضی مسئولان ، اشتباهی که نباید تکرار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید