جزئیات فعالیت صنفی در فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد

به گزارش بیباپ، کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره دو طرح فاصله گذاری هوشمند جزئیات جدید فعالیت های صنفی را برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.

جزئیات فعالیت صنفی در فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه شماره 2 طرح فاصله گذاری هوشمند، به تشریح جزئیات جدیدی از فعالیت های صنفی پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن تشکر از همکاری و مشارکت مردم عزیز ایران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کووید 19 و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات فعالیت اصناف در طرح فاصله گذاری هوشمند، موارد زیر را به اطلاع عموم می رساند:

1- مجدداً تأکید می شود با توجه به ماهیت گسترش و قابلیت بیماری کووید 19(کرونا) فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه حل کنترل همه گیری این بیماری است و رعایت این فاصله تا زمانی که که بیماری در جامعه در چرخش باشد ضروری و با عنایت به اینکه می تواند تا 95 درصد مانع از شیوع شود باید ادامه یابد.

2. طرح فاصله گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفاً مشاغل غیر پر ریسک همراه با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاریخ 23 فروردین در استان های کشور و از 30 فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می نمایند.

3. تمامی واحدهای فراوری در بخش های مختلف صنف و صنعت در راستای تحقق شعار جهش فراوری در سال 1399 با رعایت دقیق و کامل پروتکل های (دستورالعمل های) بهداشتی کمافی السابق به فعالیت خود ادامه می دهند.

آن دسته از واحدهای صنفی توزیعی و خدمات فنی که حسب ضرورت و با توجه به احتیاج از بدو آغاز بحران بیماری کرونا به منظور تأمین مایحتاج عمومی مردم نظیر گروه فعالیت های صنفی مرتبط به مواد غذایی و گروه فعالیت های مربوط به خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب پروتکل بهداشتی مجاز به فعالیت در این حوزه ها می باشند.

4. فعالیت های صنفی که از بدو آغاز بحران بیماری کرونا به دلیل شرایط محیطی حاکم بر این گونه فعالیت ها و تجمع جمعیت در آن واحدها به عنوان فعالیت های پرخطر (پرریسک) تعطیل اعلام شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط شیوع بیماری کرونا از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می شود.

این فعالیت در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی می باشند.

5. غیر از فعالیت های موضوع بند 3 (فعالیت های پر خطر)،باقی فعالیت های واحدهای صنفی کم خطر یا کم ریسک در صورت تمایل می توانند با رعایت مقررات و ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی با شرایط ذی ربط به فعالیت خود ادامه دهند.

6. ثبت نام و اخذ مجوز فعالیت در ایام پیش رو شیوع بیماری کرونا در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که متعاقباً اعلام می شود، خواهد بود.

7. تأیید تعهدنامه به صورت الکترونیکی مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سامانه خواهد شد و اخذ کد بهداشتی به وسیله سامانه مزبور و نصب آن در واحد صنفی الزامی است

سایر جزئیات از جمله آدرس سایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی ویژه ثبت نام و اخذ مجوز فعالیت صنفی متعاقباً در اطلاعیه بعدی کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.

انتهای پیغام/4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1039

به "جزئیات فعالیت صنفی در فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فعالیت صنفی در فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید