واردات خودروهای روسی واقعیت ندارد ، چرا از برندهای معتبر خودرو وارد نمی کنیم؟

به گزارش بیباپ، خودروهای روسی وارد ایران می شوند.سال گذشته برای اولین بار یک کارشناس بازار خودرو از واردات خودروهای سواری لادا در بازار ایران اطلاع داد. هر چند که در این زمینه زمزمه هایی از سوی دو کشور شنیده می شد اما با تشدید تحریم ها و شیوع ویروس کرونا این برنامه هیچ گاه جنبه عملیاتی پیدا نکرد.

واردات خودروهای روسی واقعیت ندارد ، چرا از برندهای معتبر خودرو وارد نمی کنیم؟

حال خبرگزاری صدا و سیمای ایران از عرضه سه مدل خودروی روسی از پاییز سال جاری به بازار خودروی ایران خبر داده است. آیا ورود خودروهای سنگین روسی به بازار ایران واقعی است؟

دبیر انجمن واردنمایندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که واردات خودروهای روسی چقدر واقعی است؟ به بیباپ گفت: متاسفانه برند خودروهای روسی در کشور ما خوب پاسخ نداده و این خودروها عملکرد چندان مناسبی ندارند. ما باید خودروهایی را در حوزه کار وارد کشور کنیم که بتواند در جاده حدود دو تا سه میلیون کیلومتر پیمایش داشته باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که آیا خودروهای روسی برای اقلیم کشور ما مناسب است یا نه؟ چنانچه قرار است خودروهای کار به کشور بیایند، بهتر است که برندهای سرشناش وارد بازار خودروی کشورمان گردد.

مهدی دادفر اضافه کرد: در گذشته برای اینکه های کاماز (نوعی کامیون) روسیه بتواند راه برود سه پنکه سمت موتور این خودرو اضافه کردند. حال آیا با این تجربه تلخ و ناموفق باز هم می خواهیم راه گذشته را برویم؟

سوالی که مطرح می گردد این است که اگر قرار بر واردات خودروی خارجی است چرا باید روسیه را انتخاب کنیم؟ آیا روسیه امروز در بخش خودروهای سواری دارای تکنولوژی بالایی است؟

وی گفت: نمی دانم چرا دولت ها علاقه دارند که کالاهای مهمی مانند خودرو را با کیفیت پایین تهیه نمایند. یا از طرفی چرا ایران علاقه به سرمایه گذاری و همکاری با کشورهای دسته چندمی دارد. به عنوان مثال ایران خودرو و سایپا در ونزوئلا و گینه سایت خودرویی می زنند و خودروهای سواری را از چین و روسیه وارد کشور می نمایند.

او توضیح داد: معتقدیم این طرح و ایده ها جنبه اجرایی ندارد و تنها در حد تئوری مطرح می گردد. سوال ما این است که اگر قرار است خودرو وارد کشور گردد چرا این خودرو از یک برند خوب انتخاب نگردد؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1311

به "واردات خودروهای روسی واقعیت ندارد ، چرا از برندهای معتبر خودرو وارد نمی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات خودروهای روسی واقعیت ندارد ، چرا از برندهای معتبر خودرو وارد نمی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید