عدم تصویب لایحه میشیگان برای جلوگیری از فروش مستقیم خودروهای برقی

به گزارش بیباپ، شکست خوردن لایحه 6233 به معنای آن نیست که در آینده لوایحی مشابه مطرح نخواهد شد.

عدم تصویب لایحه میشیگان برای جلوگیری از فروش مستقیم خودروهای برقی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، لایحه 6233 که به دنبال منع فروش مستقیم خودرو توسط نمایندگی های رسمی برندهایی چون تسلا، لوسید موتورز، ریوین و پولستار بود، در مجلس سنای ایالت میشیگان رای نیاورد. استارتاپ لوسید موتورز در بیانیه اخیر خود، ضمن ابراز خوشحالی از رای مخالف مجلس سنا، اعلام نموده این لایحه با روح رقابت در تضاد بوده و اگر تصویب می شد، بجای مشتریان، دلالان و گروه های معامله نماینده از آن سود می بردند.

علاوه بر برندهای سازنده مدل های الکتریکی، گروه های حامی محیط زیست هم منتقد لایحه 6233 بودند، زیرا به اعتقاد آنها این لایحه فرایند فراگیری خودروهای برقی را با اختلال روبرو می کرد. شارلوت جیمسون (Charlotte Jameson) یکی از مدیران برنامه های زیست محیطی در اظهارنظری جالب گفته:

میشیگان ادعا می نماید در نوک پیکان صنعت خودرو قرار گرفته است، اما آینده متعلق به مدل های برقی است. بجای لوایحی که موانع قانونی فراگیری خودروهای الکتریکی را از میان بردارد، مجلس نمایندگان میشیگان تصمیم گرفته بود از فروش این دسته از خودروها ممانعت به عمل آورده و سازندگان آنها را از حضور در این ایالت دلسرد کند.

شکست خوردن لایحه 6233 به معنای آن نیست که در آینده لوایحی مشابه مطرح نخواهد شد. این امر به قدری احتمال دارد که لوسید موتورز گفته به انتظار طرح لایحه ای مشابه در سال های پیش رو نشسته است!

این لایحه و لوایح مشابه از اهمیت زیادی برای شرکت های کوچک تولیدنماینده مدل های برقی برخوردار هستند، چرا که در صورت تصویب فشار مضاعفی را به آنها تحمیل می نمایند. نکته جالب و تامل برانگیز اینکه در ابتدا تسلا از این لایحه مستثنی شده بود، اما با تغییرات اعمال شده در هفته های اخیر، نام خودروساز کالیفرنیایی نیز به آن اضافه گشت.

با وجود مواردی که برشمردیم، لوسید موتورز تاکید نموده کوشش های خود را برای حضور در ایالت میشیگان به طور جدی ادامه خواهد داد. شورای محیط زیست میشیگان هم پیشنهاد نموده قانونگذاران در راستای دعوت از سازندگان خودروهای برقی برای حضور در این ایالت گام بردارند.

ناگفته نماند با ورود خودروسازان بزرگی مثل جنرال موتورز و فورد به بازار خودروهای الکتریکی، این بازار رقابتی تر از همواره خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1542

به "عدم تصویب لایحه میشیگان برای جلوگیری از فروش مستقیم خودروهای برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم تصویب لایحه میشیگان برای جلوگیری از فروش مستقیم خودروهای برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید