شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می نمایند

به گزارش بیباپ، رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت ها و واحدهای معدن و صنایع معدنی، علاوه بر پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، ضوابط سختگیرانه ای بهداشت، ایمنی و محیط زیست خود را نیز اجرا می نمایند.

شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می نمایند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که امروز با رادیو گفت و گو، سخن می گفت، یادآور شد: در گام نخست، این بخش تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است و به طور دقیق دستورالعمل ها را اجرا می نماید اما ضوابط سخت گیرانه HSEE مربوط به خود را هم اجرایی می نماید.

به گفته غریب پور، در این فرایند، هیچ کدام از واحدها تعطیل نشده اند یا افت فراوری نداشته اند.

یاری به سیستم درمانی

وی با اشاره به یاری های این حوزه به سیستم درمانی کشور، ادامه داد: به عنوان مثال تمامی واحدهای معدنی و صنایع معدنی، کپسول های اکسیژن خود را در اختیار واحدهای درمانی گذاشته اند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با ابزار تشکر از کوشش های بی وقفه کادر درمانی کشور، گفت: شرکت های معدنی و صنایع معدنی کوشش نموده اند که در قالب مسوولیت اجتماعی، بخشی از تجهیزات مورد احتیاج بخش درمان کشور را نیز تامین نمایند.

افزایش سرمایه صندوق بیمه برای حمایت از معادن کوچک

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، گفت: سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، با هدف اجرای طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، سال جاری به 500 میلیارد تومان می رسد و سال آینده نیز در نظر داریم که سرمایه این نهاد، به هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

غریب پور ادامه داد: با در نظر دریافت ضریب تکاثری هفت، شرایط پرداخت وام تا سقف 3500 میلیارد تومان در جهت حمایت از معادن کوچک فراهم شده است.

ضرورت اکتشاف در عمق

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین به انجام بیش از 650هزار کیلومتر مربع اکتشاف توسط این سازمان و شرکت های تابعه و بخش خصوصی اشاره نمود و گفت: در حال حاضر اولویت، شناسایی مواد معدنی در کشور است که در چه نقطه ای و در چه عمقی قرار دارند.

غریب پور تاکید نمود: اخیرا اکتشاف در عمق را به عنوان یک ضرورت ملی در دستور کار توسعه قرار داده ایم و به همین منظور درصدد دستیابی به تکنولوژی استخراج در عمق هستیم.

وی درباره همکاری با بخش دانشگاهی کشور گفت: در حوزه های همچون مدیریت پسماند، کاهش گازهای گلخانه ای، بهینه سازی مصرف انرژی و بهره وری عوامل فراوری، در حال همکاری با دانشگاه ها هستیم.

غریب پور توضیح داد: ایمیدرو و شرکت های تابعه و زیرمجموعه، بیش از 219 قراداد پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز علمی منعقد نموده است که هدف آن حل احتیاجهای معدن و صنایع معدنی است.

وی ادامه داد: واپسین همکاری ایمیدرو نیز با دانشگاه علامه بوده که قرار است در بخش های نیروی انسانی، اقتصادی، اقتصادی و بازرگانی فعالیت داشته باشیم.

غریب پور گفت: ایمیدرو برای حمایت از شرکت های دانش بنیان نیز مرکز استارت آپ های معدن و صنایع معدنی را با یاری دانشگاه ها راه اندازی نموده است.

رشد فراوری

رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره شرایط طی هفت ماه سال جاری گفت: طی این مدت به رغم همه گیری ویروس کرونا در کشور و با رعایت ضوابط مربوطه، با رشد و همچنین جهش فراوری بعضی محصولات از جمله آلومینیوم روبرو بودیم به طوری فراوری این فلز با 70درصد جهش همراه شد.

وی اضافه نمود: فراوری در زنجیره آهن از جمله کنسانتره، گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی به ترتیب 4، 8 و 11.4 درصد افزایش یافت. همچنین فراوری کاتد مس 6درصد رشد پیدا کرد.

بازارگردانی 8هزار میلیارد تومانی شرکت های عظیم

غریب پور درباره نقش معدن و صنایع معدنی در بورس، گفت: در ماه های اخیر ارزش بازارگردانی شرکت های این حوزه از جمله صنایع مس، مبارکه، چادرملو و گل گهر، سرمایه گذاری معادن و فلزات، فولاد خوزستان و ...به 8هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی اضافه نمود: این شرکت ها علاوه بر بازارگردانی، با افزایش سرمایه اقدام عظیمی در جهت توسعه این بخش نموده اند.

غریب پور در ادامه گفت: شرکت چادرملو بیش از 5800میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و فردا دوشنبه شرکت ملی مس 10هزار میلیارد تومان دارد. پس از آن فولاد مبارکه نیز10هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه خواهد داشت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه در زنجیره معدن و صنایع معدنی خبرها امیدوارنماینده است، گفت: فقط شرکت ملی مس و فولاد مبارکه افزون بر 4 میلیارد یورو پروژه توسعه ای در اختیار دارند که در نهایت به تقویت حقوق سهامداران می انجامد. به گفته وی، ارزش طرح های توسعه شرکت های عظیم معدن و صنایع معدنی، معادل 4.5 میلیار یورو (به صورت ارزی)، و 40هزار میلیارد تومان (به صورت ریالی)، است.

غریب پور با اعلام اینکه معدن و صنایع معدنی 24درصد بورس را تشکیل می دهند، توضیح داد: آینده این شرکت ها از شرایط کنونی بهتر خواهد بود و بازار رو به رشدی دارند.

زیرمجموعه های شرکت مس در آستانه ورود به بورس

وی همچنین درباره ایمیدرو گفت: این سازمان دولتی است و فروش سهام شرکت های وابسته به ایمیدرو در اختیار دولت و سازمان خصوصی سازی است و خود فروشنده سهام نیست.

غریب پور اضافه نمود: در حال حاضر شرکت مس با مدیریت ایمیدرو، 4-5 شرکت از زیرمجموعه خود را آماده ورود به بورس نموده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1483

به "شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید