رصد و پایش شاخص های آموزشی مدارس تهران

به گزارش بیباپ، وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: پایش و رصد شاخص های آموزشی و پرورشی مدارس به طور روزانه و در تمامی سطوح آموزش وپرورش انجام گردد.

رصد و پایش شاخص های آموزشی مدارس تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در بازدید سرزده از اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران، به آنالیز فرایند اجرای طرح پایش و رصد شاخص های آموزشی وپرورشی مدارس مناطق 19 گانه شهر تهران، پرداخت.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه مسئله اصلی نظام تعلیم و تربیت در سال تحصیلی جاری، کیفیت آموزش است، اظهار کرد: باید از کیفیت آموزش تمام دانش آموزان مطمئن شویم. انجام درست این کار برعهده همه دست اندرکاران آموزش وپرورش ازجمله ادارات، مدیران و معلمان است.

حاجی میرزایی ادامه داد: اگر ارتباط منظم از اداره کل تا مدرسه و خانواده را برقرار کنیم بسیاری از مسائل حل می گردد. باید به طور روزانه از طریق سامانه شاد با سطح مدارس ارتباط بگیریم و گزارش هایی به صورت روزانه داشته باشیم و درصورتی که این شبکه منسجم را راه اندازی کنیم، ظرفیتی را ایجاد نموده ایم که حتی بعد از کرونا و سال های آینده هم می توانیم ارتباط تمام سطوح آموزش وپرورش را در کوتاه ترین زمان برقرار کنیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه معلمان باید خود را مسئول تحقق اهداف آموزشی بدانند، توضیح داد: معلمان مسئول کیفیت آموزش تک تک دانش آموزان هستند و ضروری است از طریق شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، تلویزیون و بسته های آموزشی، آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه دهند. البته معلمان با خلاقیت های خود و شرایط دانش آموزان در هر مدرسه، به دانش آموزان آموزش می دهند و آموزش وپرورش هم از روش های اثرگذار و خلاقانه استقبال می نماید.

وی در ادامه توضیح داد: با ارتباط مستمر و منظم همکاران و مسوولان اداره کل با مدیران مناطق و ارتباط مدیران مناطق با مدیران مدارس و همچنین ارتباط مدیران مدارس با معلمان و خانواده و ارتباط معلمان با دانش آموزان می توانیم از ارائه آموزش باکیفیت به تک تک دانش آموزان مطمئن شویم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: بروز شرایط خاص مانند شیوع کرونا، نیازمند خلاقیت و مراقبت همه جانبه و جامع است. شرایط خاص سال جاری سرشار از موقعیت های ویژه سازمانی است که باید بتوانیم با شناسایی آن ها از این ظرفیت ها به گونه ای درست استفاده کنیم.

حاجی میرزایی شبکه شاد را در ایجاد ارتباط سریع و صریح بین تمام سطوح آموزش وپرورش بسیار مؤثر دانست و مطرح نمود: شبکه شاد ظرفیت بالایی در ارتباط بین مدرسه و خانواده ها ایجاد نموده است و از طریق آن می توانیم آموزش های لازم را در خصوص رفتار درست با فرزندان در ایام کرونا و یاری به ارتقای یادگیری دانش آموزان از طریق اولیا، به خانواده ها ارائه دهیم و مطمئن شویم که با همکاری مداوم خانواده و مدرسه می توانیم سال جاری را با بهترین حالت به انتها برسانیم و در این راه خانواده ها شرکای استراتژیک نظام تعلیم و تربیت هستند.

وی گفت: در شرایط امروز، باید همزمان با عمل و در جهت حرکت بیاموزیم و در کنار تمام موفقیت هایی که در این جهت کسب خواهیم کرد، اندوخته های تجربی را ثبت کنیم و از طریق آن ها ظرفیت های مدیریتی را افزایش دهیم.

در ادامه این بازدید عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طرح پایش و رصد شاخص های آموزشی وپرورشی مدارس مناطق 19گانه شهر تهران، باهدف رصد و پایش شاخص های آموزش وپرورش در شرایط بحرانی کرونا، در تمام مدارس دولتی و غیردولتی شهر تهران، بر اساس سه شاخص اصلی، پایش شاخص های آموزشی، شناسایی نقاط ضعف و قوت هر فعالیت و تقویت فعالیت های تأثیرگذار بر کیفیت یادگیری دانش آموزان در بستر مجازی برای نیمسال دوم سال تحصیلی، اجرا شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران اضافه نمود: در اجرای این طرح که از 7 دی ماه آغازشده و تا 22 دی ماه ادامه خواهد داشت و روزانه 8 گروه متخصص از اداره کل شهر تهران و 3 گروه از ادارات کل آموزش وپرورش مناطق 22 گانه به مدارس اعزام می شوند، به طوری که روزانه 200 مدرسه در شهر تهران مورد بازدید قرار خواهد گرفت تا نحوه اجرای این طرح در مدارس و کیفیت آموزش دانش آموزان از نزدیک موردآنالیز و پایش قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1622

به "رصد و پایش شاخص های آموزشی مدارس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد و پایش شاخص های آموزشی مدارس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید