ادامه اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل

به گزارش بیباپ، دو کننده سازمان ملل متحد از مقامات بلژیکی خواستند تا اجازه اعطای مجوز اقامت موقت را برای چند صد مهاجر غیرقانونی که به اعتصاب غذا در بروکسل دست زده اند، صادر کنند.

ادامه اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل

به گزارش خبرنگاران، مهاجران غیرقانونی ناامید از دریافت اوراق اقامت قانونی موقت در بلژیک از 23 مه با حضور در دو دانشگاه و یک کلیسای بروکسل دست به اعتصاب غذا زده اند. برخی از آن ها نزدیک به یک دهه است که در این کشور 11.5 میلیون نفری زندگی می کنند. مطابق برآورد گزارشگران سازمان ملل حدود 150 هزار مهاجر غیرقانونی در بلژیک زندگی می کنند.

اولیویه دو شوتر و فیلیپه گونزالس، گزارشگران ویژه سازمان ملل با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به سامی مهدی، وزیر مهاجرت و امور پناهندگان بلژیک خواستار اقدام فوری برای رسیدگی به شرایط مهاجران غیرقانونی شدند. در این نامه، شرایط برخی از مهاجرانی که به اعتصاب غذا دست زده اند، نگران کننده توصیف شده است.

مهدی در پاسخ به این نامه اعلام کرده که پیشنهاد یک راه چاره جمعی برای مواجهه با مشکل هزاران مهارج غیرقانونی منطقی نیست و اعتصاب غذا کنندگان باید به صورت انفرادی تقاضای اقامت خود را به اداره مهاجرت تحویل دهند.

اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل به اختلاف میان اعضای دولت بلژیک در مورد نحوه برخورد با پناهجویان دامن زده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2030

به "ادامه اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید