باران نبارید، گوشت گران شد

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران، طی هفته های اخیر، بازار گوشت به بهانه های مختلف دچار نوسان شده که هر یک از مسئولان دلایل خاصی برای این گرانی ها مطرح می نمایند. در فصل بهار با عرضه انبوه دام انتظار می رفت که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد اما خشکسالی مرتع و گرانی نهاده دامی، بازار را متشنج نموده است.

باران نبارید، گوشت گران شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

آنالیز ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه 150 تا 160 هزار تومان، گوشت گوساله 130 تا 150 هزار تومان، سردست گوسفندی 170 هزار تومان و سردست گوساله 160 هزار تومان بوده که نسبت به اواخر اسفند رشد زیادی داشته است.

گرانی گوشت ارتباطی به دامداران ندارد

افشین صدر، دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک، با بیان اینکه مقادیر قابل توجهی دام در حال عرضه است، متوسط قیمت هر کیلو دام زنده را 60 هزار تومان بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه گرانی گوشت ارتباطی به دامدار ندارد، اضافه نمود: با توجه به قیمت دام زنده، نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوسفندی 120 هزار تومان است که متاسفانه با نرخ 150 تا 160 هزار تومان در بازار عرضه می گردد.

دادرس ادامه داد: مسئولان باید تدابیری بیندیشند چرا که با توجه به شرایط خشکسالی در سطح کشور به ویژه استان های شرقی و جنوبی، دام سبک احتیاج به حمایت دارد، چنانچه مسئولان به هشدار های کارشناسان توجه نکنند، اتفاقات بازار مرغ برای گوشت هم تکرار می گردد.

وی اختلاف 40 تا 50 درصدی قیمت گوشت از دامداری تا بازار را ناشی از مسائل سیستم توزیع بیان کرد و اضافه نمود: ایجاد زنجیره های فراوری راهکار برطرف نا بسامانی بازار گوشت است که وزارت جهاد و وزارت صمت باید عزم جدی و مدیریت صحیح در این راستا بکار گیرد تا بازار ساماندهی گردد.

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار خبرنگاران بخوانید.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1920

به "باران نبارید، گوشت گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران نبارید، گوشت گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید