اروپا مسکو را در جریان تحریم های ضدروسی قرار داد

به گزارش بیباپ، ایرنا نوشت: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه روسیه بر عدم دخالت کشورهای خارجی در امور بلاروس تاکید نموده و او را در جریان تحریم های جدید این اتحادیه علیه مسکو قرار داد.

اروپا مسکو را در جریان تحریم های ضدروسی قرار داد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره تحولات مربوط به قره باغ، بلاروس و همچنین تحریم های این اتحادیه علیه مسکو در ارتباط با مسمومیت الکسی ناوالنی به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

براساس اعلام تارنمای رسمی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، بورل در این گفت وگو از وزیر امور خارجه روسیه به خاطر کوشش هایش در مذاکرات روز آدینه با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود برای برقراری آتش بس میان این دو کشور قدردانی و بر لزوم نظارت سخت گیرانه بر رعایت آتش بس و خاتمه دادن به خصومت ها از جمله حملات لفظی تاکید نمود.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین کشته شدن غیرنظامیان از همه طرف های درگیر در مناقشه قره باغ را غیرقابل پذیرش دانست و حمایت کامل این اتحادیه را از چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا در مذاکرات مربوط به حل و فصل این مناقشه گفت.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهرماه درگیری های تازه ای را بر سر منطقه قره باغ شروع کردند که گفته می گردد شدیدترین درگیری ها از زمان برقراری توافق آتش بس در سال 1994 تا به امروز بود. دو کشور روز آدینه با میانجی گری روسیه و گروه مینسک برای آتش بسی توافق کردند که از همان شروع مدام در حال نقض شدن است.

بورل همچنین در موضوع بلاروس بر حاکمیت ملی و استقلال این کشور و عدم دخالت کشورهای خارجی در امور آن تاکید نموده و خواهان حمایت روسیه از ابتکار عمل سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره بحران بلاروس شد.

براساس اطلاعیه اتحادیه اروپا، مسوول سیاست خارجی این اتحادیه در این تماس تلفنی به صورت رسمی لاوروف را در جریان تصمیم شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه کسانی که به گفته آن ها در مسموم کردن الکسی ناوالنی مخالف دولت روسیه نقش داشتند، قرار داد.

به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، ده ها هزار نفر از مخالفان الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری این کشور در هفته های اخیر با برگزاری تظاهرات در مینسک و دیگر شهرهای این کشور به نتیجه این انتخابات اعتراض نموده و خواهان کناره گیری لوکاشنکو شده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1379

به "اروپا مسکو را در جریان تحریم های ضدروسی قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا مسکو را در جریان تحریم های ضدروسی قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید