اتیوپی از خنثی سازی طرح حمله به سفارت امارات اطلاع داد

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، رسانه های رسمی اتیوپی روز چهارشنبه (به وقت محلی) اعلام کردند که سرویس اطلاعات و امنیت ملی این کشور با دستگیری 15 فرد مظنون به ارتباط با یک گروه تروریستی خارجی، طرح حمله به سفارت امارات متحده عربی در شهر آدیس آبابا، را خنثی کردند.

اتیوپی از خنثی سازی طرح حمله به سفارت امارات اطلاع داد

خبرگزاری رسمی اتیوپی روز چهارشنبه به نقل از بیانیه ای که از سوی سرویس اطلاعات و امنیت ملی اتیوپی منتشر شد، گزارش داد که مظنونان به دستور نیروهای [تروریستی] بیگانه درصدد طراحی این حمله بودند.

رسانه خبری فانا وابسته به دولت اتیوپی نیز در گزارشی از کشف میزان نامعلومی تسلیحات، مواد منفجره و اسناد در جریان این عملیات اطلاع داد.

خبرگزاری رسمی اتیوپی نیز گفت که این گروه از مظنونان از سوی یک گروه تروریستی خارجی مأمور انجام این عملیات شده بودند و در حال تدارک برنامه ای برای وارد کردن خسارات قابل توجه به دارائیها و همچنین جان انسان ها بودند.

گفتنی است که هنوز وزارت خارجه امارات متحده عربی یا سفارتخانه این کشور در آدیس آبابا به این گزارشها واکنشی نشان نداده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی اتیوپی، یک گروه دیگر از مظنونان نیز در حال طرح ریزی حمله به هیأت دیپلماتیک امارات در کشور همسایه سودان بودند.

شایان ذکر است که سرویس اطلاعات و امنیت ملی اتیوپی و همتای سودانی این نهاد در خصوص کشف و خنثی سازی این طرح حمله با یکدیگر همکاری کردند.

خبرگزاری فانا در گزارش خود نوشت که فردی به نام احمد اسماعیل که رهبر این گروه تروریستی و ساکن سوئد است؛ در پی تبادل اطلاعات با سرویس های امنیتی اروپا، آفریقا و آسیا در کشور سوئد دستگیر شد.

گفتنی است که امارات متحده عربی علاوه بر ایفای نقش مهم دیپلماتیک در عرصه سیاسی اتیوپی، یاری های مالی برای ثبات مالی به این کشور آفریقایی اعطا نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1807

به "اتیوپی از خنثی سازی طرح حمله به سفارت امارات اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتیوپی از خنثی سازی طرح حمله به سفارت امارات اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید