چالش اکران نوروزی و چند ماجرای دیگر در یک جلسه صنفی

به گزارش بیباپ، سخنگوی انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش درباره روند شکل گیری اکران نوروزی سینماها بیان نمود: در خصوص آیین نامه و نگارش آن هنوز آگاهی وجود ندارد که آیا این آیین نامه جدید توسط مسؤلین نگارش شده و یا توسط کارگروه و اساسا چقدر به نظرات صنوف اهمیت داده شده است.

چالش اکران نوروزی و چند ماجرای دیگر در یک جلسه صنفی

مرتضی شایسته در گفت وگویی با بیباپ بیان نمود: در جلسه 19 اسفندماه انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش پیرامون روند شکل گیری اکران نوروزی سینماها بحث و مصاحبه شد و اعضا این انجمن به این نتیجه رسیده اند که این شکل کار و خروجی این جلسات با روندی که قرار بود کارها به بخش خصوصی واگذار گردد، همخوانی ندارد. چنانچه در خصوص آئین نامه و نگارش آن هنوز آگاهی وجود ندارد که آیا این آئین نامه جدید توسط مسؤلین نگارش شده و یا توسط کارگروه و اساساً چقدر به نظرات صنوف اهمیت داده شده است.

او درباره انتخاب سرگروه های نوروزی هم گفت: سال جاری دو سینمای کوروش و ماندانا حذف و دو سینمای آستارا و فرهنگ جایگزین شدند و این اتفاق در شرایطی انجام شده است که نسبت به این جابجایی شرح قانع کننده ای ارائه نشده است به طور مثال سینما فرهنگ، سال هاست که با توجه به شرایط و موقعیت مکانی در خدمت فیلم های مختلف است و با سرگروه شدن صندلی خود را از دست داده و یا اینکه سینما آستارا با توجه به بازگشایی تازه و موقعیت مکانی خاص خود، در به دوش کشیدن مسؤلیت سرگروهی مورد شک است.

سخنگوی انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش به مساله مالیات بر ارزش افزوده که به تازگی از سوی اداره مالیات به دفاتر پخش و فیلم های پخش شده از سال 1389 تحمیل شده است اشاره نمود و ضمن ابراز نگرانی درباره این تصمیم، اظهار کرد: متأسفانه هنوز پس از کوشش های بسیار، انجمن صنفی کارفرمایی پیروز به دریافت وقت ملاقات با آقای انتظامی معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد نشده است.

شایسته به موضوع سینما سیارها هم اشاره نمود و گفت: با حضور آقای فخارزاده از افراد مجرب در نمایش سرورهای سیار مقرر گشت کارگروهی تشکیل گردد و با نظارت بر اکران سرورهای سیار توسط نمایندگی ها این موضوع به شکلی شفاف پی گیری و اجرایی گردد. همچنین در این جلسه محمد قاضی و داریوش باباییان حضور داشتند و از نظرات آنان در جهت حل مسائل و چالش های صنفی استفاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 179

به "چالش اکران نوروزی و چند ماجرای دیگر در یک جلسه صنفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش اکران نوروزی و چند ماجرای دیگر در یک جلسه صنفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید