پزشک فرانسوی مدافع کلروکین برای درمان کرونا به شهادت دروغ متهم شد

به گزارش بیباپ، دیدیه رائولت، پزشک جنجالی فرانسوی که مدت ها است از موثر بودن داروی ضد مالاریای کلروکین برای درمان بیماران کووید-19 دفاع می نماید، به ادای شهادت دروغ متهم شد.

پزشک فرانسوی مدافع کلروکین برای درمان کرونا به شهادت دروغ متهم شد

مارتین هیرش، مدیر بنیاد بیمارستان های دانشگاهی پاریس (AP-HP) در نامه ای به ریچارد فران، رئیس مجلس ملی فرانسه نوشته است که دیدیه رائولت، متخصص بیماری های عفونی در شهر مارسی در جنوب فرانسه، در جریان حضورش در برابر کمیسیون تحقیق مجلس ملی فرانسه درباره کووید-19، شهادت دروغ داده است.

مارتین هیرش در این نامه نوشته است: ضروری به نظر می رسد که کار کمیسیون بر روی داده هایی که غلط هستند پایه گذاری نشود.

یکی از مواردی که مورد اعتراض مارتین هیرش قرار گرفته است، این گفته دیدیه رائولت در برابر کمیسیون است که میزان مرگ و میر بیماران کووید-19 در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های پاریس 43 درصد است در حالی که در شهر ما مارسی این میزان 16 درصد است.

هیرش می گوید مقایسه میزان های میزان های خام مرگ و میر هیچ معنایی ندارد و باید این میزان را در ارتباط با شدت بیماری سنجید چرا که هر اندازه شرایط بیماران وخیم تر باشد، میزان مرگ و میر هم بالاتر می رود. بنابراین نمی توان بدون توجه به انواع بیماران از لحاظ شدت بیماری میزان های مرگ ومیر را مقایسه کرد.

ژان فرانسوا برگمن، معاون کمیسیون صدور مجوز برای پخش داروها در آژانس ملی امنیت دارویی و محصولات مرتبط با سلامتی نیز ادعای دیدیه رائولت مبنی بر 5 برابر بودن میزان مرگ ومیر در بیمارستان های پاریس نسبت بیمارستان های مارسی را رد می نماید.

برگمن می گوید فرایند غربالگری بیماران در مارسی به شیوه ای است که افراد جوان با شرایط سلامت مناسب که میزان مرگ ومیر کمی دارند، وارد فهرست بیماران می شوند.

او می گوید: :وقتی میزان مرگ ومیر در یک خانه سالمندان را با یک مدرسه هدایت مقایسه می کنید، خیلی طبیعی است که میزان مرگ و میر در خانه سالمندان بیشتر باشد.

آلن دوکردونه، پزشک مورد مشورت شبکه تلویزیونی ب.اف.ام فرانسه نیز می گوید که عدد 43 درصد میزان مرگ ومیر در بخش مراقبت های ویژه پاریس یک واقعیت است و وقتی دیگر بیمارستان های فرانسه را هم نگاه می کنیم این رقم حدود 41 درصد است که خیلی نزدیک به رقم پاریس است. اما رقم 16 درصد دیدیه رائولت را در میان مطالعات رسمی پیدا نمی کنیم، این یک رقم ادعای شخصی رائولت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1221

به "پزشک فرانسوی مدافع کلروکین برای درمان کرونا به شهادت دروغ متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک فرانسوی مدافع کلروکین برای درمان کرونا به شهادت دروغ متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید