پروسه ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم را پیگیری می کنیم

به گزارش بیباپ، استاندار کرمانشاه از پیگیری پروسه ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم طی ماه های آینده اطلاع داد و از دستگاه های فرهنگی استان خواست در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشند.

پروسه ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم را پیگیری می کنیم

هوشنگ بازوند در گفت و گو با خبرنگار بیباپ، با اشاره به عدم ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم کشور، گفت: پنجم مرداد ماه روز مهمی در تاریخ کرمانشاه و ایران است و در این روز عملیات پیروزمندانه مرصاد را داشتیم که مُهر پایانی بر هشت سال جنگ تحمیلی بود و همین روز به نام روز کرمانشاه نامگذاری شده است.

وی اضافه نمود: برای ماندگاری این روز و نشان دادن اهمیت آن باید پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم ثبت گردد که متاسفانه تا به امروز چنین اتفاقی رخ نداده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مجموعه فرهنگی استان باید در این زمینه پای کار بیایند، گفت: دستگاه های فرهنگی کرمانشاه باید با مشورت با یکدیگر تصمیم گیری نموده و پیشنهاد خود را ارائه دهند تا بتوانیم پیگیری های بعدی در مورد ثبت این روز در تقویم را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: در ماه های آینده فعالیت دستگاه های فرهنگی در زمینه پیگیری این موضوع رصد می گردد و قطعا پروسه ثبت این روز در تقویم را طی می کنیم.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: بعد از این پیگیری ها درنهایت همه چیز بسته به تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اما تمام کوشش خود را در این زمینه به کار می بندیم.

بازوند ثبت این روز در تقویم را نویدبخش اتفاقات خوبی برای کرمانشاه دانست و اضافه نمود: با ثبت این روز میتوانیم برنامه های فرهنگی، مالی، تاریخی و مذهبی برای این ایام تدارک دیده و با این برنامه ها کرمانشاه را بیش از پیش در سطح کشور معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 259

به "پروسه ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم را پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروسه ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم را پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید