سرانجام سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه

به گزارش بیباپ، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نتایج و دستاوردهای سفر 4 روزه به مسکو را تشریح کرد.

سرانجام سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

صداوسیما: مسکو، دکتر علی اصغر مونسان، امضای برنامه اقدام مشترک برای لغو ویزا گروهی گردشگری بین دو کشور را یکی از اهداف مهم این سفر اعلام کرد و گفت: پس از چند بار تعویق سفر، بالاخره این موافقت نامه مهم نهایی شد و از این به بعد نیازی به صدور ویزا انفرادی برای گردشگران ایرانی و روسی وجود نخواهد داشت.

او با اشاره به اینکه شرکت های خدمات گردشگری وظیفه دریافت ویزا گروهی برای گردشگران را بر عهده خواهند داشت، اضافه نمود: این شرکت ها می توانند با یک ویزا جمعی، عزیمت گروه های پنج تا 50 نفره را در قالب تورهای سیاحتی و گردشگری به مقصد دو کشور تسهیل نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، امضای تفاهم نامه همکاری بین موزه ای را از دیگر دستاوردهای این سفر برشمرد و اعلام کرد: مدیر موزه نیاوران به نمایندگی از موزه های ایران این تفاهم نامه مهم را با موزه دولتی پوشکین، به عنوان یکی از موزه های معتبر روسیه امضا کرد تا همکاری های آموزشی ، پژوهشی ، بازسازی آثار ارزشمند ، برگزاری نمایشگاه های مشترک و فعالیت های این حوزه، رونق جدیدی را تجربه کند.

دکتر مونسان همچنین به نشست صمیمی با مدیران شرکت های خدمات گردشگری اشاره و تاکید نمود: در این نشست موانع و مسائل پیش روی گردشگری تشریح و برای برطرف این موانع تصمیم گیری های خوبی انجام شد.

او ابراز امیدواری کرد که مجموع این اقدامات بتواند برطرف موانع و رونق همکاری های گردشگری بین دو کشور را در پی داشته باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1977

به "سرانجام سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید