ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

به گزارش بیباپ، رییس سازمان فضایی ایران در صفحه اینستاگرام خود از وارد شدن حوزه فضایی در تحقق اهداف جهش تولید خبر داد.

ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود آورده است: در راستای تحقق اهداف جهش تولید، حوزه فضایی نیز به عنوان یکی از محورهای راهبری تدوین شده در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

جا دارد از اعضای محترم کمیته صنایع نوین خانه ملت به خاطر توجه ویژه به فناوری های نوین و آینده ساز تشکر کنم.

وی همچنین توضیح می دهد که بخش فضایی کشور مبتنی بر سند توسعه هوافضا مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه ششم توسعه در حال فعالیت است و نقشه راه این حوزه نیز بر اساس این اسناد تدوین شده است. حتی در شرایط تحریم های ظالمانه و سختگیرانه با همت و تلاش متخصصان، برنامه های توسعه این حوزه مطابق با جدول زمان بندی پیش بینی شده، پیش می رود و تلاش می کنیم تا این جهت با شتاب بیشتر طی شود.

در حال حاضر شاخص شفافی در دنیا برای مقایسه فعالیت های کشورها وجود ندارد اما در سازمان فضایی، برنامه ای برای ترازیابی دقیق تر صنعت فضایی را در دستور کار داریم و در چند سال گذشته همواره توسعه متوازن تمام ارکان زنجیره حوزه فضایی در برنامه ها لحاظ شده است.

وی ادامه می دهد: هم اکنون جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهای صاحب چرخه کامل فناوری فضایی است و این صنعت با دست توانمند جوانان این سرزمین، بومی شده است. اکنون بیش از هر چیز نیاز به یک همدلی و همگرایی برای تدوین این جهت داریم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1330

به "ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید