واکنش آمریکا به حضور 2 ناو ایرانی در اقیانوس اطلس

به گزارش بیباپ، خبرنگاران : لوید آستین وزیر دفاع آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی اساس، گفت که از حضور دو ناو ایران در اقیانوس اطلس که گفته می شود به سوی ونزوئلا در حرکت هستند، نگران است.

واکنش آمریکا به حضور 2 ناو ایرانی در اقیانوس اطلس

با ما همراه باشید و درباره آقای ابوالفضلی بیشتر بدانید.

به گزارش به نقل از ایلنا، آستین در پاسخ به پرسش ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات کنگره در خصوص محموله این ناو ایرانی، گفت که تنها حاضر است در نشست دیگری به این پرسش پاسخ دهد.

وی که حاضر به اظهارنظر درباره این محموله نشده بود، گفت که کاملا نگران هر نوع تکثیر تسلیحاتی در همسایگی خود هستم.

پیش از این، پایگاه پولتیکو به نقل از چند مقام آگاه آمریکایی گزارش داده بود که دولت این کشور به طور خصوصی به دولت های ونزوئلا و کوبا در خصوص پهلو گرفتن دو ناو ایران در بنادر این کشورها هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، دو مقام پنتاگون و یک مقام کنگره آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، به پولیتیکو گفته اند که دولت آمریکا از طریق کانا ل های دیپلماتیک، ونزوئلا و کوبا را تحت فشار قرار داده است تا مانع پهلو گرفتن کشتی های ایرانی در بنادر این کشورها شود.

آمریکا همچنین از کاراکاس و هاوانا خواسته است اجازه ندهند کشتی های ایرانی وارد قلمرو آب های آنها شوند.

در این گزارش با اعلام این که این کشتی ها در حال حاضر در اقیانوس اطلس در حال حرکت هستند، ادعا شده است که بار آنها احتمالا تسلیحات نظامی برای ونزوئلا است

پولیتیکو همچنین نوشت که انتقال محموله این کشتی ها به ونزوئلا یا کوبا اقدامی تحریک آمیز از طریق ایران در راستای نادیده گرفتن مستقیم هشدارهای آمریکا و گامی مهم برای نیروی دریایی ایران خواهد بود.

این مقام کنگره آمریکا گفته است که دولت این کشور همچنین در حال رایزنی با سایر کشورهای منطقه است تا از عدم ارائه مجوز از طریق آنها به پهلو گرفتن کشتی های ایرانی اطمینان حاصل کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2018

به "واکنش آمریکا به حضور 2 ناو ایرانی در اقیانوس اطلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به حضور 2 ناو ایرانی در اقیانوس اطلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید