همکاری مستقیم یک بانک اندونزی با بانک های ایرانی

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، اوکتاوینو علیم الدین در این ملاقات از همکاری یک بانک اندونزیایی با 10 بانک ایرانی و گشایش ال سی تا سقف 200 میلیون دلار برای تجار هر دو کشور اطلاع داد.

همکاری مستقیم یک بانک اندونزی با بانک های ایرانی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

وی همچنین اعلام کرد: دولت اندونزی به دنبال آن است تا مبادلات مالی دو کشور در قالب ریال و روپیه صورت گیرد.

علیم الدین با اشاره به اینکه پس از برجام، میزان خرید نفت و گاز اندونزی از ایران افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت های اندونزیایی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند. به گفته سفیر اندونزی در تهران، رونق سرمایه گذاری دو طرف و افزایش مبادلات، به بالا بردن اعتماد میان شرکت های ایرانی و اندونزیایی بستگی دارد و این در حالی است که به گفته اوکتاوینو علیم الدین، شرکت های ایرانی بیشتر تمایل به همکاری با برندهای اروپایی دارند.

وی، استانداردسازی میان کالاها و خدمات دو کشور را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: محصولات و خدمات شرکت های اندونزیایی از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار است.

سفیر اندونزی در تهران همچنین به علاقمندی بنگاه های این کشور برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز ایران اشاره نمود و گفت: اندونزی آماده سرمایه گذاری تا میزان 7 میلیارد دلار در میدان نفتی منصوری در جنوب ایران است اما به رغم اعلام این موضوع به صورت رسمی به وزارت نفت ایران، متاسفانه هنوز سرمایه گذاران اندونزی پاسخی از سوی ایران دریافت ننموده اند.

همچنین مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران نیز در این دیدار، از آمادگی این اتاق برای تعامل و همکاری با سفارت اندونزی در تهران در زمینه بسط و توسعه مناسبات مالی دو کشور اطلاع داد. مسعود خوانساری با اشاره به اینکه دو کشور از ظرفیت بالای مالی و صنعتی برای همکاری های مشترک برخوردار هستند، گفت: بخش خصوصی دو کشور می توانند در توسعه مناسبات مالی دو طرف پیشقدم شوند.

وی، حضور تجار و بنگاه های هر دو کشور در نمایشگاه های تجاری دو طرف را گامی در جهت شناخت از بازار و احتیاج هر دو کشور مطرح نمود و اضافه نمود: به رغم مسائل موجود، در طول دو سال گذشته سرمایه گذاری های خارجی به سمت بازار ایران سوق پیدا نموده که نمونه شاخص آن، قرارداد 8/4 میلیارد دلاری توتال فرانسه با ایران است. خوانساری با بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران آماده ایجاد پیوند میان سرمایه گذاران و سرمایه پذیران در داخل کشور است، اضافه نمود: در این زمینه، همکاری میان اتاق تهران و سفارت اندونزی در تهران می تواند به راهنمایی سرمایه گذاران اندونزیایی در ایران یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 388

به "همکاری مستقیم یک بانک اندونزی با بانک های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مستقیم یک بانک اندونزی با بانک های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید