نامه خانواده محیط زیستی های زندانی به رئیسی

به گزارش بیباپ، خانواده چندتن از فعالان محیط زیستی زندانی در نامه ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه نسبت به عدم مرخصی زندانیان خود در شرایط کرونایی اعتراض و گله کردند.

نامه خانواده محیط زیستی های زندانی به رئیسی

به گزارش امتداد، در بخش هایی از این نامه آمده است:

با سلام و احترام؛ اینجانبان خانواده های زندانیان امضاکننده نامه ضمن تشکر از حضرتعالی که با صدور بخشنامه های مکرر دستور اعطای مرخصی به زندانیان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را صادر فرموده اید، بیان می داریم قراردادن شرط میزان محکومیت در امکان برخورداری از مرخصی برای متهمان پرونده های امنیتی و صرفا عطای مرخصی به متهمان با کمتر از 5سال محکومیت، سخت گیری مضاعف در حق زندانیان و خانواده های آنان در شرایط شیوع بیماری کرونا بوده و ما از این موضوع گلایه مندیم. متاسفانه درخواست های مکرر ما برای اعطای مرخصی به عزیزانمان تا به امروز بی نتیجه مانده است.

جناب آقای دکتررئیسی؛ امروز 1000روز از بازداشت عزیزانمان می گذرد. همانطور که همواره اعلام کرده ایم هرچند درد اصلی ما این است که چطور زوایای گسترده خدمات و دغدغه های عزیزان ما در سطور کیفرخواست 300صفحه ای و دادنامه 160صفحه ای لحاظ نگردید، اما راضی هستیم به تقدیر خدا.

اما متواضعانه از حضرتعالی که با صدور سند امنیت قضایی به اصول و حقوقی همچون اصل شفافیت، اصل برابری در مقابل قانون، حق حریم خصوصی، منع مطلق شکنجه و رفتار های تحقیرآمیز، منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه، حق دفاع و انتخاب وکیل، حقوق ویژه زندانیان و محرومان از آزادی اشاره و حفظ حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشی به عدالت را مورد تاکید قرار داده اید، تقاضای رسیدگی و امر به پاسخگویی نسبت به تبعیضات ناروای اجرا شده در پرونده عزیزانمان داریم.

بر این اساس استدعا داریم دستور فرمایید در موارد زیر، سند شایسته امنیت قضایی در ارتباط با عزیزان محبوس ما اجرا و گزارش آن به طریق مقتضی به عموم ملت ایران عرضه گردد تا شاهدی بر راهگشایی و کارآمدی این سند گرانسنگ در پیشبرد اهداف عالی نظام قضایی کشور به ویژه در راستای تحقق عدالت و رفع تبعیض باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1396

به "نامه خانواده محیط زیستی های زندانی به رئیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه خانواده محیط زیستی های زندانی به رئیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید