اینوتکس 2024 سرانجام یافت

به گزارش بیباپ، سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس 2024 در چهارمین و آخرین روز خود با برگزاری اختتامیه و معرفی برگزیدگان، به کار خود سرانجام داد.

اینوتکس 2024 سرانجام یافت

در مراسم اختتامیه اینوتکس 2024 که با حضور اهالی زیست بوم استارتاپی و پارک های فناوری و بعضی از مدیران دولتی برگزار گردید، مسئولان برگزاری به ارائه آمارهای اجرایی سیزدهمین دوره اینوتکس پرداخته در نهایت با معرفی تیم های برگزیده، پرونده اینوتکس 2024 بسته شد.

طبق آمارهای ارائه شده، 451 شرکت در این نمایشگاه شرکت نموده و آخرین فناوری ها و نوآوری های خود را عرضه کردند. طبق گفته های سجاد رجبی، مسئول دبیرخانه نمایشگاه، در این دوره 46 درصد از شرکت کنندگان، شرکت های فناور بوده، 17 درصد استارتاپی و 9 درصد نیز کارگزاران و سرمایه گذاران بودند. بعلاوه در این دوره، 476 سخنران در قالب 10 استیج تجربه های خود را به بازدیدکنندگان منتقل کردند.

رجبی با اشاره به رقابت های طراحی شده برای استارتاپ ها گفت که 267 تیم در این رقابت ها شرکت کردند. بعلاوه 152 تفاهم نامه به ارزش23 هزار میلیارد ریال در اینوتکس منعقد شد و کافه سرمایه نیز میزبان 200 جلسه بود که به 25 میلیارد تومان سرمایه گذاری منتهی شده است.

بعلاوه 150 فرصت شغلی در بخش ایستگاه کار نمایشگاه عرضه شد و 2000 رزومه نیز دریافت شده و 25 ساعت خدمات مشاوره ارائه شده است.

در چهار روز نمایشگاه، طبق اعلام دبیرخانه، 52 بازدید در تورهای بازدید نمایشگاه برگزار گردیده و 2800 بازدیدکننده در این تورها شرکت کردند. در کمپ شبانه یا اینونایت نیز که برای اولین بار در اینوتکس برگزار گردیده بود، 777 نفر مشارکت داشتند.

رجبی در سرانجام اضافه نمود که از 44 محصول برای اولین بار در نمایشگاه اینوتکس رونمایی شد و در بخش تجربه فناوری نیز 27 محصول نمایش داده شدند که تا چند سال آینده وارد سبد مصرفی مردم خواهند شد.

برگزیدگان اینوتکس 2024

اختتامیه اینوتکس 2024 در سرانجام با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود سرانجام داد. برگزیدگان از این قرار بودند.

ریسرچ پیچ (حوزه آب، انرژی و محیط زیست): خسرو آیین جمشید از بوشهر و نوید تفرشی از کرمانشاه.

فناوری اطلاعات و ارتباطات هوش مصنوعی: محمد صادق ترکمن از تهران.

سلامت و تجهیزات پزشکی: فاطمه شریفی یوسفی از قزوین.

صنایع غذایی و کشاورزی: محسن سعیدی از کرمانشاه.

برق الکترونیک و رباتیک: میلاد اختراعی از کرمانشاه.

معدن و صنایع معدنی: علیرضا عابدی از تهران.

در بخش اینوتکس پیچ نیز جایزه تیم اول به امیر فارم از تهران و جایزه تیم دوم به دوپامین آبی از کرمانشاه رسید.

در بخش بروکر های فن بازار ملی ایران، جایزه بیشترین رشد شبکه فن بازار منطقه ای به رجبی از کردستان تعلق گرفت. بعلاوه جایزه بروکر های برتر سال 2024 به احسان داهی از کرمانشاه تعلق گرفت و فدایی از استان اصفهان و غفوری از تهران نفرات بعدی بودند.

در بخش بروکر های برتر فن بازار های 1402، جایزه نفر اول به احسان داهی (توسعه صنعت شریف) رسید و فدایی (فناوری های پیشرفت آسیا) و امیری (پیشگامان کارآفرینی کارن) نیز در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش فن بازار منطقه ای برتر، فن بازار منطقه استان فارس، فن بازار منطقه ای آذربایجان شرقی و فن بازار منطقه استان یزد، اول تا سوم شدند.

در بخش رویداد های مانوین، آموزشگاه یاسان و پنتر به عنوان دو مشارکت کننده برتر انتخاب شدند.

سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس 2024 از 19ام تا 21ام اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار گردید.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2606

به "اینوتکس 2024 سرانجام یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینوتکس 2024 سرانجام یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید