مقانلو: اعتقادی به معیار قرار دادن لیگ برای دعوت تکواندوکاران به انتخابی ندارم، قهرمان جدیدی در تکواندو ندیدم

به گزارش بیباپ، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو گفت: شنیدم برای مسابقات آینده تیم ملی قرار است لیگ را معیار قرار دهند در حالی که من به چنین روشی اعتقاد ندارم.

مقانلو: اعتقادی به معیار قرار دادن لیگ برای دعوت تکواندوکاران به انتخابی ندارم، قهرمان جدیدی در تکواندو ندیدم

بیژن مقانلو در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص برگزاری رقابت های لیگ برتر تکواندو در مدت 5 روز گفت: فکر می کنم برگزاری مسابقات با توجه به اینکه خیلی از قهرمانان ما مدت ها در مسابقات حضور نداشتند، خالی از لطف نباشد. این شرایط البته نه تنها برای ما بلکه برای تمام جهان بوده و در حال حاضر رفته رفته تورنمنت هایی در حال برگزاری است. برگزاری لیگ ما نیز کار بدی نیست و باید ببینیم در نحوه برگزاری چه اتفاقاتی خواهد افتاد. امیدوارم لیگ سرانجام خوبی داشته باشد و برای قهرمانان تاثیرگذار باشد.

وی در خصوص حضور بیشتر بازیکنان صاحب نام و المپیکی ما در لیگ برتر و ریسک مصدومیت این نفرات گفت: تا المپیک زمان زیادی باقی مانده و آسیب نیز همیشه در رشته های رزمی وجود داشته است. اگر قرار باشد از آسیب فرار کنیم اصلاً نباید به زمین برویم. حضور ملی پوشان باعث انگیزه جوانانی خواهد بود که سودای حضور در تیم ملی را دارند، اما شنیدم برای مسابقات آینده تیم ملی قرار است لیگ را معیار قرار دهند که به چنین روشی اعتقاد ندارم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: خیلی از قهرمانان و ورزشکاران حاضر در تکواندو شانس امضای قرارداد با تیم ها و حضور در مسابقات را ندارند که بخواهند خود را مطرح کنند. با توجه به نحوه برگزاری لیگ نیز شاید مربیان برای کسب نتیجه ریسک بازی دادن به جوانان را انجام ندهند. تکواندو به حدی گسترده شده که باید فضا را برای دیده شدن همه نفرات مهیا کرد. این فضا در گذشته مسابقات آزاد کشوری در کنار لیگ های نقش جهان و لیگ برتر بود که گزینه های ما را بیشتر می کرد و فضایی را به ما می داد تا کسی از قلم نیفتد. جالب نیست که برای انتخاب نفرات تیم ملی فقط روی مسابقات لیگ زوم کنیم.

مقانلو ادامه داد: تیم ها قطعاً با توجه به برگزاری مسابقات لیگ در مدت کوتاه برای کسب نتیجه ریسک نخواهند کرد و در این شرایط به خیلی از بازیکنان جوانان بازی نمی دهند و این نفرات از حضور در انتخابی درون اردویی جا خواهند ماند. در لیگ تکواندو 10 تیم حضور دارد که اگر هر 20 بازیکن آنها نیز در لیگ بازی کنند، در مجموع 200 تکواندوکار خواهد شد. این در حالی است که همه آنها نیز بازی نخواهند کرد و قطعا همه سرمایه های ما در این 200 نفر خلاصه نخواهد شد.

وی اضافه نمود: دلیل این تصمیم به رعایت پروتکل ها و احتمال عدم برگزاری مسابقات عنوان شده که به نظر من هنوز زمان است و این شکل برای حضور در انتخابی زیاد جالب نیست. این شرایط در همه جهان وجود دارد، اما تورنمنت ها در حال برگزاری است و ما نیز باید با رعایت پروتکل ها مسابقات آزاد کشوری را برگزار کنیم. فکر می کنیم همه جهان نشسته اند و برای ما نقشه می کشند، اما همه جهان در حال پیدا کردن راهی هستند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که همچنان مانند گذشته اعتقاد دارد لیگ به تیم ملی کمک نخواهد کرد، گفت: نمی گفتم که به لیگ اعتقاد ندارم، اما مثل همه معتقد نیستم که لیگ 100 درصد تاثیرگذار است. لیگ تاثیر می گذارد، اما ساختار متفاوت شده و ما هر چه داریم از لیگ نیست. یکی از عوامل توسعه تکواندو لیگ است، اما همه چیز نیست. در این سال ها قهرمان جدیدی ندیدم و بارها گفتم ما برای عرض اندام در گرندپری ها کسی را نداریم.

مقانلو گفت: این در حالی است که ما زمانی پیشتاز بودیم و سبک بازی را مطرح می کردیم، اما در حال حاضر کپی کار هستیم. امیرمحمدبخشی که قهرمان خوبی است را در کنار عرفان ناظمی به تازگی آوردند، اما قهرمانان دیگر نوجوانان ما کجا هستند. این در حالی است که این شانس را داریم که رنکینگ نوجوانان به رده بزرگسالان انتقال پیدا کند و این خیلی شانس بزرگی است که زمان ما نبود. حفظ قهرمانان نوجوان سیاست خاص خود را می خواهد و فکر می کنم نباید باری به هر جهت باشیم و باید چشم انداز روشنی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1673

به "مقانلو: اعتقادی به معیار قرار دادن لیگ برای دعوت تکواندوکاران به انتخابی ندارم، قهرمان جدیدی در تکواندو ندیدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقانلو: اعتقادی به معیار قرار دادن لیگ برای دعوت تکواندوکاران به انتخابی ندارم، قهرمان جدیدی در تکواندو ندیدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید