عبدالمهدی خواستار بررسی حمله راکتی به سفارت آمریکا شد

به گزارش بیباپ، نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق از مراجع قضایی و امنیتی این کشور خواست در مورد حادثه اصابت راکت به محوطه و ساختمان سفارت آمریکا تحقیق شود.

عبدالمهدی خواستار بررسی حمله راکتی به سفارت آمریکا شد

به گزارش گروه سیاسی بیباپ، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق طی بیانیه ای به حمله راکتی امشب به سفارت آمریکا در شهر بغداد، پایتخت عراق واکنش نشان داد و خواستار بررسی آن شد.

او شامگاه یک شنبه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله، از نیروهای امنیتی خواست در این حادثه تحقیق کرده تا از تکرار آن در آینده جلوگیری شود. عبدالمهدی گفت که دولت عراق ملزم به حمایت و حفاظت از اماکن دیپلماتیک است.

نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق این حمله را برخلاف قانون دانست که باعث تضعیف دولت بوده و به حاکمیت عراق و حرمت اماکن دیپلماتیک موجود در خاک این کشور لطمه می زند. عبدالمهدی دستور داد مسببان این حمله را بازداشت و آن ها را به مراجع قضایی تحویل دهند.

به گزارش بغداد الیوم، عادل عبدالمهدی این گونه اقدامات را فردی و غیر مسئولانه خواند و گفت که این اقدامات بر عراق پیامدهای و تبعات خطرناکی دارد و به منافع عراق آسیب وارد می کند؛ به ویژه اینکه دولت اقدامات لازم برای اجرای مصوبه مجلس در خصوص خروج نیروهای خارجی از خاک عراق را آغاز کرده است.

رسانه های عراقی عصر امروز یکشنبه اعلام کردند که چهار فروند راکت از نوع کاتیوشا به منطقه سبز بغداد که محل استقرار اماکن دیپلماتیک و ساختمان های دولتی است خبر دادند.

گفته می شود که از این چهار راکت، یکی به محوطه و یکی به ساختمان سفارت آمریکا اصابت کرده است. هنوز کسی یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 830

به "عبدالمهدی خواستار بررسی حمله راکتی به سفارت آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی خواستار بررسی حمله راکتی به سفارت آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید