ظرفیت باتری های یون سدیم افزایش می یابد

به گزارش بیباپ، محققان چینی راهبردی برای بهبود ظرفیت باتری های یون سدیم ارائه کردند که در آن از نانوذرات استفاده شده است.

ظرفیت باتری های یون سدیم افزایش می یابد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، باتری های یون سدیم (SIB) به علت مزایای فراوان و هزینه کم توجه زیادی را به خود جلب نموده است. الکترود هایی با قابلیت ذخیره سازی Na+ و پایداری بالا در حین شارژ/ دشارژ برای بهبود چگالی انرژی در این باتری ها حیاتی هستند.

اخیراً گروه لی ژیانفنگ و گروه ژنگ کیونگ از موسسه فیزیک شیمیایی دالیان (DICP) آموزشگاه علوم چین (CAS)، ساز و کار جدیدی برای ذخیره انرژی در الکترود باتری های سدیم/لیتیوم پیشنهاد کردند. نتایج کار آن ها در مجله Angewandte Chemie International منتشر شد.

محققان این پروژه یک کامپوزیت FeP مرجانی شکل ساختند که با نانوذرات FeP مزین شده و کل این ترکیب روی چارچوب کربن سه بعدی دوپه شده با نیتروژن (FeP@NC) پراکنده شده است. کامپوزیت FeP@NC مرجانی دارای یک راستا انتقال بار کوتاه تر و یک شبکه کربنی تقویت شده N با رسانایی بالاتر بود که سینتیک انتقال بار این کامپوزیت را بهبود بخشیده است.

با توجه به چارچوب کربنی دوپ شده بسیار پیوسته و لایه کربنی حاوی نانوذرات FeP، SIB با کامپوزیت FeP@NC عملکرد شارژ/دشارژ بسیار پایداری را از خود به نمایش گذاشت.

از همه مهمتر، ترکیب تحقیقات الکتروشیمیایی و مشخصه یابی میکروسکوپ الکترونی درجا، عملکرد این فناوری را و تاثیر آن بر افزایش ظرفیت را تأیید کرد. اثر افزایش ظرفیت در جریان های کوچک بیشتر مشهود بود.

آن ها دریافتند که نانوذرات FeP در طی چرخه اول یک فرآیند پالایش و ترکیب مجدد را طی نموده و این موضوع منجر به افزایش تدریجی درجه گرافیتیزه شدن و مغناطیس سازی رابط کاربری شد و بعلاوه سایت های فعال تری را برای ذخیره سازی Na+ ایجاد کرد و به افزایش ظرفیت باتری یاری کرد. پدیده افزایش ظرفیت بعلاوه می تواند به باتری های لیتیوم یونی (LIBs) نیز تعمیم یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2165

به "ظرفیت باتری های یون سدیم افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت باتری های یون سدیم افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید