طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین به 2 روش با تصاویر مرحله ای

به گزارش بیباپ، درست کردن قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین یک ایده خاص و مجذوب کننده برای است. باکس شکلاتی قلب ولنتاین درواقع یک شکلات سه بعدی توخالی است که می توانید مثل یک کادو یا را داخل آن قرار دهید و با چکش مخصوص شکسته می گردد. روش درست کردن شکلات قلب سورپرایز ولنتاین را بلد هستید؟ در این مقاله از در قصد داریم طرز تهیه شکلات سورپرایز قلبی را به شما آموزش دهیم. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص شکلات قلبی ولنتاین پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین به 2 روش با تصاویر مرحله ای

طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین

مدت زمان پخت و آماده سازی قلب سورپرایز شکلاتی: 45 دقیقه

مواد لازم برای تهیه قلب سورپرایز شکلاتی

شکلات تخته ای: 2 بسته

قالب سیلیکونی قلبی

مراحل طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین

اگر در پی طرز تهیه شکلات روز ولنتاین هستید و یا دوست دارید یک هدیه منحصر به فرد و مجذوب نماینده به کسی که دوستش دارید، بدهید، پیشنهاد ما قلب سورپرایز شکلاتی است. در ادامه این مقاله می توانید مراحل طرز تهیه شکلات سورپرایزی ولنتاین به شکل قلب برای هدیه را با تصاویر مرحله به مرحله را یاد بگیرید.

مرحله اول؛ چرب کردن قالب سیلیکونی شکلات سورپرایزی

در اولین مرحله از طرز تهیه قلب شکلاتی سورپرایز ولنتاین باید با استفاده از مقداری روغن مایع، قالب سیلیکونی را به خوبی چرب کنید. بهتر است برای چرب کردن قلب از یک قلمو یاری بگیرید. این موضوع به خصوص برای افرادی که به جای قالب سیلیکونی از قالب های پلاستیکی استفاده می نمایند، اهمیت زیادی دارد.

مرحله دوم؛ آب کردن شکلات به روش بن ماری برای شکلات قلب ولنتاین

در دومین مرحله از طرز تهیه شکلات سورپرایز قلبی باید شکلات ها را به روش و روی حرارت غیر مستقیم کتری آب کنید. برای آب کردن شکلات می توانید از مایکروویو نیز بهره ببرید. برای این کار باید ابتدا شکلات ها را برای 30 ثانیه داخل مایکروویو قرار دهید. سپس آن ها را هم بزنید و در صورت احتیاج دوباره در دستگاه قرار دهید تا کاملاً نرم گردد.

مرحله سوم؛ ریختن شکلات در قالب سیلیکونی

در سومین مرحله از طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین باید شکلات را به آرامی داخل قالب سیلیکونی بریزید. توجه داشته باشید که شکلات باید در تمام سطح قالب به صورت مساوی پخش گردد و ضخامت یکسانی داشته باشد.

بعد از اتمام کار قالب شکلات سورپرایزی را به آرامی داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید برای 10 دقیقه در یخچال بماند تا شکلات سفت گردد. سپس یک لایه دیگر از شکلات آب شده را داخل قالب بریزید تا ضخامت آن بیشتر گردد. حال باید قالب شکلات سورپرایز را برای 20 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم؛ خارج کردن شکلات از قالب

معمولاً در طرز تهیه سورپرایز شکلاتی ولنتاین سه بعدی با قلب بهتر است که شکلات را در قالب سیلیکونی آماده کنید که راحت تر جدا گردد. بعد از سفت شدن شکلات در این مرحله از طرز تهیه قلب سورپرایز ولنتاین باید شکلات را به آرامی از کف فشار دهید تا از قالب جدا گردد. برای خارج کردن شکلات کمی دقت و حوصله به خرج دهید تا شکلات نشکند.

مرحله پنجم؛ آماده کردن طرف دیگر شکلات سورپرایز

بعد از آماده شدن یک سمت شکلات، در این مرحله از دستور پخت سورپرایز باکس شکلاتی باید طرف دیگر آن را آماده کنید. برای این کار باید دوباره یک بسته شکلات را به روش بن ماری آب کنید و در دو مرحله داخل قالب بریزید. سپس شکلات قلبی سورپرایز را در یخچال قرار دهید تا کاملاً سفت گردد.

مرحله ششم؛ چسباندن دو طرف قلب شکلاتی به هم

بعد از این که هر دو سمت شکلات قلبی سورپرایز را آماده کردید، باید هر چیزی که دوست دارید داخل قلب ها قرار دهید و شکلات ها را به هم بچسبانید. معمولاً داخل این شکلات سورپرایز ولنتاین می توانید از انواع توت فرنگی های شکلاتی، آبنبات های رنگی و بهره ببرید. قرار دادن عروسک و کادوهای سبک و کوچک نیز داخل شکلات ایده فوق العاده ای است.

برای چسباندن دو طرف شکلات قلبی سورپرایز می توانید مقداری شکلات آب شده روی لبه یکی از شکلات های قلبی بریزید. سپس طرف دیگر را به آرامی روی آن قرار دهید. برای پوشاندن این بخش از قلب می توانید دور آن روبان بپیچید تا محل اتصال دو طرف قلب معین نباشد.

نکته: بعضی افراد برای چسباندن دو طرف قلب سورپرایز شکلاتی از روش دیگری استفاده می نمایند. برای این کار باید تابه را داغ کنید و لبه داخلی شکلات قلبی ها را برای چند ثانیه کوتاه داخل ماهیتابه قرار دهید تا نرم گردد و سپس روی سمت دیگر شکلات بچسبانید.

البته این کار احتیاج به مهارت زیادی دارد و ممکن است موجب آب شدن و خراب شدن تمام سطح شکلات گردد. بنابراین پیشنهاد می گردد برای چسباندن قلب شکلاتی سورپرایزی از شکلات آب شده بهره ببرید.

مرحله هفتم؛ تزیین قلب شکلاتی سورپرایز ولنتاین

در آخرین مرحله از طرز تهیه شکلات سورپرایزی ولنتاین باید شکلات ولنتاین خانگی را تزیین کنید. برای این کار باید شکلات را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا کاملاً سفت شده باشد.

سپس می توانید با استفاده از ماسوره و شکلات های رنگی مقداری شکلات آب شده صورتی یا قرمز روی قلب سورپرایزتان بریزید. و یا با یاری شکلات آب شده ترافل های رنگی روی آن بچسبانید.

روش دوم برای تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین

روش بعدی برای طرز تهیه شکلات سورپرایز قلبی این است که یک سمت شکلات را داخل قالب سیلیکونی آماده کنید. سپس برای سمت دیگر آن به جای این که دوباره یک شکلات دیگر در قالب بریزید، یک قلب با مقدار لبه قالب سیلیکونی روی کاغذ روغنی بکشید. حال می توانید دقیقاً داخل این قلب را با شکلات آب شده پر کنید و آن را داخل یخچال قرار دهید تا کاملاً سفت گردد.

در پایان یک سمت قلب شما برجسته و سمت دیگر آن مسطح خواهد بود. می توانید این قلب سورپرایزی زیبا را با شکلات رنگی آب شده و روبان تزیین کنید و داخل یک باکس قرار دهید و آن را به کسی که دوستش دارید هدیه دهید.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین

 • در طرز تهیه شکلات سورپرایز قلبی ولنتاین خارج کردن شکلات از قالب باید با دقت زیادی انجام گردد. اما اگر شکلات شما شکست نگران نباشید، می توانید آن را دوباره آب کنید و داخل قالب بریزید و از نو شکلات قلبی ولنتاین را آماده کنید.
 • معمولاً درست کردن قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین با قالب پلاستیکی بسیار سخت تر از قالب های سیلیکونی است. از همین رو پیشنهاد می گردد برای این کار از قالب سیلیکونی بهره ببرید.
 • در طرز تهیه شکلات قلبی قرمز می توانید از شکلات سفید آب شده با مقداری رنگ قرمز خوراکی بهره ببرید.
 • برای طرز تهیه شکلات قلبی کوچک می توانید از قالب های قلبی شکل کوچک تر بهره ببرید.
 • برای طرز تهیه قلب شکلاتی باکس ولنتاین دقت کنید که ضخامت شکلات در تمام سطح قالب به صورت یکنواخت پخش شده باشد. بیش از حد ضخیم شدن یا نازک شدن شکلات موجب می گردد شکلات شما ظاهر بدی پیدا کند و سریع بشکند.
 • به منظور تهیه شکلات سورپرایز ولنتاین بهتر است به جای رنگ های مایع از رنگ پودری بهره ببرید. زیرا این رنگ ها شفاف تر هستند و موجب سفت شدن شکلات نمی شوند. رنگ مایع موجب می گردد شکلات شما حالت خمیری پیدا کند.
 • برای شکستن شکلات سورپرایز ولنتاینی معمولاً از چکش های کوچک چوبی تزئین شده استفاده می گردد. می توانید این چکش ها را از فروشگاه های مربوط به لوازم قنادی تهیه کنید و در کنار شکلات خود قرار دهید.
 • برای تزیین قلب سورپرایز می توانید از شکلات های رنگی آب شده، انواع ترافل های رنگی و میوه های مختلف بهره ببرید.
 • به منظور تزیین داخل قلب سورپرایز می توانید از آبنبات های رنگی و پوشال های تزئینی رنگارنگ بهره ببرید.
 • برای درست کردن قلب سورپرایزی شکلاتی می توانید هم از شکلات قهوه ای و هم شکلات های میوه ای و سفید بهره ببرید.
 • برای داخل شکلات سورپرایز بهتر است از هدیه های سبک بهره ببرید تا شکلات در اثر سنگین شدن ترک نخورد.
 • در طرز تهیه باکس شکلاتی سعی کنید مقدار شکلات را با توجه به سایز هدیه ای که در نظر دارید، درست کنید.
 • بعد از آموزش درست کردن قلب سورپرایز باید بدانید که مدت ماندگاری قلب شکلاتی حدود 6 ماه است ولی بهتر است هر چه زودتر مصرف گردد که طعم شکلات تغییر نکند.
 • بعد از درست کردن قلب سورپرایزی شکلاتی بهتر است آن را داخل یک باکس تمیز قرار دهید تا آلوده نگردد و به راحتی قابل مصرف باشد. در غیر این صورت بهتر است از خوردن شکلات قلب سورپرایز اجتناب کنید.
 • در طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی سه بعدی نوع شکلاتی که استفاده می کنید، کاملاً سلیقه ای است. در صورت تمایل می توانید به جای شکلات شیرین از شکلات تلخ بهره ببرید.
 • شکلات سورپرایزی ولنتاین یک ایده شگفت انگیز برای هدیه ولنتاین است. همان طور که در مراحل طرز تهیه شکلات سورپرایزی ولنتاین در این مقاله مطالعه کردید، درست کردن این شکلات مجذوب نماینده کار بسیار ساده است.
 • شما می توانید عروسک، گل، کارت پستال، پاستیل و انواع شکلات و آبنبات های کوچک و خوشمزه را داخل این باکس شکلات سورپرایز قرار دهید و آن را به کسی که دوستش دارید هدیه دهید. نباید فراموش کنید که درست کردن قلب سورپرایز با قالب پلاستیکی بسیار مشکل است، بنابراین حتما برای درست کردن قلب سورپرایز از قالب های سلیکونی بهره ببرید.

سوالات متداول

در طرز تهیه شکلات قلب سورپرایزی ولنتاین از چه نوع قالبی استفاده می گردد؟

برای طرز تهیه شکلات سورپرایزی ولنتاین بهتر است از قالب سیلیکونی به شکل قلب بهره ببرید.

در طرز تهیه شکلات سورپرایز قلبی ولنتاین از چه روشی برای آب کردن شکلات استفاده می گردد؟

شما می توانید برای آب کردن شکلات آن را در مایکروویو قرار دهید و یا شکلات ها را به روش بن ماری روی حرارت غیر مستقیم کتری آب کنید.

توی قلب شکلاتی سورپرایز ولنتاین چی بذاریم؟

شما می توانید عروسک، گل، کارت پستال، پاستیل و انواع شکلات و آبنبات های کوچک و خوشمزه را داخل این باکس شکلات سورپرایز قرار دهید.

کدام روش طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی با قالب پلاستیکی راحت تر است؟

طرز تهیه قلب سورپرایز با قالب سیلیکونی روش بهتری است. اگر زمان کمتری برای درست کردن قلب سورپرایز شکلاتی دارید، می توانید به جای درست کردن دو عدد قلب شکلاتی یک قلب شکلاتی با یک تکه شکلات آب شده قلبی برای قسمت زیر قلب سورپرایز ولنتاین درست کنید.

طرز تهیه قلب سورپرایز با قالب پلاستیکی چگونه است؟

معمولاً در طرز درست کردن قلب سورپرایز از قالب های سیلیکونی استفاده می گردد. اما اگر برای درست کردن شکلات سورپرایزی از قالب پلاستیکی استفاده می کنید، سعی کنید داخل قالب را کاملاً با روغن چرب کنید.

برترین روش برای رنگی کردن قلب سورپرایز شکلاتی قرمز چیست؟

به عنوان آموزش قلب سورپرایز شکلاتی مجذوب نماینده باید بدانید که برای رنگی کردن سطح شکلات و یا چند رنگ کردن آن می توانید از اسپری های رنگ خوراکی بهره ببرید. برای این کار می توانید از اسپری رنگی یا طلایی و نقره ای بهره ببرید.

طرز تهیه سورپرایز شکلاتی ولنتاین به صورت مخملی چگونه است؟

در طرز تهیه شکلات قلبی ولنتاین با تزیین مخملی می توانید از ترکیب بیسکویت پتی بور میکس شده با مقداری رنگ خوراکی بهره ببرید. سپس بیسکویت را با استفاده از الک روی قلب که هنوز کاملاً خشک نشده بریزید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2506

به "طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین به 2 روش با تصاویر مرحله ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی ولنتاین به 2 روش با تصاویر مرحله ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید