زمین های جدید برای ساخت مسکن ملی تامین شد

به گزارش بیباپ، همزمان با تاکید رییس جمهوری برای فراوری سریع مسکن مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین بخش عمده ای از اراضی مورد احتیاج ساخت مسکن ملی در استان های مختلف اطلاع داد

زمین های جدید برای ساخت مسکن ملی تامین شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی بیباپ، همزمان با تاکید ویژه رییس جمهوری برای فراوری سریع مسکن در کشور، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین بخش عمده ای از اراضی مورد احتیاج ساخت مسکن ملی در استان های مختلف اطلاع داد و گفت: تعاونی های خوشنام نیز برای ساخت مسکن ملی مشارکت می نمایند.

سرعت دادن به امر فراوری مسکن یکی از سیاست های کلان کشور و برنامه اصلی این روز های وزارت راه و شهرسازی است که هم در تیم مالی دولت و هم در جلسات مشترک وزارت راه با سازمان های مسوول در ساخت مسکن به طور ویژه دنبال می گردد.

دولت کوشش دارد با تامین فوری اراضی در استان های مختلف، کلنگ واحد های مسکن ملی را بر زمین بزند و همزمان از تعاونی های خوشنام برای ساخت و ساز استفاده کند.

چندی پیش و با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا تعاونی هایی که سابقه فعالیتی خوبی دارند و کارنامه روشنی در ساخت و تحویل واحد های مسکونی دارند در طرح اقدام ملی مشارکت نمایند.

همان زمان نیز اعلام شد که از ظرفیت تعاونی های مسکن استان ها برای اتمام پروژه های مسکن مهر نیز استفاده می گردد تا عملیات اجرایی طرح های دولت در زمینه ساخت و تکمیل مسکن در تمامی استان ها شتاب بگیرد.

بعد از آن سازمان ملی زمین و مسکن اطلاع داد که ابلاغیه ها صادر و تیپ قراردادی با تعاونی ها به استان ها ارایه شد و در تعدادی از استان ها شاهد شروع عملیات اجرایی هستیم.

به همین دلیل علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است: بر اساس برنامه زمانبندی شده و مورد توافق، پیش بینی می گردد عملیات ساخت مسکن توسط نهاد ها و دستگاه های متولی ساخت مسکن برای گروه های میان درآمدی و کم درآمدی با همکاری تعاونی های خوش سابقه در تمامی استان ها شروع گردد.

وی هم چنین در مورد تامین اراضی توسط سازمان ملی زمین و مسکن برای اجرای مسکن ملی در سراسر کشور گفته است: در سطح کشور بر اساس تفاهم نامه هایی که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مجموعه دستگاه های متولی ساخت مسکن از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد، اراضی بخش عمده ای از مسکن ملی توسط سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده و در اختیار دستگاه ها و نهاد های متولی ساخت مسکن قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از شروع ساخت 10 هزار و 300 واحد مسکن ملی در استان زنجان اطلاع داد و با اعلام اینکه زمین این واحد ها در استان توسط سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده است، گفت: در استان قزوین نیز بیش از 9 هزار واحد مسکن ملی باید احداث گردد که عملیات احداث 1200 واحد آن در هفته گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی در مهرگان شروع شد.

نبیان ادامه داد: در استان قزوین به عنوان یکی از استان های مهم کشور، 60 درصد اراضی مسکن ملی تامین شده است و در حال برنامه ریزی هستیم تا به جامانده اراضی این استان نیز تامین و کار ساخت آن ها نیز شروع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1151

به "زمین های جدید برای ساخت مسکن ملی تامین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین های جدید برای ساخت مسکن ملی تامین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید