روش های اندازه گیری تب در خانه

به گزارش بیباپ، تب یکی از علائم ابتلا به بیماری کروناست و در صورت مشاهده تب در کنار دیگر علائم بیماری کرونا از قبیل سرفه، بدن درد، گلو درد و اسهال حتما به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنید اما در بعضی مواقع تب بیانگر بیماری کرونا نیست، به همین خاطر ضروری است بدانیم که چه دمایی از بدن را باید نشانه تب کرونایی بدانیم.

روش های اندازه گیری تب در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

روش های اندازه گیری تب

برای اندازه گیری تب از طریق ترمومتر یا دماسنج روش های مختلفی وجود دارد.

تب سنج نواری یا پلاستیکی

دماسنج را 60 ثانیه روی پیشانی قرار دهید و از روی تغییر خطوط و رنگ آن ها درجه حرارت را بخوانید. این تب سنج کاربرد آسانی دارد، ولی دقت آن به اندازه سایر دماسنج ها نیست.

تب سنج دیجیتال گوشی

نوک دماسنج را درون کانال گوش قرار دهید. نتیجه اندازه گیری ظرف یک ثانیه به دست می آید.

دماسنج لمسی

این دماسنج ها را می توان در مقعد، زیر زبان، زیر بغل یا گوش قرار داد و تب را سنجید، دماسنج زیر زبانی را ابتدا تکان و بعد زیر زبان قرار دهید و بعد از سه دقیقه بالاترین میزان جیوه دمای بدن شماست. قراردادن دماسنج داخل مقعد برای بچه ها سه ماهه تا سه ساله که توانایی نگهداشتن چیزی را در دهانشان ندارند روش مناسبی است .

اما سوال بسیاری از افراد این است که بعد از اندازه گیری دمای بدن چه درجه ای را تب بدانیم و در خصوص این مسئله دو نکته حائز اهمیت است.

اول اینکه دمای بدن انسان در طول روز متغیر است یعنی ممکن است شما در اول صبح دمای بدنتان 37 درجه باشد و بعدازظهر که فرد احساس گرما می نماید دمای بدن تان نیم درجه افزایش یابد. نکته بعدی این است که دمای طبیعی بدن انسان معمولاً بین 36 درجه تا 37 متغیر است.

بنابراین اگر در صبح دمای بدن شما بالای 37 و به هنگام غروب دمای بدنتان 38/5 درجه باشد، شما تب دارید به عبارت دیگر هر گاه دمای بدن شما بالای 38 درجه بود این امر بیانگر این است که شما تب دارید.

ضروری است بدانید که داشتن تب به تنهایی نشانه ابتلا به بیماری کرونا نیست. در کنار تب باید سایر علائم مانند سرفه، بدن درد، گلو درد و اسهال را داشته باشید.

راه های کاهش تب

- برای درمان تب کرونایی و یا غیر کرونایی بهتر است از این روش ها بهره ببرید.

- فرد در اتاقی قرار گیرد که دمای آن اتاق پایین باشد.

- برای کاهش تب، باید لباس بیمار را در محیط خانه کم کنید.

- مایعات به خصوص آب بنوشید.

- برای خنک کردن صورت، دست و گردن از یک پارچه خنک بهره ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1296

به "روش های اندازه گیری تب در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های اندازه گیری تب در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید