فراوری جوراب های نانوآنتی باکتریال برای کاهش عفونت های قارچی و باکتریایی

به گزارش بیباپ، یک شرکت فراوریی جوراب های نانویی با خواص آنتی باکتریال فراوری و به بازار عرضه نموده که به علت استفاده از نانومواد با خواص آنتی باکتریال، می تواند مانع از عفونت های قارچی و باکتریایی شوند.

فراوری جوراب های نانوآنتی باکتریال برای کاهش عفونت های قارچی و باکتریایی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، شرکت میچکا آریا پوش جوراب های نانویی با خواص آنتی باکتریال فراوری و به بازار عرضه می نماید. این جوراب ها به علت استفاده از نانومواد با خواص آنتی باکتریال می تواند مانع از عفونت های قارچی و باکتریایی شوند.

هنگامی که پا عرق می نماید باکتری در الیاف جوراب رشد نموده و جایی که باکتری رشد کند بوی بد نیز به همراه خواهد داشت؛ بنابراین جوراب مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و ایجاد بیماری است. پوشیدن جوراب های آنتی باکتریال می تواند از بیماری ها و عفونت های مربوط به پا جلوگیری کند. با افزایش اهمیت سلامت پا، پاپوش های حاوی نانوذرات نقره مزیت هایی را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. نقره بیش از صدسال به علت خواص ضد قارچی و آنتی باکتریال طبیعی برای کاربرد های پزشکی مورداستفاده قرار گرفته است. نانوذرات نقره باکتری ها را از بین می برند که این امر منجر به محو شدن بوی بد پا می گردد.

از این رو شرکت میچکا آریا پوش یک جوراب آنتی باکتریال حاوی نانوذرات نقره فراوری و به بازار عرضه می نماید. اثر ضد باکتریایی نقره به طور چشمگیری در بعد نانومتری افزایش می یابد، به طوری که این نانوذرات قادر به از بین بردن بیش از 650 نوع باکتری هستند. این نانوذرات فعالیت های ضد قارچی شدیدی نیز در مقابل برخی از عفونت های قارچی از خود نشان می دهند. نانوذرات نقره با ترکیبات سولفور و فسفر پروتئین های غشا واکنش داده و بر روی مورفولوژی و ساختار سلول باکتری اثر گذاشته و موجب مرگ آن می گردد. با کاهش میزان ذره، رهایش یون های نقره افزایش یافته که این موجب افزایش فعالیت های ضد باکتریایی آن ها می گردد.

پای هرانسان معمولا میزبان حدود 250 هزار باکتری است که دراثر رطوبت، محیطی مناسب برای رشد انواع قارچ های پوستی است. استفاده از جوراب های مناسب به ویژه جوراب های آنتی باکتریال، که در صورت استفاده درست و عوض کردن به موقع، پا را از گزند این باکتری ها و قارچ های پوستی در امان می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جوراب های نانویی این شرکت، به سایت شرکت میچکا آریا پوش مراجعه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2230

به "فراوری جوراب های نانوآنتی باکتریال برای کاهش عفونت های قارچی و باکتریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری جوراب های نانوآنتی باکتریال برای کاهش عفونت های قارچی و باکتریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید