تهرانی ها به استان های شمالی سفر نکنند

به گزارش بیباپ، محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، شامگاه امروز یکشنبه چهارم خرداد ماه در حاشیه نشست با سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و مصطفی جوانیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش مسافرت ها به استان مازندران، احتمال افزایش و سیر صعودی این بیماری در این استان را شاهد خواهیم بود.

تهرانی ها به استان های شمالی سفر نکنند

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

وی توضیح داد: دانشگاهای علوم پزشکی بابل و مازندران باید همچنان نسبت به پیامدهای احتمالی و آینده مسافرتها حساسیت و آمادگی لازم را حفظ نمایند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: شرط اول پیشگیری از بیماری همچنان رعایت جدی اصول بهداشتی است و مردم کمتر از خانه خارج شوند و به خصوص مراقب افراد مسن و بیماران زمینه ای، بیماران سرطانی و قلبی، ریوی و سایر افراد دارای بیماری حاد بوده و از حضور در مکان های شلوغ جدا خودداری نمایند.

گویا در ادامه با اشاره به طرح غربالگری زندانیان در بیماری کرونا و همچنین قرنطینه زندانیان جدیدالورود اضافه کرد: رعایت اصول بهداشتی در جلوگیری از انتشار بیماری کرونا باید همچنان توسط دانشگاه های علوم پزشکی با جدیت دنبال گردد.

وی اعلام کرد: اقدامات صورت گرفته در غربالگری زندانیان بابل مناسب بوده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در خاتمه یادآور شد: نحوه خدمات ارزیابی بیماری های آمیزشی و ایدز، خدمات بهداشت باروری، آموزش، مشاوره و توانمندسازی در حیطه های حرفه آموزی در مراکز ارتقای سلامت زنان آسیب پذیر توسط دانشگاه ها باید ارتقا یابد.

براساس این گزارش، گویا در ادامه سفر یک روزه به بابل به همراه دکتر جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه از زندان شهرستان بابل، مرکز کاهش آسیب زنان در مرکز شهید ذاکریان و آزمایشگاه تشخیصی بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز بازدید نموده و از زحمات کادر بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل در مهار ویروس کووید 19 قدردانی و تشکر کرد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1146

به "تهرانی ها به استان های شمالی سفر نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها به استان های شمالی سفر نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید