بسته حمایتی گردشگری هفته آینده به دست دولت می رسد

به گزارش بیباپ، معاون گردشگری کشور از تکمیل بسته حمایت از صنعت گردشگری و تحویل آن به هیئت دولت در هفته آینده اطلاع داد.

بسته حمایتی گردشگری هفته آینده به دست دولت می رسد

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

به گزارش بیباپ به نقل از ایسنا، این بسته حمایتی به دنبال نوسانات ارز و اجرای برخی ترحیم ها علیه ایران با خروج یکجانبه آمریکا از برجام تهیه شده که علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش تر به آن اشاره ای نموده و گفته بود: در بسته حمایتی درخواست این است که مالیات بر ارزش اضافه نموده یا به تعویق بیفتد یا با همراهی دولت کاهش پیدا کند، درج نشدن مهر در پاسپورت که خواسته جامعه هتلداران و دفاتر خدمات گردشگری است و استمهال یک ساله برای بازپرداخت تسهیلاتی که هتلداران دریافت نموده اند نیز در این بسته مطرح شده است.

محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره بی اطلاعی برخی از تشکل های گردشگری بویژه مجریان تورهای ایران از محتوای این حمایت ها، اظهار کرد: برای معین محتوای حمایت ها و تشویق ها از جوامع و تشکل های گردشگری مطابق با احتیاج آن ها، مشورت گرفته شده است. آن ها درخواست هایی چون معافیت مالیاتی و برطرف محدودیت های بیمه ای برای گردشگران خارجی را مطرح نموده اند که در این بسته لحاظ شده و همچنان درحال تکمیل است و تشکل های گردشگری می توانند خواسته های خود را مطرح نمایند.

او افزود: ما نیز پس از تحویل بسته حمایتی به دولت، با همراهی آژانس های گردشگری کشورمان جلسات مشترکی را با بازارهای هدف ترتیب خواهیم داد و تورهای آشناسازی را برای شرکت های خارجی اجرا می کنیم. این برنامه با جمهوری آذربایجان بزودی شروع می گردد و با افغانستان و عراق ادامه خواهد یافت و برای بازار اروپا هم اجرا خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به تشدید ایران هراسی در رسانه های خارجی با تغییر رفتارآمریکا، بسته حمایتی چه سهمی را به سرمایه گذاری در تبلیغ امنیتِ ایران اختصاص داده است؟ گفت: در زمان ناآرامی های ترکیه و حمله داعش، آفرهای ویژه ای به آژانس های گردشگری خارجی داده شد تا بازار صنعت گردشگری آن کشور متاثر نگردد. این قاعده تجارت است که ما می توانیم از آن الگوبرداری کنیم. در حال حاضر نیز نوسانات ارز باعث شده نرخ سفر در ایران برای خارجی ها ارزان تر تمام گردد، آژانس های کشورمان می توانند از این شرایط به نفع خود استفاده نمایند و با دادن آفرهای ویژه ای به همتایان تجاریشان در کشورهای هدف، آن ها را مجاب نمایند برای ایران تبلیغ نمایند تا گردشگران بیشتری جذب شوند و به این ترتیب درآمد و سود مضاعفی عایدشان گردد.

محب خدایی با بیان این که نوسانات ارز نرخ سفر به ایران را رقابتی نموده است، اما متاسفانه برخی از آژانس ها به اختلافات ارز کاری ندارند و همان قیمت و رویه قبلی خود را اجرا می نمایند، اضافه نمود: شرایط حال حاضر این اجازه را به آژانس های کشورمان می دهد که با تقسیم سود جذاب تر با شرکای خارجی خود، به آن ها انگیزه تبیلغ بیشتر برای ایران را بدهند، چرا که مزیت بازار رقابتی در دو شاخص کیفیت و قیمت تعریف شده است که اگر ما بر هر دوی آن ها متمرکز شویم می توانیم به هدف نزدیک شویم. این اتفاقی بود که در زمان ناآرامی های ترکیه رخ داد.

او اعلام کرد: این معادله به هیچ وجه سخت و پیچیده نیست. ما باید روشمان را تغییر دهیم، برخی از آژانس های ایرانی به این نتیجه رسیده اند، ولی متاسفانه برخی دیگر نمی خواهند رویه خود را تغییر دهند.

معاون گردشگری در پاسخ به نگرانی برخی از تورگردان ها درباره احتمال تشدید رکود تورمی در سال آینده و افزایش قیمت ها که به گرانی نرخ سفر ایران منجر خواهد شد، گفت: خدمات گردشگری در ایران نهایت 30 تا 40 درصد افزایش یابد، درحالی که اختلاف ارز در این مدت 300 درصد بوده است، بنابراین افزایش نرخ مشهود نخواهد بود و تجانسی هم نخواهد داشت و جای نگرانی وجود ندارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 301

به "بسته حمایتی گردشگری هفته آینده به دست دولت می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته حمایتی گردشگری هفته آینده به دست دولت می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید