برلوسکونی ایتالیا را به هم ریخت

فارس نوشت: معاون سابق نخست وزیر ایتالیا که به قصد تصاحب دولت، حزبش را از کابینه ائتلافی بیرون کشید اما در تحقق هدفش مغلوب شد، در جمع طرفدارانش وعده داد به دولت بازخواهد گشت.

برلوسکونی ایتالیا را به هم ریخت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

روز شنبه ده ها هزار نفر از شهروندان ایتالیایی، در حمایت از متئو سالوینی رهبر حزب راستگرای لیگ و معاون سابق نخست وزیر این کشور، در مرکز شهر رم تجمع کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، سالوینی در میان این جمعیت برزگ که پرچم حزب لیگ را به احتزاز درآورده بودند به سخنرانی پرداخت.

سالوینی در این سخنرانی گفت: این ایتالیایی است که کار می نماید و رنج می کشد، که آرزومند و امیدوار است. ما مردمی علیه خواص هستیم. ما تاریخ این کشور را تغییر می دهیم.

او شمار شرکت کنندگان در تظاهرات را حدود 200 هزار نفر عنوان نمود. درحالی که پلیس تعداد شرکت کنندگان در این تجمع را حدود 50 هزار نفر برآورد کرد.

شهریور سال جاری، اختلاف میان سالوینی و لوئیجی دی مایو رهبر میانه روی حزب جنبش 5 ستاره موجب خروج حزب لیگ از ائتلاف و روبرو دولت با فروپاشی شد.

قصد سالوینی از خارج کردن حزبش از دولت ائتلافی، انحلال آن و برگزاری انتخاباتی زودهنگام بود که پیش بینی می شد بتواند در آن با کسب اکثریت آرا نخست وزیر گردد. اما جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا توانست با ایجاد ائتلافی جدید، از فروپاشی دولت و قدرت دریافت راست گرایان افراطی جلوگیری کند.

سالوینی در تجمع روز شنبه به طرفدارانش وعده داد: ما به زودی از درب جلویی، به دولت برمی گردیم. بدون حیله و بدون فریب.

سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا نیز جهت حمایت از سالوینی در این تجمع شرکت یافته بود. سالوینی خطاب به او گفت: سپاسگزارم سالوینی، به خاطر نبردهایی که داشتی و نبردهایی که در آن خواهیم جنگید.

برلوسکونی ضمن سخنرانی در این تظاهرات، دولت جدید را چپ گراترین دولت و خطرناک تر از کمونیست هایی دانست که به خاطر مبارزه با آن ها پا به دنیای سیاست گذاشت.

متئو سالوینی (راست) و سیلویو برلوسکونی (چپ)

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 3 آبان 1398 شناسه مطلب: 476

به "برلوسکونی ایتالیا را به هم ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلوسکونی ایتالیا را به هم ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید