آقای روحانی! رفراندوم لازم نیست این فیش ها را مطالعه کنید

به گزارش بیباپ، جناب آقای روحانی! اتفاقا یکی از بزرگترین ضعف های شما ناتوانی در تعامل با دنیا و محدود کردن دیپلماسی کشور به رابطه با چند کشوری است که بیشترین مسائل را برای کشور داشته و کمترین منفعت را.

آقای روحانی! رفراندوم لازم نیست این فیش ها را مطالعه کنید

به گزارش گروه دیگر رسانه های بیباپ، مهدی فضائلی در یادداشتی نوشت:

طبق نظرسنجی ها میزان محبوبیت آقای روحانی به پایین ترین حد خود طی شش سال گذشته رسیده است، از خروارها وعده داده شده مشتی هم به نتیجه نرسیده، حکم فساد اقتصادی حسین فریدون قطعی و اجرا شده و وارد فصل انتخابات هم شده ایم؛چه باید کرد؟

ظاهرا هدایت مشاوران که متأسفانه با ذائقه خود رئیس جمهور نیز سازگار است فرافکنی و حاشیه سازی و ایجاد دوقطبی های غیرواقعی است.

اگر طی دو سه هفته اخیر مجددا شاهد اظهار نظر های حاشیه ساز آقای روحانی هستیم علتش را در موارد فوق باید جستجو کرد.

یکی از عجیب ترین این اظهار نظرها این بود که آقای روحانی روز چهارشنبه 24 مهر در دانشگاه تهران گفت: 41 سال در کشور ما هنوز به جواب روشن و قاطع در این زمینه نرسیده ایم. یک عده می گویند تعامل سازنده و گروهی می گویند تقابل مستمر و دائم با دنیا داشته باشیم.

عجیب تر اینکه ایشان با همین شعار از مردم رای گرفت، با همین شعار بی سابقه ترین اختیارات را از رهبری نظام دریافت کرد، با همین شعار چندین سال فرصت های گران بها و غیرقابل جبران کشور را هدر داد و امروز که دست ایشان از تعامل نه با دنیا که با آمریکا و چند کشور اروپایی خالی تر از همواره است یاد یک سوال چهل و یک ساله افتاده اند!

آقای روحانی شما بارها و بارها تاکید رهبر حکیم انقلاب اسلامی را بر تعامل سازنده با دنیا نشنیده اید؟!

آقای روحانی!شما مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خودتان در12 مرداد 96 را فراموش نموده اید که رهبر انقلاب به صراحت فرمودند: جهت گیری دوّم، تعامل گسترده با دنیا است؛ این توصیه همیشگی ما است که این درست نقطه مقابل آن چیزی است که دشمنان ما و سلطه گران عالم دنبالش هستند. ما می توانیم با دنیا ارتباطات وسیع و گسترده ای داشته باشیم، هم به ملّتها و دولتهای دیگر یاری کنیم، هم از یاری آنها بهره مند بشویم؛ حیات اجتماعی بشریّت این جور پیش می رود: همکاری، همدلی، همراهی، تعامل با دنیا؛ اقلیم ما، جغرافیای ما، امکانات فراوان ما، این را برای ما آسان می نماید.

آقای روحانی شما مجددا و برای چندمین بار در دیدار خبرگان در سال 96 نشنیدید که ایشان تاکید کردند: آنچه من می خواهم عرض بکنم، این است که در امرِ کیفیّتِ حضورِ جمهوریِ اسلامی در دنیای امروز، بحمدالله جمهوری اسلامی موفّقیّت داشته، وَ لِله العِزَّةُ وَ لِرَسولِه؛ وَ لِلمُؤمِنین الحمدلله جمهوری اسلامیِ مؤمن، مشمول این آیه شریفه شده و این عزّت را دارد؛ خدا را شکر می کنیم؛ این را باید نگه داریم. با عقل، با تدبیر، با فکر درست، با نقشه درست، با اشتباه نکردن در نوع مراودات، نوع تصمیم گیری ها، نوع حرف زدن ها، باید این عزّت را حفظ کنیم و ان شاءالله بیشتر کنیم.

آقای روحانی! شما در دیدار دولت با رهبری در 96/6/4 حضور نداشتید که ایشان گشودن چتر دیپلماسی بر همه دنیا و تمرکز نکردن بر روابط با چند کشور محدود را در زمینه سیاست خارجی بیان کردند؟

جناب آقای روحانی!اتفاقا یکی از بزرگترین ضعف های شما ناتوانی در تعامل با دنیا و محدود کردن دیپلماسی کشور به رابطه با چند کشوری است که بیشترین مسائل را برای کشور داشته و کمترین منفعت را.

خوب است فقط به سقوط صندلی گذرنامه ایرانی که وعده شما ارتقای آن بود و حتی تحریم وزیر امور خارجه کشورمان برای حضور در آمریکا توجه کنید و میزان توفیق تعامل خود با آمریکا و چند کشور اروپایی را ارزیابی کنید.

آقای روحانی! برای پاسخ به سوال تعامل یا تقابل با دنیا، رفراندوم لازم نیست، فیش های تعامل با دنیا را در سایت KHAMENEI.IR مطالعه کنید کافی است!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 587

به "آقای روحانی! رفراندوم لازم نیست این فیش ها را مطالعه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای روحانی! رفراندوم لازم نیست این فیش ها را مطالعه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید