3 نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران ، متهم اصلی بوی بد کیست؟

به گزارش بیباپ، استاندار تهران از 3 آلاینده احتمالی به عنوان منشأ بوی نامطبوع تهران نام برد و گفت: 3 نوع گاز به عنوان دلایل احتمالی این موضوع مطرح شده اند اما متهمان اصلی، کارخانه هایی هستند که از سوخت مازوت استفاده می نمایند.

3 نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران ، متهم اصلی بوی بد کیست؟

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش بیباپ به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در خاتمه جلسه آنالیز منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران گفت: در این جلسه 3 نوع گاز تشخیص داده شد که به ترتیب SO2 و SH2 و با احتمال کمتری آمونیاک بودند. البته متهم اصلی هنوز تعیین نشده است.

وی با اشاره به این که متهمان اصلی کارخانه هایی هستند که از سوخت مازوت استفاده می نمایند، اضافه نمود: در این جلسه قرار شد سیمان شهرستان ری از سوخت گاز استفاده کند و استفاده از مازوت (نفت کوره) را متوقف کند. محیط زیست استان تهران هم باید تمام صنایع فعال در حول و حوش جنوب تهران را مورد سنجش قرار دهد و خروجی آلاینده های آنها را پس از یک ماه سنجش در گزارشی به این جلسه ارائه کند.

استاندار تهران تاکید نمود: کارگروه علمی هم باید عوامل 20 گانه منشأ بو را ظرف 10 روز آینده در گزارشی ارائه دهد. شهرداری تهران هم مکلف به خرید دستگاه های سنجش آلاینده های گاز شده است.

وی در ادامه از حضور یک گروه کارشناسی ژاپنی در آرادکوه برای آنالیز منابع بو اطلاع داد و گفت: کارشناسان ژاپنی در منطقه در حال آنالیز هستند. البته خودمان هم کارشناسان صاحبنظری داریم که می توانند این کارها را انجام دهند.

محسنی بندپی در پاسخ به این سوال که شهردار تهران گفت اگر امروز باران نمی بارید، شهر باید تخلیه می شد؟ گفت: بله تا ساعت 2 دیشب شرایط این گونه بود.

  • آخرین نتیجه تحقیقات وزارت بهداشت درباره مضر بودن بوی نامطبوع تهران

  • محسن هاشمی: شاهد فرافکنی و پاس کاری مسئولان در موضوع بوی نامطبوع تهران هستیم

  • آمادگی هواشناسی برای پیدا کردن منشأ بوی بد تهران | تا 41 سال دیگر خشکسالی داریم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 721

به "3 نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران ، متهم اصلی بوی بد کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران ، متهم اصلی بوی بد کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید