کافه کارآفرینی گردشگری در یزد افتتاح شد

به گزارش بیباپ، خبرنگاران/یزد در آیین افتتاح کافه کارآفرینی گردشگری یزد، نسبت به تسهیل شرایط استان برای چنین طرح هایی خصوصا در راستای اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان و دانشجویان با تکیه بر گردشگری و دانش بنیان تاکید شد.

کافه کارآفرینی گردشگری در یزد افتتاح شد

سیدمصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در مراسم افتتاح کافه کارآفرینی گردشگری یزد که حاصل فعالیت یک گروه استارتاپی است، گفت: راهنمایان مسلط به زبان های مختلف در حوزه های مختلفی مانند کارخانه ها و صنایع و ... فعال هستند.

وی با بیان این که راهنمایان مسلط را برای توسعه سایر مسائل گردشگری آموزش می دهیم، گفت: موضوعات استارتاپی، خلاقیت و گردشگری شروع شده و ارتباط خوبی با همه عناصر گردشگری برقرار نموده اند به طوری که امروز فعالان بخش خصوصی یزد در حوزه های مختلف مانند راهنمایان گردشگری در کشور سرامد هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد با اشاره به این که با وجود کرونا مسائل زیادی رادر حوزه گردشگری داشتیم، گفت: باید برای تمام تاسیسات گردشگری برنامه ریزی کنیم و در ستاد تسهیل به مسائل زیرساخت های گردشگری کل استان بپردازیم.

وی با بیان این که با ورود گردشگران خارجی باید برنامه ریزی گردد، گفت: جریان ویزای گردشگری هم خوشبختانه حل شده و گردشگران خارجی می توانند با وارد شدن به کشور بخشی از مسائل را حل نمایند.

محمدرضا فلاحتی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان این که در شرایط کشور نیازمند افزایش تعداد کارآفرینان هستیم، گفت: علاوه بر نیروی انسانی، در حوزه زیرساخت ها نیز نیازمند ارتقا هستیم.

وی با بیان این که بایدمراکزی مانند کافه گردشگری ها، کارآفرینی ها و مراکزمشاوره و ...افزایشیابند، گفت: باید فضای مالی در استان تسهیل گردد و فردی که جهت چندین ساله کارآفرینی را طی نموده در این مرحله یاری نماینده باشد.

این مسئول با بیان این که باید صاحبان ایده و فکر به یاری اقتصاد کشور بیایند، گفت: اداره کار و تعاون همراه شماست و می توانید در این خصوص با اقداماتی مانند ارائه تسهیلات و ... حمایت شوید.

وی به ظرفیت های دیگر یزد مانند گردشگری و اقتصاد دانش بنیان اشاره نمود و گفت: باید اشتغال سبز و سالم را در استان یزد با تکیه بر چنین ظرفیت هایی دنبال کنیم در عین حال، از این به بعد با حمایت همه جانبه صندلی خود را ارتقا دهیم به طوری که رونق کسب و کار و گردشگری خصوصا برای فارغ التحصیلان را خواهیم داشت.

فلاحتی به لزوم سوق دانشجویان به چنین فضاهایی اشاره نمود و گفت: دانشگاهیان باید به این سمت بیایند و بافت کارافرینی شکل بگیرد و جایی برای دانش اموزان و دانش جویان محقق گردد.

فلاحتی که به تازگی به این سمت منصوب شده یادآور شد که اولین افتتاح دوره فعالیتی وی هم مربوط به این کافه و درحوزه گردشگری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2181

به "کافه کارآفرینی گردشگری در یزد افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کافه کارآفرینی گردشگری در یزد افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید