چگونه اطلاعات شخصی در گوشی آیفون را پاک کنیم؟

به گزارش بیباپ، اگر قصد فروش، بخشیدن گوشی آیفون یا بازیافت آن را دارید، باید اطلاعات آن را پاک نموده و به شرایط کارخانه برگردانید.

چگونه اطلاعات شخصی در گوشی آیفون را پاک کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، با بازگرداندن گوشی به شرایط کارخانه، دیگر فرد دیگری نمی تواند اطلاعات شخصی و خصوصی موجود در گوشی قدیمی را بازیابی کند.

چگونه اطلاعات شخصی در گوشی آیفون را پاک کنیم؟

پیش از این که پاکسازی اطلاعات در آیفونتان را شروع کنید، مطمئن شوید که برای گوشی خود نسخه بک آپ تهیه نموده اید تا بتوانید اطلاعاتتان را در دستگاه جدیدی بازیابی کنید. بعلاوه اگر یک اپل واچ دارید، باید ارتباط آن با گوشی را غیرفعال یا به اصطلاح unpair کنید.

1- از آی کلود و آی تیونز خارج شوید. برای این منظور، وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید و سپس روی نام خود در بالای صفحه بزنید. به سمت پایین صفحه آمده و گزینه خروج (Sign out) را بزنید. برای تکمیل این مرحله باید رمز عبور اپل آی دی خود را وارد کنید.

2- سپس به صفحه اصلی در بخش تنظیمات برگردید و گزینه عمومی (General) را بزنید.

3- به پایین صفحه رفته و گزینه ریست (Reset) را بزنید.

4- در صفحه ریست، گزینه حذف همه محتوا و تنظیمات را انتخاب کنید و اگر از شما خواسته شد، رمز عبور اپل آی دی را برای تکمیل این مرحله وارد کنید.

گوشی شما ریستارت شده و به شرایط کارخانه برمی شود.

چگونه اطلاعات در گوشی آیفونی که دیگر ندارید را پاک کنید؟

اگر گوشی آیفون در اختیارتان نیست، خواه گم شده یا به سرقت رفته است، چنانچه از سرویس Find My اپل استفاده می کنید و تلفنتان روشن است و می تواند به اینترنت متصل شوید، می توانید اطلاعات گوشی تان را از راه دور پاک کنید.

1- مرورگر وب را باز نموده و به iCloud.com/find بروید. اگر ضروری است، با اپل آی دی خود وارد شوید. می توانید از یک دستگاه دیگر به اپلیکیشن Find My دسترسی پیدا نموده و اطلاعاتتان را از راه دور پاک کنید.

2- روی گزینه همه دستگاهها در بالای صفحه کلیک نموده و تلفنتان را انتخاب کنید.

3- گزینه حذف اطلاعات آیفون (Erase iPhone) را کلیک کنید و ممکن است لازم باشد رمز عبور اپل آی دی را وارد کنید.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، اگر از این راه پیروز نشدید اطلاعات گوشی تان را از راه دور پاک کنید، حداقل باید رمز عبور اپل آی دی خود را تغییر دهید تا مانع از آن شوید که کسی با اپل آی دی شما به اطلاعات آی کلود شما دسترسی پیدا کند. برای این منظور صفحه اپل آی دی را در مرورگر وب باز کنید. وارد شوید و در بخش امنیت، روی گزینه تغییر رمز عبور کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1715

به "چگونه اطلاعات شخصی در گوشی آیفون را پاک کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اطلاعات شخصی در گوشی آیفون را پاک کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید