چالش نقش شاه برای ستاره 41 ساله سینما

به گزارش بیباپ، صبا/ بهرام رادان بازیگر نقش اصلی مجموعه جیران با دومین حضور در سریال های نمایش خانگی، به دنبال نخستین تجربه موفقیت در این مدیوم است.

چالش نقش شاه برای ستاره 41 ساله سینما

فهرست کامل عوامل مجموعه نمایش خانگی جیران همراه با توضیحی درباره داستان این سریال منتشر شد.

بهرام رادان که نامش در فهرست بازیگران سریال به عنوان نخستین چهره قرار گرفته است، در نقش ناصرالدین شاه قاجار جلوی دوربین رفته است. جیران که از یک ماه پیش وارد مرحله فراوری شده است، دومین نقش آفرینی ستاره 41 ساله سینما در یک مجموعه نمایش خانگی محسوب می گردد.

رادان پیشتر در سریال پایکوبی روی شیشه به کارگردانی مهدی گلستانه ایفای نقش نموده بود که با حواشی فراوانی روبرو شد و خاتمه مناسبی پیدا نکرد. اختلاف اقتصادی با سازندگان و همچنین جدایی پیش از خاتمه تصویربرداری سریال، از جمله اتفاقاتی بود که نخستین تجربه این بازیگر را در نمایش خانگی به نتیجه مناسبی نرساند. پایکوبی روی شیشه در حالی به اتمام رسید که در قسمت خاتمهی، فرجام شخصیت های سریال با نریشن برای مخاطب روایت شد!

این در حالی است که نام بهرام رادان در مقطعی به عنوان یکی از تهیه کنندگان سریال نیز شنیده می شد.

رادان در حالی این روزها تحت راهنمایی حسن فتحی به بازی در نقش شاه قاجار می پردازد که به پرمخاطب شدن این سریال امیدواری زیادی وجود دارد. حسن فتحی از سریال سازان پیروز دهه هشتاد و نود بوده که با ساخت مجموعه شهرزاد، به نوعی آغازگر فصل تازه ای در نمایش خانگی شد. او کارگردانی سریال های تاریخی باکیفیتی چون شب دهم، پهلوانان نمی میرند و مدار صفر درجه را در کارنامه دارد.

نویسنده همکار فتحی در نگارش فیلمنامه جیران نیز احسان جوانمرد است که در سال های اخیر فیلمنامه مجموعه پرمخاطب بانوی عمارت را به نگارش درآورده است. به نظر می رسد از نظر فضا و مضمون، شباهت هایی میان جیران و بانوی عمارت وجود داشته باشد. همه این عوامل احتمال پیروزیت جیران را بالا برده است.

این سریال نخستین همکاری بهرام رادان با حسن فتحی و احسان جوانمرد است.

طبق آنچه که در اقوال تاریخی آمده است، ناصرالدین شاه قاجار در هنگام آشنایی با جیران تجریشی، حدود 20 سال سن داشته است. باید دید بهرام رادان 41 ساله چگونه از پس نقش آفرینی در جلد کاراکتری برخواهد آمد که از خودش بسیار جوان تر است.

این سریال همچنین یکی از معدود تجربیات رادان در یک اثر نمایشی تاریخی است. او پیشتر در فیلم سینمایی راه آبی ابریشم به کارگردانی محمد عظیم نیا بازی نموده بود که با وجود هزینه بالا، در جلب نظر مخاطبان و منتقدان ناکام بود.

این در حالی است که بهرام رادان به عنوان یکی از ستاره های محبوب دهه هشتاد سینما، در 3 سال اخیر در گیشه سینما نیز توفیق چندانی نداشته است. او در اکران کم رونق و نیمه تعطیل سال 99 هیچ فیلمی روی پرده سینماها نداشت. پرفروش ترین فیلم های این بازیگر در سال های اخیر، ایده اصلی و چهارراه استانبول بوده که به ترتیب در صندلی 20 و 23 جدول فروش سال های 98 و 97 قرار گرفته اند.

باید دید دومین تجربه بهرام رادان در مدیوم نمایش خانگی، نخستین پیروزیت وی را رقم خواهد زد یا در همچنان برای بهرام رادان بر همان پاشنه قبلی خواهد چرخید.

منبع: همگردی
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1844

به "چالش نقش شاه برای ستاره 41 ساله سینما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش نقش شاه برای ستاره 41 ساله سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید