پاکسازی کبد به یاری مصرف میوه و سبزیجات

به گزارش بیباپ، ایرج خسرونیا متخصص داخلی و گوارش اظهار کرد: در سال های اخیر بسیاری از مردم دنیا به دلیل نداشتن یک برنامه غذایی مناسب و افراط در مصرف قند و چربی های ناسالم به بیماری های مختلفی از جمله بیماری های کبدی مبتلا می شوند، این در حالی است که کبد یکی از مهم ترین اعضای بدن محسوب می گردد و وظیفه اصلی آن سم زدایی بدن است.

پاکسازی کبد به یاری مصرف میوه و سبزیجات

او اعلام کرد: کبد بطور طبیعی براساس وظیفه ای که دارد هر روز در حال پاکسازی خود و بدن است، اما گاهی اوقات ضروری است برای داشتن یک عملکرد بهتر به روندپاکسازی کبد یاری کرد. در صورتی که کبد وظیفه اصلی خود را به خوبی انجام ندهد در کنار عادت های نادرست غذایی این عضو حساس بدن دچار مشکل و عارضه هایی مانند کبد چرب خواهد شد.

خسرونیا توضیح داد: کبد چرب از جمله بیماری های شایعی است که ممکن است در ابتدا هیچگونه علامتی نداشته باشد و در یک سونوگرافی بطور تصادفی تشخیص داده گردد.

او ادامه داد: بسیاری از افراد برای سم زدایی کبد معمولا از انواع دمنوش ها استفاده می نمایند. در حقیقت بهترین راه برای پاکسازی این عضو از بدن مصرف انواع میوه وسبزیجات در کنار داشتن یک رژیم غذایی مناسب است، زیرا در صورتی که فرد از هرگونه دمنوشی برای پاک سازی کبد استفاده کند، اما رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد هیچ تاثیری را مشاهده نخواهد کرد.

این متخصص داخلی و گوارش اضافه کرد: مصرف میوه ها و سبزیجاتی از قبیل گوجه فرنگی، هویج، چغندر، سیب و کلم بروکلی و در کل سبزیجات حاوی برگ سبز می توانند به پاکسازی کبد در منزل یاری کند.

خسرونیا توضیح داد: تا حد امکان از مصرف غذا های چرب و سرخ نموده مانند کباب، کتلت، کوکو، سوسیس، کالباس و فست فودها خوداری نموده و مواد غذایی از قبیل گوشت مرغ و ماهی را جایگزین گوشت قرمز کنید.

او گفت: بعضی از افراد بر این باورند که انجام حجامت جهت پاکسازی کبد موثر است، اما این باور درست نیست و تنها با انجام آزمایش خون و سونو گرافی می توان به مسائل کبد پی برد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1951

به "پاکسازی کبد به یاری مصرف میوه و سبزیجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی کبد به یاری مصرف میوه و سبزیجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید