واشنگتن: شبکه انرژی آمریکا هدف حملات مداوم سایبری قرار گرفته است

به گزارش بیباپ، وزیر انرژی آمریکا از حملات بسیار به شبکه انرژی از جمله شبکه توزیع برق این کشور از سوی دشمنان ایالات متحده خبر داد.

واشنگتن: شبکه انرژی آمریکا هدف حملات مداوم سایبری قرار گرفته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر انرژی آمریکا هشدار داد که ایالات متحده با تهدید مداوم هدف قرار گرفتن بخش های مهم شبکه برق و انرژی روبرو است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت جنیفر گرانهلم وزیر انرژی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان گفت که دشمنان آمریکا توانایی مختل کردن تمام یا بخشی از شبکه انرژی ایالات متحده را دارند و بسیاری تلاش می کنند این کار را انجام دهند.

وزیر انرژی آمریکا بدون شاره به کشور خاصی گفت: دشمنان آمریکا این کار را می کنند. من فکر می کنم بازیگران بسیار بدخواهی وجود دارند. هزاران حمله به تمام بخش انرژی چه دولتی چه خصوصی صورت می گیرد.

سخنان گرانهلم در حالی صورت گرفت که در هفته های اخیر حملات باج افزار در آمریکا پس از حمله یک شرکت نفت و موارد دیگر از جمله حمله به اداره پلیس در واشنگتن دی سی، شدت گرفت.

مقام های عالی وزارت دادگستری روزهای گذشته گفتند که حملات باج افزار در سیستم جدیدی دسته بندی اولویت مشابه حملات تروریستی را دارند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بزرگترین تولید کننده گوشت گاو در ایالات متحده اخیرا حمله باج افزار را تجربه کرد.

کاخ سفید هم به تازگی از شرکت ها خواسته به منظور محافظت بهتر از خودشان در برابر حملات سایبری اقدام فوری انجام دهند. بعد از حملات باج افزاری گسترده به یک شرکت خط لوله نفتی و یک عرضه کننده عمده گوشت، کاخ سفید از شرکت های خصوصی خواسته گام هایی فوری برای محافظت بهتر از خودشان در برابر چنین حملاتی بردارند.

آنی نوبرگر، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در امور سایبری در نامه ای خطاب به مدیران شرکت های خصوصی، مبارزه با حملات سایبری را جزو اولویت های دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دانسته اما گفته بخش خصوصی هم از وظایف و مسئولیت های مهمی در این زمینه برخوردار است.

کاخ سفید در این نامه که به رویت روزنامه واشنگتن پست رسیده به شرکت ها چندین توصیه کرده و از جمله از آنها خواسته از داده هایشان فایل پشتیبان تهیه کنند.

رسانه های آمریکا در روزهای گذشته گزارش داده اند بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات مسافرت دریایی در استان ماساچوست هدف حمله باج افزاری قرار گرفته است. شرکت خدمات مسافرت دریایی ماساچوست که خودش را بزرگترین شرکت ارائه دهتده خدمات روزانه تفریحی-باری از منطقه دماغه کاد (Cape Cod) به جزایر مجاور ماساچوست معرفی می کند هدف این حمله قرار گرفته است.

این شرکت اعلام کرد که تیمی متشکل از افراد متخصص در زمینه فناوری اطلاعات در حال بررسی اثرات این حمله سایبری هستند. این حمله، همزمان با عزیمت گردشگران به استان ماساچوست برای سفر به منطقه ها تفریحی این استان انجام شد.

حملات باج افزاری از ویروس هایی استفاده می کنند که اسناد موجود در یک دستگاه یا شبکه را رمزگردانی کرده و فعالیت آن را مختل می کنند. عاملان این نوع حملات سایبری سپس اقدام به باج خواهی در ازای ارائه داده ها می کنند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2031

به "واشنگتن: شبکه انرژی آمریکا هدف حملات مداوم سایبری قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: شبکه انرژی آمریکا هدف حملات مداوم سایبری قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید