هشدا سفارت ایران در عمان نسبت به افزایش مهاجرت ایرانی ها

به گزارش بیباپ، سفارت ایران در مسقط با انتشار اطلاعیه ای نسبت به افزایش جذابیت مسافرت به کشور عمان و فراهم شدن بسترهای سوداگری هشدار داد.

هشدا سفارت ایران در عمان نسبت به افزایش مهاجرت ایرانی ها

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

سفارت ایران در عمان، نسبت به افزایش جذب مسافر در کشور عمان و شکل گیری بستری برای سو استفاده از آن، هشدار داد. در این اطلاعیه به مشکل مهاجرت به عمان و پیامدهای آن اشاره شده است. در این اطلاعیه آمده است، که روند مهاجرت ایرانیان به کشورعمان به طور بی سابقه ای رو به افزایش است. دلایل مهاجرت ایرانی ها به عمان در این اطلاعیه، مواردی زیر است:

1- سابقه رابطه ممتاز عمان با ایران در منطقه خلیج فارس که به نیم قرن می رسد.

2- ساختار سیاسی حاکم بر ایران، که از عمان تصویری آرام و امن در دنیا به نمایش گذاشته است و این کشور را در ردیف کشورهای هدف دنیاگردی قرار داده است.

3- فراهم کردن بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ها و بنگاه های مالی بزرگ و کوچک، بدون کمترین سختگیری های اداری و بوروکراسی.4- اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور و امتزاج قومیتی بعضی از قبایل ساکن در کشور عمان با اقوام ساکن ایران

5- پایین بودن مالیات در کشور عمان و نرخ پایین بهره و بالا بودن ارزش پول این کشور.

عوامل ذکر شده در این اعلامیه، بر جذابیت های مسافرت به عمان افزوده است. از سوی دیگر قشر مهاجران ایرانی به کشور عمان، اغلب از شهرستان های جنوبی کشور و از اقشار بی بضاعت و جویای کار هستند که بدون تحقیق اقدام به مسافرت به عمان نموده اند. نشر اطلاعات ناصحیح و غیرواقعی دلال ها و کاریابان سودجو که در اماکن عمومی و سطح شهرهای جنوبی کشور در حال فعالیت و سواستفاده از افراد هستند، بستر مناسبی برای سوداگری و کلاهبرداری فراهم می نماید. برای جلوگیری از ادامه این روند ناصحیح و کاهش مراجعات و شکواییه های مال باختگان که هر روز در حال افزایش است، تصمیم بر این شد که با اطلاع رسانی دقیق و هدفمند در شبکه های اجتماعی و تارنمای سفارت، مردم از وجود این مخاطرات مطلع شوند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 550

به "هشدا سفارت ایران در عمان نسبت به افزایش مهاجرت ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدا سفارت ایران در عمان نسبت به افزایش مهاجرت ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید