نیمه پنهان چهارباغ

به گزارش بیباپ، چهارباغ عباسی، خیابانی به جا مانده از دوران صفوی به طول 900 متر و عرض40 متر را می توان ویترین اصفهان نامید.

نیمه پنهان چهارباغ

به گزارش خبرنگاران چهارباغ عباسی، خیابانی به جا مانده از دوران صفوی به طول 900 متر و عرض40 متر را می توان ویترین اصفهان نامید. چهارباغ عباسی از گذشته تفرجگاهی برای مردم بوده و امروزه در روزهای عادی جمعیتی نزدیک به 80 هزار نفر و در روزهای تعطیل بیش از صد هزار نفر در چهارباغ تردد می کنند.

فضای کالبدی چهارباغ اما در طول این سال ها دستخوش تغییرات و تخریب های بسیاری قرار گرفته و نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد.

به گفته محمدعلی سمیعی، مدیر پروژه چهارباغ عباسی، اکنون بیش از 20 مکان ناایمن شهری در چهارباغ وجود دارد و از 9 پاساژ در چهارباغ عباسی، 7 پاساژ ناایمن هستند که تمام این پاساژها اخطار کتبی از مدیریت چهارباغ، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گرفته اند. همه فضاهای ناایمن چهارباغ شناسایی شده و باید تعیین تکلیف شوند، چون بسیاری از این ساختمان ها نه تنها ناایمن، که بسیار خطرآفرین هستند.

برنامه ای که هم اکنون شهرداری اصفهان برای چهارباغ عباسی در دستور کار دارد پیرایش ضلع غربی و ضلع شرقی چهارباغ است. پیرایش شامل زیباسازی ابنیه موجود، حذف نازیبایی های موجود در بافت و یکسان سازی بافت است، بدون اینکه بدنه بافت تغییر کند تا به گفته مدیر پروژه چهارباغ عباسی تجربه ناموفق بدنه سازی چهارباغ تکرار نشود.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2431

به "نیمه پنهان چهارباغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمه پنهان چهارباغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید